28.02.2020, 19:16 | czytano: 1963

Jubileuszowe igrzyska szkół niepublicznych (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Ponad 700 zawodników z całej Polski wzięło udział w XXV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych. Uczniowie rywalizowali w czterech dyscyplinach: narciarstwie alpejskim i biegowym, łyżwiarstwie szybkim i snowboardzie.
Zawody łyżwiarskie rozegrano na torze lodowym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, biegacze narciarscy zmierzyli się na trasach w Kościelisku, a konkurencje narciarskie i snowboardowe odbyły się na stoku Stacji Narciarskiej Suche.
- Dzieci oraz ich opiekunowie przyjeżdżają do Zakopanego nie tylko po to, by wziąć udział w rywalizacji i poczuć sportowe emocje. Dbamy o to, by wydarzenie sportowe stało się okazją do poznawania innych ludzi, nawiązywania przyjaźni i wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Integracja w gronie innych pasjonatów sportu jest tu nie mniej istotna niż medale i osiągane wyniki - mówi Beata Karp, Prezes SKT nr 67 STO.

Organizatorem wydarzenia jest zakopiańskie środowisko Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Działające w całym kraju szkoły STO dbają o wszechstronny rozwój uczniów – przywiązują dużą wagę m.in. do ich aktywności sportowej oraz integracji poprzez sport.

Honorowy patronat nad zawodami objęli: Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane i Wójt Gminy Poronin. Medialnie zawody patronatem objęła redakcja portalu Podhale24.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
jolka29.02.2020, 00:25
do e2 ....niech Cię Bóg ma w swojej opiece!!!!!!
e228.02.2020, 19:50
A koronowirus szaleje!!! Nie wierzę, że w Polsce go nie ma, bo wszędzie naokoło jest , a u nas nie ma? Nawet w Rosji się przyznali! Super sprawa, ale w obecnej chwili to wielkie ryzyko i narażanie dzieci, młodzieży na zachorowania! Oby wszyscy uczestnicy byli zdrowi, tego im życzę z całego serca!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl