12.02.2020, 09:54 | czytano: 4567

Dwa licea w Niedzicy do likwidacji

Radni postanowili zlikwidować dwa licea w Niedzicy z powodu braku zainteresowania wśród uczniów.
Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, które wchodzą w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy postanowiono zlikwidować. Od roku szkolnego 2012/2013 zaobserwowano brak zainteresowania ze strony uczniów nauką w obu liceach.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne radni przyjęli uchwały w sprawie likwidacji szkół. Jednak zdania na ten temat były podzielone. Komisja edukacji proponowała w całości odrzucić uchwałę dotyczącą LO w Niedzicy. Uznali, że dyrektor szkoły powinien rozreklamować liceum. – Społeczeństwo na naszym terenie pyta o tę szkołę, ale skoro nie jest prowadzony nabór, to skąd mają wiedzieć, że jest taka szkoła – pytała przewodnicząca komisji edukacji Janina Schlegel.

Poinformowała również, że kuratorium było przeciw likwidacji. W odpowiedzi radna usłyszała od przewodniczącego rady Zdzisława Majerczaka, że wszystkie procedury związane z naborem uczniów zostały spełnione. Przeprowadzono również ankiety, z których wynikało, że nie ma zainteresowania liceami wśród uczniów.

Uchwały w sprawie likwidacji zostały przyjęte i 31 sierpnia nastąpi oficjalne zamknięcie szkół.

ao/
Może Cię zainteresować
komentarze
zatroskany rodzic18.02.2020, 09:14
Jednego nie mogę zrozumieć,poprzednicy w trudnych czasach tworzyli szkoły ,przedszkola...... a obecna władza wszystko likwiduje szkoły,żłobek przedszkola i.t.d.Gdzie tu jest jakaś logika tego działania?????Jaki tu jest sens działania Wójta,Rady -----dokąd to wszystko zmierza.Słuszne stwierdzenie ...jeśli się nie nadaje na stanowisko Wójta czy Dyrektora to należy odwołać!!!!!!!!!!!!!
demontaż Gminy!14.02.2020, 12:11
Moja droga wisienko jedno..... jedyne pytane czy TY się dobrze czujesz pisząc tak głupi wpis ?Ty nic nie rozumiesz to nie Radna odpowiada za szkoły to Wójt jest odpowiedzialny za to dziadostwo i widać że chłopina sobie z tym nie radzi.To wszystko przerosło Gminę.Radna ma rację że nie chce brać udziału w tym cyrku bo nie zależnie od tego jak postąpi to i tak będzie winna.Ciekawe kiedy się obudzi i podejmie jakieś kroki prawne w swojej obronie.To dopiero była by heca że hej......
tak myślę13.02.2020, 14:32
Ej.....a ja sądzę Ewa że Radna jednak odpuściła sobie całe to szkolnictwo albo inaczej tę chorą Edukację i ma to wszystko gdzieś można by tak powiedzieć.Szkoda gdyby tak się stało ,bo jednak jest to jedyna Radna która mogła by rozmawiać na tematy reformy w szkolnictwie.Radny Prelich co prawda podnosi ten problem na kolejnych sesjach,ale Radna milczy i to budzi moje wątpliwości.Wójt natomiast sypie jak z rękawa oskarżenia pod adresem Radnej czy to pomoże. czy to coś zmieni wątpię.Ciekawa sprawa pożyjemy zobaczymy......
hahaha13.02.2020, 11:54
Tam edukacja jest zbędna --- hahahahahaha ---
Ewa13.02.2020, 10:42
Jedynie Radna interesuje się szkołami ale Wójt oskarża Ją cały czas bezpodstawnie!Dziwi mnie fakt,że Radna do tej pory dopuszcza do takich ataków ze strony Wójta i Radnych na Swoją osobę.Wójt i Przewodniczący ograniczają pracę Komisji ds.Oświaty.Wisienko... należało by byś raz oglądnęła sesję a zobaczysz kto za to wszystko ponosi winę.Kto zatrudnia Dyrektorów, nauczyciel, kto za to odpowiada.Od czego jest ZEAS gdzie jest KURATORIUM ,że taka sytuacja trwa tyle lat i nikt się tym nie interesuje.Rada ta to maszynki do głosowania poronionych pomysłów Wójta.Wisienko jesteś chyba z rodziny Wójta i nie masz pojęcia kto odpowiada za rekrutację do szkól!!!
Niedziczanin13.02.2020, 09:23
Jak podkreśla Nikt warto by pomyśleć o zmianie co poniektórych nauczycieli. Niestety na dyrektora nie ma chętnych , a nauczycieli chroni karta a władza nie chce słyszeć negatywnych komentarzy na temat swoich pracowników., Ludzie boja sie cos z tym zrobić żeby dzieciaki nie były potem nękane. I tak wielkimi krokami osiągnęliśmy bardzo niski poziom nauczania w gminie.
Kaćwinianin12.02.2020, 21:44
Czy wielmożna rada może coś poza likwidacja tego co jest zrobić.
Ktoś zabiegał by było a teraz najlepiej zamknąć. Żałosne to jest - Panie Jamroz choć jedna jakąś udana decyzja by się sprzedała - czy może tetaz brziemy zamykać szkoły by utrzymać zatrudnionych przytakiwaczy i nietrafione inwestycje ?
wisienka12.02.2020, 17:52
Pani przewodnicząca Komisji powinna zabrać się do pracy . Ta Pani zawsze ma dużo do powiedzenia ale nigdy nic samodzielnie nie zrobiła. Pole do popisu przed Panią , proszę rozreklamować liceum. Proszę choć raz coś zrobić samodzielnie !!!!
gosc12.02.2020, 12:23
do czytelnik
nie pisz głupot, tylko czytaj ze zrozumieniem:
Od roku szkolnego 2012/2013 zaobserwowano brak zainteresowania ze strony uczniów nauką w obu liceach.
oznacza to, że od 7 lat nie ma chętnych do tych szkół, może dlatego ze nie ma dzieci a nie dlatego że się likwiduje szkołę!!! szkoął jest tylko na papierze to może najwyższy czas żeby to uporzadkować
Nikt12.02.2020, 12:17
Nie dziwota.. w szkole w Niedzicy najpierw proszę zmienić dyrektora i wymienić kadrę to się zacznie wszystko poprawiać
czytelnik12.02.2020, 11:23
Nie wiem czy zauwazyliscie ale demontaz kraju idzie pelna para od rzekomego upadku komunizmu...To juz koncowka
Jeszcze wybierzcie dude i mozna zgasic swiatlo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl