25.02.2020, 17:24 | czytano: 4292

Akcja ratunkowa w Tatrach

Arch. Podhale24.pl
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ruszyli dziś na pomoc turystce, która upadła z wysokości w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami.
Kobieta przeżyła groźny upadek. Była przytomna, gdy przybyli po nią ratownicy. Została zabrana do szpitala.
Komunikat turystyczny Tatrzańskiego Parku Narodowego:

"W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. W dalszym ciągu zapowiadane są silne podmuchy wiatru, które mogą powodować łamanie gałęzi i drzew. Szlaki dojściowe do schronisk w większości pokryte są warstwa lodu (zalecamy zabrać raczki oraz kijki trekkingowe). Powyżej górnej granicy lasu pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Na grani w wielu miejscach brak pokrywy śnieżnej i wystają kamienie, miejscami śnieg jest grząski i przepadający. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca z nawianym śniegiem, gdzie utworzyły się nawisy. Prognozowany wiatr z opadami śniegu mogą zwiększać lokalne zagrożenie lawinowe. Wybierając się w wyższe partie gór, należy posiadać duże doświadczenie górskie oraz odpowiedni sprzęt".

r/
komentarze
misiek z gór26.02.2020, 11:10
Witam ; jak nie rozumieją ostrzeżeń i komunikatów o trudnych warunkach w tatrach ,obciążyć za akcję i zrozumieją ,czemu na Słowacji nie ma takich przypadków ,bo trzeba płacić ,wiem jak jest bo jężdżę do rodziny i rozmawiamy o tym .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl