08.03.2020, 11:46 | czytano: 5938

"Baby, ach te baby…" Dzień Kobiet w Szczawnicy (duża galeria)

zdj. Joanna Dziubińska
SZCZAWNICA. W Dworku Gościnnym na cześć wszystkich szczawniczanek zorganizowany został I Szczawnicki Turniej Babski pt. Baby, ach te baby…”
Zebrane w Jazz Barze panie, podzielone na drużyny musiały przejść wiele trudnych konkurencji, aby pokazać, która z nich jest najlepsza, a przy okazji - wygrać trochę pieniędzy. Były też tańce, hulanki i swawole.
Babskich drużyn było osiem: przedstawicielki płci pięknej ze Szkoły Podstawowej nr 1, „panienki” z „Dwójki” , „kobitki” z Jaworek, studentki z Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „młodzieżówy” ze Związku Emerytów i Rencistów, dziewczyny ze Stowarzyszenia 60+, „młode” artystki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, „laski” z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Konkurencje, jakie zostały przygotowane dla zawodniczek nie były łatwe – aż dziwne, że to kobiety kobietom zgotowały ten los. Pierwsza konkurencja to kręcenie hula hop – tu przodowały młodsze dziewczyny. Na rozgrzewkę intelektualną przygotowano kalambury. A potem było coraz trudniej, ale i coraz weselej: malowanie koleżance (a nawet koledze) ust z zawiązanymi oczami, zapinanie gorsetu, plecenie warkocza oraz ubijanie piany i obieranie jabłka na czas – w dwóch ostatnich konkurencjach przydało się kuchenne doświadczenie.

Najwięcej śmiechu było jednak podczas malowania paznokci wybranemu z sali panu (do tej konkurencji zmuszono także włodarza miasta i jednego z radnych). Ponadto podczas trwania turnieju każda z drużyn musiała ułożyć rymowany wiersz na temat Dnia Kobiet i tego, co się działo w Dworku.

Zmagania pań oceniało w 100% męskie jury w składzie: Jerzy Pal – aktor i reżyser, Jan Świdroń – regionalista, publicysta i konferansjer, Piotr Krzywdziński – lider i założyciel kapeli ”Ciupaga”, Bogusław Waksmundzki – wicestarosta Powiatu Nowotarskiego i Tomasz Moskalik – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. Panowie mieli trudny orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach udało im się uzyskać konsensus.

Oto wyniki babskich zmagań:
I miejsce i kwotę 2000 złotych - babki Szkoły Podstawowej nr 2;
II miejsce i 1000 złotych – dziewczyny z PSONI,
III miejsce i 500 złotych – laski z Jaworek
Nagrody fundował burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Turniej poprowadzili panowie Łukasz Kudłaty Różycki i Krzysztof Czaja, a pomysłodawczyniami i organizatorkami były Agnieszka Ciesielka i Joanna Oleksy.

Impreza była wielkim sukcesem, bo udowodniła, że kobitki ze wszystkich szczawnickich środowisk trzymają sztamę i przez prawie trzy godziny zmagań i emocji sięgających zenitu nie doszło do żadnej awanturki. Czekamy na powtórkę za rok.

JD, pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl