08.03.2020, 13:51 | czytano: 4474

"Ekipa Szymona" na Krupówkach

zdj. Szymon Hołownia/FB
ZAKOPANE. O tym, że zwolennicy Szymona Hołowni zbierali w niedzielę na Krupówkach podpisy na listach poparcia dla jego kandydatury w wyścigu do fotelu Prezydenta RP, poinformowali nas Czytelnicy.
Niestety, nam nie udało się ich spotkać, dlatego informację obrazujemy zdjęciem poglądowym.
Wbrew powszechnej opinii, swój udział w wyborach zgłosiło aż 20 osób. Tyle komitetów zarejestrowała Państwowa Komisja Wyborcza. Ponieważ na zgłoszenie komitetu zainteresowani mają czas do 16 marca - to grono może się zwiększyć.

Najczęściej wymieniani kandydaci to: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa - Błońska (kandydatka PO), Władysław Kosiniak - Kamysz (kandydat PSL), Szymon Hołownia (kandydat bezpartyjny), Robert Biedroń (kandydat Lewicy) i Krzysztof Bosak (kandydat Konfederacji).

Jest jeszcze Piotr "Liroy" Marzec i Andrzej Voigt, a także komitety: Piotra Roberta Bakun, Wiesława Lewickiego, Wojciecha Mateńki, Mirosława Piotrowskiego, Wojciecha Podjackiego, Jana Zbigniewa Potockiego, Leszka Samborskiego, Grzegorza Sowy, Romualda Starosielca, Pawła Tanajna, Piotra Wrońskiego i Stanisława Żółtka. Które nazwiska znajdą się na liście wyborczej będziemy wiedzieć po 26 marca. Wtedy bowiem mija termin rejestracji kandydatów. Osiągną to te komitety, które przedstawią co najmniej sto tysięcy podpisów.

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się w niedzielę 10 maja. Ewentualną drugą turę zaplanowano na 24 maja.
Przypomnijmy, że w tegorocznych wyborach jako pierwszy wymaganą liczbę podpisów złożył komitet Władysława Kosiniaka - Kamysza. On też już w grudniu ub. roku w Zakopanem rozpoczął swoją kampanię, ogłaszając że będzie się ubiegał o urząd prezydenta.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
haha08.03.2020, 20:57
Hołownia to ten z partii TVN. I jaki on bezpartyjny.
Zdrowy rozsądek08.03.2020, 18:59
Popieram Szymona Hołownię, nie jestem przeciwnikiem Pis jednak potrzebny jest bezpartyjny kandydat żeby trochę tonował niektóre ich zapędy.
nowy targ08.03.2020, 15:51
/.../ holownia!!!!
no nie08.03.2020, 14:06
Dwudziestu??!?! Pierwsze słyszę. To czemu mówią tylko o 5,6?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl