17.01.2020, 22:29 | czytano: 4133

Wyróżnienia i podziękowania dla strażaków-ochotników (zdjęcia)

zdj. Urząd Wojewódzki w Krakowie
Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się ze strażakami, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej po tragicznej w skutkach ubiegłorocznej burzy w Tatrach.
Dramatyczne zdarzenia miały miejsce w sierpniu 2019 roku. Podczas burzy na Giewoncie zginęły 4 osoby, a wiele zostało rannych. Po stronie słowackiej zginął turysta z Czech. Wśród służb, które niosły pomoc poszkodowanym, były również Ochotnicze Straże Pożarne z Małopolski.
- W imieniu pana premiera Mateusza Morawieckiego oraz pana ministra Mariusza Kamińskiego chciałbym bardzo podziękować za trud każdego z Was. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby tak sprawnej akcji. To pokazuje, jak ważna jest współpraca OSP ze wszystkimi innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo w kraju. Będziemy inwestować w sprzęt Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie da się z dnia na dzień nadrobić pewnych zaniedbań, ale jest potrzeba wzmacniania OSP poprzez lepszy, nowoczesny sprzęt - deklarował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Z rąk wiceministra oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika druhny i druhowie otrzymali symboliczne wyróżnienia. Pamiątkowe podziękowanie otrzymało w sumie 76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w 3 powiatach województwa małopolskiego (tatrzańskim, nowotarskim i suskim).

- Dziękuję Wam za udział w akcji ratowniczej pod Giewontem i za ofiarne zaangażowanie. Możemy być dumni z małopolskich służb. Strażacy-ochotnicy zawsze są blisko ludzi, gotowi nieść pomoc niezależnie od okoliczności – w myśl dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek - dodał mówi wojewoda Ćwik.

Przypomnijmy, że wcześniej już ratownicy otrzymali wyrazy uznania. W grudniu ub. roku Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wręczył honorowe odznaczenia osobom zaangażowanym w niesienie pomocy porażonym piorunem na Giewoncie, podczas sierpniowej akcji ratunkowej w Tatrach.

opr.s/ zdj. Urząd Wojewódzki
zobacz także
komentarze
Dzięki19.01.2020, 23:10
Fajnie że zostali zauważeni,wyróżnieni.Ale Oni RATUJĄ nie dla glorii.
ciekawski18.01.2020, 20:07
A jakimże to strażakiem jest poseł Siarka? Od gaszenia jakich pożarów?
Strażak18.01.2020, 12:45
Minister Szumowski wręczał honorowe odznaczenia osobom zaangażowanym w niesieniu pomocy..

Naprawdę chcecie mi wmówić że Strażacy Ochotnicy dostali honorowe odznaczenie?
Ja jakoś nie ma pamiętam..
Miłosław18.01.2020, 08:22
Przypomnijmy, że po grudniowej akcji z odznaczeniami MZ zrobiło się larum, że nie podziękowano ochotnikom, którzy za darmo to robili. Jest to żenujące..... Nie dość że się społeczeństwo o to musiało upominać to jeszcze spędzili Ich do Krakowa..... Przecież mogli im to wręczyć na podhalańskiej ziemi...... zorganizować Wojewódzki Dzień strażaka na Podhalu i im to wtedy wręczyć.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl