03.02.2020, 18:10 | czytano: 5909

"Kłamstwa leją się jak z wodospada". Awantura na sesji Rady Miasta Zakopane

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Podczas zwołanej na dziś XVII sesji Rady Miasta, głównym punktem obrad jest przejęcie budynku po byłym gimnazjum nr 2 przez Fundację Handicap. Cytat w tytule jest dokładnym powtórzeniem słów, jakie padły podczas nerwowej dyskusji.
Awantura rozgorzała po wypowiedzi radnego Grzegorza Jóźkiewicza, który zarzucił przewodniczącemu rady Janowi Glucowi i burmistrzowi Tomaszowi Filarowi, że koncepcja, która została rzekomo przygotowana przez Urząd Miasta w sprawie Handicapu "to kit, a nie program funkcjonalno - użytkowy." - To, co zostało przedstawione to jest kpina, a nie koncepcja. Tak nie powinien wyglądać profesjonalnie przygotowany dokument przez urząd miasta - mówił radny wymachując kilkustronicowym opracowaniem.
Przewodniczący Rady Miasta oponował: - Ten dokument przygotowało nie miasto, tylko fundacja. A pan z nim zapoznał się 10 minut temu. Dokument ten został do radnych wysłany kilka miesięcy temu. Nie chodzi pan na komisje i nasze spotkania, dlatego podejrzewam, że pan tego nawet nie przeczytał - skwitował Jan Gluc.

Prowadzący obrady już nie dopuścił do głosu radnego Jóźkiewicza. Jedyne co ten zdołał powiedzieć na zakończenie dyskusji, to słowa: "kłamstwa leją się tu jak z wodospada". Po tym karkołomnym językowo zwrocie - przewodniczący ogłosił przerwę w obradach.

pk/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl