19.02.2020, 15:22 | czytano: 4162

Pięciu Ukraińców zatrzymanych przez straż graniczną

Fot. KOSG
Komendant Straży Granicznej w Zakopanem cofnął wizy czterem zatrzymanym obywatelom Ukrainy oraz wydał decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski.
W ostatnich dniach funkcjonariusze Grupy Zamiejscowej Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, podczas kontroli legalności pobytu w powiecie wielickim, zatrzymali 5 obywateli Ukrainy.
Czterech cudzoziemców wykorzystywało wydane im wizy niezgodnie z przeznaczeniem. Nie podejmowali oraz nie mieli zamiaru podjąć pracy na podstawie wydanych im oświadczeń, na podstawie których wspomniane wizy zostały im wydane. Ponadto jeden z obywateli Ukrainy pracował we Francji jako malarz, ponieważ nie odpowiadały mu warunki pracy w Polsce. Komendant Straży Granicznej w Zakopanem cofnął im wizy oraz wydał decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski.

Natomiast 35-letnia Ukrainka przebywała nielegalnie w strefie Schengen od stycznia 2018 r. Posiadana przez nią wiza utraciła ważność z dniem 31.12.2017 r. Cudzoziemka nieprzerwanie przebywała we Francji. Komendant PSG w Zakopanem zobowiązał kobietę do opuszczenia terytorium Polski. Ponadto cudzoziemka nie wjedzie do strefy Schengen przez kolejny rok.

oprac. r/ Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej
komentarze
Pola21.02.2020, 06:23
Pracuję w Polsce często na dwa etaty ,czasem jadę na wczasy w kraju czasem na zagraniczną wycieczkę ,majątku rodzinnego nie sprzedałam , hamarykany mnie nie utrzymują bo i jak ? kie tam śyćko kosztuje jee no tam się zapiepsa jee no i w Polsce to się leży jee ...polecam telewizyjną sztukę teatralną ,,Brat Elwis,, odzwierciedla prawdę o polskich hamerykanach jee jee
emigrant20.02.2020, 22:54
@Pola.Ty na utrzymaniu tych z chameryki? Pracowałaś kiedyś?
Pola20.02.2020, 08:02
Jakoś się nikt nie rzucił do tej Hamaryki bezwizowo ,emigrantowi się pomyliły lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte z dwutysięcznym dziewiętnastym Hamaryka już na nikim nie robi wrażenia a ci co tam siedzią to też pewnie mało tam zarabiają bo tu majątki rodzinne sprzedają a jeszcze toną w kredytach do lekarzy polskich przyjadą po trzydziestu latach bo tam podobno drogo ,a Ukraińców co sławią Banderę na polskiej ziemi niech łapią to i tak obiboki i ściemniacze
emigrant19.02.2020, 20:06
Na szczęście funkcjonariusze Zamiejscowej Placówki Straży Granicznej w Zakopanym ograniczają swoją służbę do okolicznych powiatów bo gdyby się wybrali na lotnisko w Chicago to z samolotów lecących z Polski wysiadła by tylko załoga i parę osób,reszta ,,na zad,,.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl