29.01.2020, 13:00 | czytano: 5170

Foto-pułapki na ulicach Zakopanego. Tak miasto walczy z procederem podrzucania śmieci

ZAKOPANE. Kamery monitoringu nagrały mężczyznę, który regularnie podrzuca odpady komunalne do kosza ulicznego przy ul. ks. Stolarczyka. Pomóc w walce z procederem porzucania śmieci mają pomóc foto-pułapki.
W ramach akcji zwalczania nielegalnych podrzutów odpadów do koszy ulicznych i dzikich wysypisk śmieci, Zakopane montuje zakupione w tym celu foto-pułapki. Są to urządzenia mobilne z funkcją zdalnego przesyłu danych, wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki temu służby miejskie z mogą ścigać i ustalać sprawców tych procederów.
- Miejsca, gdzie powtarzają się przypadki podrzucania odpadów, będą na bieżąco obejmowane monitoringiem, a za stwierdzone przewinienia wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje prawne - zapowiadają urzędnicy.

W załączniku fotografia z nagrania foto-pułapki zamontowanej na ul. Ks. Józefa Stolarczyka w Zakopanem, która w nocy z 23 na 24 stycznia zarejestrowała osobę, która porzucała śmieci. Obecnie trwa ustalanie tożsamości osoby, która od pewnego czasu stale podrzuca odpady komunalne do kosza ulicznego.

oprac. r/ UM Zakopane
zobacz także
komentarze
Zielony30.01.2020, 20:15
Takie foto pułapki powinni montować wzdłuż brzegów rzek od Białki w stronę jeziora wtedy by zobaczyli jak się zatruwa środowisko naturalne!A O jeden worek wielkie chalo!Kiedy będa oczyszczalnie dla tych trucicieli!!
Real30.01.2020, 11:43
Dlaczego podrzucają śmieci ?
Odpowiedz jest prosta.
Każdy musi zgłosić ile jest ludzi w domu, większość zgłosi jedną lub dwie osoby , a na chacie naprawdę mieszka 6-8 osób ,
Nawet na mojej ulicy w NT , ludzie idą z domu z reklamówkami i wrzucają do miejskich koszy.
Takich cwaniaków jest od groma , powinno się w jakiś sposób weryfikować czy ludzie podają prawdziwe dane , względem ilości śmieci od osoby.
kataryna30.01.2020, 10:27
dla wszystkich popierających tego pana kilka informacji. Wcale nie musi nie mieć umowy o odbiór odpadów, tylko zgłoszoną mniejszą liczbę osób za które pobierana jest opłata. Na każdego mieszkańca jest wyliczona liczba odpadów którą można oddać a jeżeli jest ich zbyt wiele można narazić się na kontrolę. I może dlatego ten pan jak i wiele osób z centrum NT min. pani obok UM wyrzucają śmieci do publicznych koszy. Czy to jest fair wobec innych mieszkańców którzy płacą normalnie i segregują odpady??
max29.01.2020, 22:04
Czy ci ludzie w ogóle myślą.
Przecież wywóz i tak opłacony zostanie z pieniędzy nas wszystkich, więc co daje podrzucanie śmieci.
sprawdzic czy wszyscy mają umowy29.01.2020, 20:55
Miasto i ci rzekomi detektywi śmieciowi powinni być zadowoleni ,że wrzucają do koszy, kosze od tego są. To lepiej byłoby gdyby wrzucali do rowów, do potoków, burmistrzowi koło magistratu? Zastanówcie się ciemniacy . tak już było,że wyrzucano byle gdzie . Od czego są strażnicy miejscy , chyba nie od tego by jezdzili samochodami i rozwozili urzędników i vip- y po imprezach do domów , a po to by skontrolowali czy wszyscy mieszkańcy mają spisane umowy na odbiór odpadów .Jak burmistrz nie ma władzy nad tą grupą ... , to niech zleci to firmie zewnętrznej , a ta za niewielkie pieniądze zrobi szybko remanent z takimi cwaniakami co jak kukułki podrzucają odpady do koszów .
majki majk29.01.2020, 18:40
W Nowym Targu koło bloków nieraz się zatrzymują nocami jakieś samochody i wyrzucają. Nie tylko z N. Targu, bo też na rejestracjach KRK, albo KTT na przykład. Zamykanie śmietników raczej nic nie da, bo polożą worek z boku śmietnika i cześć. Już tak robią. Trzeba by pomyśleć o instalacji kamer na śmietnikach. Nagrają sie numery rejestracyjne, to będzie potem dość łatwo znaleźć te osoby i sprawdzić, czy są uprawnione żeby tam wyrzucać.
takitam.29.01.2020, 18:34
taaa, jezeli ja mam segregowac smieci, tak jak sobie magistrackei kcom, to ja sobie je zawioze do punktu skupu surowcow wtornych i tam kasiorke jeszcze za to dostane. podobno mamy z miastem podpisana umowe o odbiorze nieczystosci, wiec watycha miotla, lopata w lape i do roboty!!! moze przegialem, ale place za to!!! duzo place.
p29.01.2020, 17:33
i śmieciowego wandala zdemaskuje pies z którym to idzie na zrzut śmieciowy
Gazda29.01.2020, 17:16
Dobrze robi bo po to są kosze by wyrzucać do nich śmieci .
Lepiej zrobi jak zostawi na przystanku kom.Miejskiej .
B.29.01.2020, 17:01
Teraz będzie więcej odpadów w rzekach i lasach .Zamiast wywozić od ludzi wszystko to wydaję się coraz większe bzdurne przepisy o segregacji i straszy karami za nie oddzielenie korka od butelki czy pomyleniu kosza zielonego z niebieskim :) Oczywiście tego czy owego nie można wrzucać do żadnego kosza czyli ... wylądują w rowach czy lasach bo tak jest łatwiej.Taka "akcja" jak ta powyżej to zwykła propaganda i bezsens. Jak zwykle ławiej i taniej można napisać dobre przepisy niż egzekwować idiotyczne pisane na kolanie bez przemyślenia czegokolwiek.
jaga229.01.2020, 15:36
Dziadyga swoje śmieci podrzuca innym , a właściwie gdzie mieszka , pod mostem. Przecież z kazdego zamieszkałego domu śmieci zabierają
Jacek29.01.2020, 14:24
W Nowym Targu w Rynku jest bardzo dużo sklepów i firm, które regularnie wrzucają śmieci do kosza ulicznego, ponieważ nie maja podpisanych umów na odbiór śmieci. w związku z tym nie płacą za śmieci Gzie jest kontrola firm, czy mają podpisane umowy na odbiór śmieci ?
Ja tylko przejazdem29.01.2020, 14:07
i teraz ten mężczyzna będzi3e wyrzucał śmieci do potoku czy innego rowu.. Warto?
Czytelniczka29.01.2020, 13:47
Jestem zaskoczona treścią tego artykułu.
Od jakiegoś czasu wszyscy muszą płacić wysokie stawki za śmieci i niezależnie, czy mają tych śmieci dużo czy mało.
Służby komunalne sczytują kody kreskowe. W jakim celu, nie mam pojęcia.
Jaki interes ma ktoś, by podrzucać śmieci do publicznego kosza?
Z drugiej strony to chyba lepiej, że trafiają do kosza a nie do rowu albo lasu.
Koszty montażu kamer, dochodzenia i procedury związane z ujęciem sprawcy z pewnością przełozą się na wysokość kary. Więc lokalizacja podrzucania śmieći zmieni miejsce, tam gdzie brak kamer.
K.29.01.2020, 13:40
Nowy Targ, śmietnik między blokami ul Podhalańska a gen. Maczka - notorycznie podjeżdżają tam osoby obcymi samochodami i wywalają jak leci - odpady budowlane, okrajki skór, śmieci domowe.. W DUŻYCH ILOŚCIACH!! Nieraz cały bagażnik worków. Monitoring - jest, tuż po drugiej stronie ulicy.
Chyba dla picu :-)
Smieciara29.01.2020, 13:19
W nt rowniez jest taka pani. Mieszka kolo um i co chwile wieczorami widuje ja jak podrzuca smieci. Wstyd
:/29.01.2020, 13:16
nie popieram zachowania tego pana, ale teraz pewnie bedzie ladowal do pieca albo wynosil do lasu..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl