17.01.2020, 16:47 | czytano: 7661

Petycja w sprawie intronizacji Jezusa Chrystusa odrzucona. Petycja odnośnie parkingów - ma szanse na realizacje

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Jak już informowaliśmy, prawniczka z Rabki-Zdroju wysłała do wielu miast, gmin i powiatów w Polsce południowej petycję. Jedna z nich dotyczy bezpłatnych parkingów, druga - dokonania pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Nad pismami Renaty Sutor debatowali radni z miejskiej Komisji Skarg, wniosków i petycji.
Pierwsza petycja dotyczy zmiany przepisów prawa miejscowego poprzez utworzenie w każdej gminie miejsca, gdzie można bezpłatnie zaparkować. "Uważam, że w każdej gminie powinny być utworzone takie parkingi, po to, aby turysta albo mieszkaniec mógł sobie spokojnie zostawić samochód i zwiedzać miasto albo załatwiać różne sprawy. Postuluję również, aby przed Sądami, starostwami, Urzędami Skarbowymi i innymi urzędami publicznymi były bezpłatne parkingi" - pisze autorka.
Radni wskazują, że jest taki parking w Nowym Targu. Chodzi o plac na os. Bereki, na terenie dawnej targowicy - trzeba go jedynie odpowiednio oznaczyć.

Druga petycja, to apel o poparcie w formie uchwały skierowanej do Konferencji Episkopatu Polski wniosku o dokonanie pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

Podczas posiedzenia, członkowie komisji wysłuchali m. in. opinii prawnika. Zdaniem Artura Pustówki tego rodzaju uchwały nie mieszczą się w kompetencjach Rady Miasta. Podobnego zdania byli radni. Przytaczali przykłady ustaw (także ustawy zasadniczej), mówiące o bezstronności samorządu w kwestiach przekonań religijnych. Padły argumenty nawiązujące również do konkordatu.

W tej sprawie radni byli jednomyślni i zaopiniowali petycję negatywnie. Przewodniczący komisji Sroka Krzysztof wyjaśnia, że sprawa i tak trafi na kolejną sesję Rady Miasta, bo to cała rada podejmie wiążącą decyzję.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
m.k/20.01.2020, 11:02
Brawo radni! Katolicy mają Chrystusa w sercu od momentu chrztu, i nie ma co wałkować rzeczy oczywistych.Poza tym radni reprezentują wszystkich, a nie tylko katolików.
Co do parkingów - znowu Brawo Radni. Od kiedy parkingi są płatne, nie ma w mieście problemu z parkowaniem. Nikt nie zostawia samochodu na 8 godzin i jest ok.
Gdyby wnioskodawczyni wpisała te pomysły do programu wyborczego, na pewno nie zostałaby Radną.
k20.01.2020, 10:41
Arabia Saudyjska w lokalnym wydaniu.
Pawcio G.19.01.2020, 17:10
Błagam nie róbcie tego bo jak radni w Afganistanie koronują Mahometa na króla świata to Chrystus będzie mu podlegał! Niech radni rozpatrzą wniosek o koronację Chrystusa na króla intergalaktyki - to się jakoś zabezpieczymy.
sklepikarz bez miejsca19.01.2020, 15:37
No tak,na Berekach - bezpłatnie to powinni parkować wszyscy : ze skarbowego,z magistratu,z powiatowcy,a pod urzędami powinno być mininut tyle miejsc parkingowych , ile wymagaja np. przy otwarciu małego sklepiku spożywczego,koniec kropka
Głos z nieba18.01.2020, 20:32
Gdy zatrzęsie się ziemia to wszyscy będą chcieli do kościoła tylko że wtedy będzie już za późno.
Maniek18.01.2020, 19:40
Zadaję sobie jedno pytanie czy Jezus by tego chciał. Czy chciałby ustawy która zamiast łączyć i jednoczyć ludzi, powoduje niepotrzebne spory i kłótnie. Niektórym niestety się wydaje że siłą można nawrócić, ale to raczej nie są ludzie wierzący w Boga tylko zepsutą instytucje KK
nie ślepy18.01.2020, 13:31
@Do Ateista...piękny nokaut ateisty! Chociaż wątpię, żeby coś zrozumiał?!
Zaś co do radnych...to zawsze przed wyborami tak pięknie się prezentują w pierwszych ławkach w kościele i Pana Jezusa przykładnie przyjmują w komunii...hipokryci i faryzeusze!
moim_zdaniem18.01.2020, 11:45
@ do Ateista
Bóg istnieje. Ślady zostawia w sercach wierzących.
Ty zaś, choć podpisujesz się jako "Ateista" też masz "swojego boga i wiarę". Bogiem w twojej "religii" jest nauka i wiara w to że, to gen Boga, (słowo BÓG piszesz poprawnie- dużą literą, więc genetyczna moc działa :D ), że to właśnie ten gen odpowiada za potrzebę wiary. Na twoim przykładzie widać że, każdy człowiek ma jakąś wiarę. Nieważne czy to będzie Wróżka Zębuszka, Bóg Ojciec, Matka Natura lub jak w twoim przypadku Nauka.
To że, coś-ktoś jest nie-zmierzalny niewidzialny nie znaczy że nie istnieje.
Nie kryguj się na takiego jaśnie-oświeconego bo oświeciłeś tylko swoją bezmyślność.
Nauka nie wyklucza istnienia Boga!
jeszcze tylko18.01.2020, 11:38
listę chcą a potem was wyrzucą. Czekam na kamienowanie.
podhalanin18.01.2020, 10:14
Polska na szczęście , jeszcze nie jest państwem wyznaniowym , mamy konkordat , rozdział Kościoła od Państwa a przede wsyzstkim mamy XXI wiek , każdy może wierzć w co chce , a Rada Miasta jest instytucją dla wszystkich obywateli i tych wierzących i tych nie wierzących a uroczystości religijne powinny odbywać się w kościołach bo po to je budowano. Moki średniowiecza to przeszłość.
Do Ateista18.01.2020, 09:59
"Niewierzący profesor filozofii stojąc w audytorium wypełnionym studentami zadaje pytanie jednemu z nich:
- Jesteś chrześcijaninem synu, prawda?
- Tak, panie profesorze.
- Czyli wierzysz w Boga.
- Oczywiście.
- Czy Bóg jest dobry?
- Naturalnie, że jest dobry.
- A czy Bóg jest wszechmogący? Czy Bóg może wszystko?
- Tak.
- A Ty - jesteś dobry czy zły?
- Według Biblii jestem zły.
Na twarzy profesora pojawił się uśmiech wyższości
- Ach tak, Biblia!
A po chwili zastanowienia dodaje:
- Mam dla Ciebie pewien przykład. Powiedzmy że znasz chorą I cierpiącą osobę, którą możesz uzdrowić. Masz takie zdolności. Pomógłbyś tej osobie? Albo czy spróbowałbyś przynajmniej?
- Oczywiście, panie profesorze.
- Więc jesteś dobry...!
- Myślę, że nie można tego tak ująć.
- Ale dlaczego nie? Przecież pomógłbyś chorej, będącej w potrzebie osobie, jeśli byś tylko miał taką możliwość. Większość z nas by tak zrobiła. Ale Bóg nie.
Wobec milczenia studenta profesor mówi dalej
- Nie pomaga, prawda? Mój brat był chrześcijaninem i zmarł na raka, pomimo że modlił się do Jezusa o uzdrowienie. Zatem czy Jezus jest dobry? Czy możesz mi odpowiedzieć na to pytanie?
Student nadal milczy, więc profesor dodaje
- Nie potrafisz udzielić odpowiedzi, prawda?
Aby dać studentowi chwilę zastanowienia profesor sięga po szklankę ze swojego biurka i popija łyk wody.
- Zacznijmy od początku chłopcze. Czy Bóg jest dobry?
- No tak... jest dobry.
- A czy szatan jest dobry?
Bez chwili wahania student odpowiada
- Nie.
- A od kogo pochodzi szatan?
Student aż drgnął:
- Od Boga.
- No właśnie. Zatem to Bóg stworzył szatana. A teraz powiedz mi jeszcze synu - czy na świecie istnieje zło?
- Istnieje panie profesorze ...
- Czyli zło obecne jest we Wszechświecie. A to przecież Bóg stworzył Wszechświat, prawda?
- Prawda.
- Więc kto stworzył zło? Skoro Bóg stworzył wszystko, zatem Bóg stworzył również i zło. A skoro zło istnieje, więc zgodnie z regułami logiki także i Bóg jest zły.
Student ponownie nie potrafi znaleźć odpowiedzi..
- A czy istnieją choroby, niemoralność, nienawiść, ohyda? Te wszystkie okropieństwa, które pojawiają się w otaczającym nas świece?
Student drżącym głosem odpowiada
- Występują.
- A kto je stworzył?
W sali zaległa cisza, więc profesor ponawia pytanie
- Kto je stworzył?
Wobec braku odpowiedzi profesor wstrzymuje krok i zaczyna się rozglądać po audytorium. Wszyscy studenci zamarli.
- Powiedz mi - wykładowca zwraca się do kolejnej osoby
- Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa synu?
Zdecydowany ton odpowiedzi przykuwa uwagę profesora:
- Tak panie profesorze, wierzę.
Starszy człowiek zwraca się do studenta:
- W świetle nauki posiadasz pięć zmysłów, które używasz do oceny otaczającego cię świata. Czy kiedykolwiek widziałeś Jezusa?
- Nie panie profesorze. Nigdy Go nie widziałem.
- Powiedz nam zatem, czy kiedykolwiek słyszałeś swojego Jezusa?
- Nie panie profesorze..
- A czy kiedykolwiek dotykałeś swojego Jezusa, smakowałeś Go, czy może wąchałeś? Czy kiedykolwiek miałeś jakiś fizyczny kontakt z Jezusem Chrystusem, czy też Bogiem w jakiejkolwiek postaci?
- Nie panie profesorze.. Niestety nie miałem takiego kontaktu.
- I nadal w Niego wierzysz?
- Tak.
- Przecież zgodnie z wszelkimi zasadami przeprowadzania doświadczenia, nauka twierdzi że Twój Bóg nie istnieje... Co Ty na to synu?
- Nic - pada w odpowiedzi - mam tylko swoją wiarę.
- Tak, wiarę... - powtarza profesor - i właśnie w tym miejscu nauka napotyka problem z Bogiem. Nie ma dowodów, jest tylko wiara.
Student milczy przez chwilę, po czym sam zadaje pytanie:
- Panie profesorze - czy istnieje coś takiego jak ciepło?
- Tak.
- A czy istnieje takie zjawisko jak zimno?
- Tak, synu, zimno również istnieje.
- Nie, panie profesorze, zimno nie istnieje.
Wyraźnie zainteresowany profesor odwrócił się w kierunku studenta.
Wszyscy w sali zamarli. Student zaczyna wyjaśniać:
- Może pan mieć dużo ciepła, więcej ciepła, super-ciepło, mega ciepło, ciepło nieskończone, rozgrzanie do białości, mało ciepła lub też brak ciepła, ale nie mamy niczego takiego, co moglibyśmy nazwać zimnem. Może pan schłodzić substancje do temperatury minus 273,15 stopni Celsjusza (zera absolutnego), co właśnie oznacza brak ciepła - nie potrafimy osiągnąć niższej temperatury. Nie ma takiego zjawiska jak zimno, w przeciwnym razie potrafilibyśmy schładzać substancje do temperatur poniżej 273,15stC. Każda substancja lub rzecz poddają się badaniu, kiedy posiadają energię lub są jej źródłem. Zero absolutne jest całkowitym brakiem ciepła. Jak pan widzi profesorze, zimno jest jedynie słowem, które służy nam do opisu braku ciepła. Nie potrafimy mierzyć zimna. Ciepło mierzymy w jednostkach energii, ponieważ ciepło jest energią. Zimno nie jest przeciwieństwem ciepła, zimno jest jego brakiem.
W sali wykładowej zaległa głęboka cisza. W odległym kącie ktoś upuścił pióro, wydając tym odgłos przypominający uderzenie młota.
- A co z ciemnością panie profesorze? Czy istnieje takie zjawisko jak ciemność?
- Tak - profesor odpowiada bez wahania - czymże jest noc jeśli nie ciemnością?
- Jest pan znowu w błędzie. Ciemność nie jest czymś, ciemność jest brakiem czegoś. Może pan mieć niewiele światła, normalne światło, jasne światło, migające światło, ale jeśli tego światła brak, nie ma wtedy nic i właśnie to nazywamy ciemnością, czyż nie? Właśnie takie znaczenie ma słowo ciemność. W rzeczywistości ciemność nie istnieje. Jeśli istniałaby, potrafiłby pan uczynić ją jeszcze ciemniejszą, czyż nie?
Profesor uśmiecha się nieznacznie patrząc na studenta. Zapowiada się dobry semestr.
- Co mi chcesz przez to powiedzieć młody człowieku?
- Zmierzam do tego panie profesorze, że założenia pańskiego rozumowania są fałszywe już od samego początku, zatem wyciągnięty wniosek jest również fałszywy.
Tym razem na twarzy profesora pojawia się zdumienie:
- Fałszywe? W jaki sposób zamierzasz mi to wytłumaczyć?
- Założenia pańskich rozważań opierają się na dualizmie - wyjaśnia student
- twierdzi pan, że jest życie i jest śmierć, że jest dobry Bóg i zły Bóg. Rozważa pan Boga jako kogoś skończonego, kogo możemy poddać pomiarom. Panie profesorze, nauka nie jest w stanie wyjaśnić nawet takiego zjawiska jak myśl. Używa pojęć z zakresu elektryczności i magnetyzmu, nie poznawszy przecież w pełni istoty żadnego z tych zjawisk. Twierdzenie, że
śmierć jest przeciwieństwem życia świadczy o ignorowaniu faktu, że śmierć nie istnieje jako mierzalne zjawisko. Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, tylko jego brakiem. A teraz panie profesorze proszę mi odpowiedzieć Czy naucza pan studentów, którzy pochodzą od małp?
- Jeśli masz na myśli proces ewolucji, młody człowieku, to tak właśnie jest.
- A czy kiedykolwiek obserwował pan ten proces na własne oczy?
Profesor potrząsa głową wciąż się uśmiechając, zdawszy sobie sprawę w jakim kierunku zmierza argumentacja studenta. Bardzo dobry semestr, naprawdę.
- Skoro żaden z nas nigdy nie był świadkiem procesów ewolucyjnych I nie jest w stanie ich prześledzić wykonując jakiekolwiek doświadczenie, to przecież w tej sytuacji, zgodnie ze swoją poprzednią argumentacją, nie wykłada nam już pan naukowych opinii, prawda? Czy nie jest pan w takim razie bardziej kaznodzieją niż naukowcem?
W sali zaszemrało. Student czeka aż opadnie napięcie.
- Żeby panu uzmysłowić sposób, w jaki manipulował pan moim poprzednikiem, pozwolę sobie podać panu jeszcze jeden przykład - student rozgląda się po sali
- Czy ktokolwiek z was widział kiedyś mózg pana profesora?
Audytorium wybucha śmiechem.
- Czy ktokolwiek z was kiedykolwiek słyszał, dotykał, smakował czy wąchał mózg pana profesora? Wygląda na to, że nikt. A zatem zgodnie z naukową metodą badawczą, jaką przytoczył pan wcześniej, można powiedzieć, z całym szacunkiem dla pana, że pan nie ma mózgu, panie profesorze. Skoro nauka mówi, że pan nie ma mózgu, jak możemy ufać pańskim wykładom, profesorze?
W sali zapada martwa cisza. Profesor patrzy na studenta oczyma szerokimi z niedowierzania. Po chwili milczenia, która wszystkim zdaje się trwać wieczność profesor wydusza z siebie:
- Wygląda na to, że musicie je brać na wiarę.
- A zatem przyznaje pan, że wiara istnieje, a co więcej - stanowi niezbędny element naszej codzienności. A teraz panie profesorze, proszę mi powiedzieć, czy istnieje coś takiego jak zło?
Niezbyt pewny odpowiedzi profesor mówi
- Oczywiście że istnieje.Dostrzegamy je przecież każdego dnia. Choćby w codziennym występowaniu człowieka przeciw człowiekowi. W całym ogromie przestępstw i przemocy
obecnym na świecie. Przecież te zjawiska to nic innego jak właśnie zło.
Na to student odpowiada:
- Zło nie istnieje panie profesorze, albo też raczej nie występuje jako zjawisko samo w sobie. Zło jest po prostu brakiem Boga. Jest jak ciemność i zimno, występuje jako słowo stworzone przez człowieka dla określenia braku Boga. Bóg nie stworzył zła. Zło pojawia się w momencie, kiedy człowiek nie ma Boga w sercu. Zło jest jak zimno, które jest skutkiem braku ciepła i jak ciemność, która jest wynikiem braku światła.
Profesor osunął się bezwładnie na krzesło."Powyższy dialog przypisywany jest Einsteinowi, co niestety nie jest prawdą. Einstein nie jest autorem książki Pt. "Bóg a nauka" 1921, ale przyznacie, że historia powyższa jest bardzo ciekawa
Ateista18.01.2020, 08:01
@dumam- Bóg jest? Ludzie znajdują kości dinozaurów z przed milionów lat, ujarzmili atom, podróżują w kosmos, potrafią sklonować człowieka, itd. ale ani śladu Boga nie ma, tylko cuda... niewidy. Gdyby nie gen boga odkryty przez naukowców, człowiek nie miałaby genetycznie uwarunkowanej potrzeby wierzenia i oddawania czci istocie wyższej. Na szczęście, jak to geny, ten także u każdego działa z rożną mocą, są więc ludzie którzy kierują się prawem i rozumem - dziękuję za jednomyślną decyzję komisji. Drodzy katolicy, intronizujcie kogo chcecie, ale w swoim kościele. Polska to nie państwo wyznaniowe i nie tylko wasze.
Artur18.01.2020, 07:56
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać ? mówi Matka Najświętsza ? obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
ta ruda18.01.2020, 06:41
wierzący nie Radny--litości, wszak w PŚ jest " królestwo moje nie jest z tego świata" polecam zamiast listy radnych trochę lektury PŚ żeby dowiedzieć się w co się ponoć wierzy
Podać publicznie wyniki z nazwiskami !!!18.01.2020, 06:20
Osoby, które głosowały przeciw INTRONIZACJI CHRYSTUSA powinny mieć zakaz wstępu do kościoła i do sakramentów !!!

Proszę udostępnić informację jak kto głosował !!!!!
Mamy do tej informacji pełne prawo !!!
UPUBLICZNIĆ JAK KTO GŁOSOWAŁ !!!!18.01.2020, 05:35
Ponieważ to "ja" między innymi utrzymuję tych radnych, żądam z imienia i nazwiska podania do publicznej wiadomości, jak kto głosował - to są osoby publiczne i to głosowanie powinno być upublicznione !!!!
Proszę o podanie listy, kto głosował za intronizacją Chrystusa, a kto był przeciw !!!
Dumam17.01.2020, 22:44
Przyjmijmy, że Jezus to kosmita, z plemienia o wielokrotnie dłuższej historii niż nasze człowieczeństwo. W toku dziejów burzliwych i tragicznych, po wielu tragediach tubylcza ludność wykształciła kodeks zachowań warunkujących jej przetrwanie. Ten kodeks zachowań to DEKALOG. Równoległe osiągnięcia tegoż plemienia umożliwiły odkrycie zaludnionej zielono-niebieskiej planety, którą my nazywamy Ziemią. Gdy poznali, żeśmy do nich podobni, chcąc oszczędzić nam tragedii jakich sami przeżyli zainscenizowali gorejący krzak i wręczyli Mojżeszowi TABLICE. A może ONI nie stworzyli tych TABLIC, lecz też je otrzymali? BÓG JEST.
Goblin17.01.2020, 21:37
A ja myślę, że Chrystus już za swojego życia mógł zostać królem, jednak nie chciał. Miał gdzieś władanie i wywyższanie się ponad wszystkich. Pan Jezus uczył Nas i dawał przykłady jak mamy postępować w życiu w relacjach z innymi ludźmi. Jak czynić dobro i się nim dzielić nie oczekując na nie. Człowiek w swym życiu dokonuję wielu złych wyborów, ale z nich mogą powstać rzeczy dobre. Gorzej gdy człowiek przy pomocy rzeczy dobrych rozpowszechnia zło.
nowotarżanin17.01.2020, 21:25
Chrystus patrzy na to wszystko i pewno myśli - czas zgasić światło..
ja17.01.2020, 21:02
czytam i nie wierzę !! czy radni maja się zajmować . Może moje pra pra prawnuki doczekają się świeckiego państwa . Kiedy w końcu opodatkują kościół !? Niech wierni utrzymują parafie.
Robert Marfiak17.01.2020, 20:08
Możecie mnie intronizować. Szybko wam wytłumaczę, że nie macie dobrze w głowach i Bóg was opuścił. Mówicie o wierze, a nic nie rozumiecie.
e217.01.2020, 20:03
Do "wierzący nie Radny" coś się Panu/Pani pomieszało; Polska jest krajem wolnym dla wszystkich bez względu na wyznanie, a nie wyznaniowym i każdy ma równe prawa wierzyć w toi co chce. Takie poczynania preferowane przez nadgorliwców katolickich odciągają ludzi od Kościoła. Jestem katoliczką, ale widzę to co niektórzy księża i nadgorliwcy wyprawiają to woła o pomstę do nieba!!! Wiara to jest każdego prywatna sprawa i nie róbmy z Polski kraju wyznaniowego bo to źle wróży, nie zapominajmy,że to nie średniowiecze, a XXI wiek!
I rym cym cym17.01.2020, 20:02
i wierzący będzie rządził. Będzie dzwonił co 3 godziny na modlitwę a my będziemy chodzić w sandałach. Panocku zaboccie o wodzie zaprazówanej. To ja butterfly.
ski17.01.2020, 19:36
do wierzący a nie radny urząd jest świecki szanowny panie a czy ktoś chodzi do kościoła czy pokoju na godziny to jego prywatna sprawa
roksana17.01.2020, 18:40
Zdrowe myślenie boli!

Parking koło szpitala płatny dla ludzi szukających pomocy, często ostatniej. Natomiast bezpłatny dla różnej maści uzdrowicieli.
Czy można znać liczbę osób korzystających z przywileju bezpłatnego parkowania.
wierzący nie Radny17.01.2020, 18:10
Gdzie można sprawdzić listę głosujących w sprawie Intronizacji Chrystusa Króla ? Bardzo ciekawa sprawa wydaje się wszyscy Radni chodzą do kościoła a Chrystus im przeszkadza ! ? Podjadę do Urzędu z wnioskiem o listę tych Radnych i trzeba to udostępnić publiczne , koniecznie !!!
Dosyć tego!17.01.2020, 17:32
Referendum. Zerwać Konkordat. Natomiast parkingi będzie sprzątać Pani Sutor i podstawi pojemniki na śmieci na własny koszt.
klio17.01.2020, 17:17
Nie mam nic przeciwko intronizacji ale taka ustawa,to hejt i obrażanie świętości i naszej wiary przez tych co robią procesję i odprawiają mszę w durszlaku na głowie.To woda na młyn lewaków.Nie potrzeba to nam ,katolikom.Niech hierarchowie się starają ,razem z k.Nyczem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl