21.03.2020, 08:40 | czytano: 11606

Mieszkańcy Zubrzycy Dolnej piszą do operatorów sieci komórkowych

Arch. Podhale24.pl
W piśmie do sieci Play, Plus, Orange i T-Mobile, mieszkańcy Zubrzycy Dolnej skarżą się na bardzo częste problemy z zasięgiem.
Żeby spróbować poprawić sytuację, w okresie od 7 lutego 1 marca sołtys wraz z radą sołecką przeprowadzili badanie ankietowe wśród mieszkańców Zubrzycy Dolnej, mające zbadać skalę problemu. Wzięło w nim udział ponad 200 osób. Z badania powstał raport, z którego wynika, że w ostatnich miesiącach kłopoty z zasięgiem pogorszyły się. Na bardzo częste problemy z zasięgiem wskazało ponad 70% mieszkańców. Większość stwierdziła, że występują one od zawsze. Niezadowolenie dotyczy usług wszystkich operatorów. Mieszkańcy tej orawskiej wsi najczęściej korzystają z usług operatorów Orange, Play i T-Mobile.
W piśmie do operatorów sołtys Mateusz Horniak prosi o przedstawienie terminów oraz działań, jakie firmy te zamierzają podjąć, żeby rozwiązać problem z zasięgiem na terenie Zubrzycy Dolnej, miejscowości liczącej prawie 2 tys. mieszkańców. Zdaniem sołtysa i mieszkańców, najlepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie na terenie miejscowości stacji BTS. Takie stacje mają inne miejscowości, jednak z powodu ukształtowania terenu, nie obejmują one swoim zasięgiem dużej części Zubrzycy. Sołtys i rada sołecka zadeklarowali też pomoc operatorom w znalezieniu i wydzierżawieniu działki pod stację oraz pomoc przy dopełnieniu wszelkich formalności.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
OLek18.09.2020, 11:04
na co komu 5G jak ze zwykłym lte sobie nie radzą jak w moim przypadku nadajnik w linii prostej max 2 km zero górek itp i nie mam zasięgu siec T-mobile
komóra22.03.2020, 19:27
@ Płacowy.W Orawce to wszystkich głowa boli od ,,pitolenia,, non stop bez sensu przez telefon.
Jarek22.03.2020, 18:25
Słaby zasięg spowodowany jest przez najniższą moc nadawania jaką mamy w Europie i zagęszczenie stacji bazowych, dlatego jest ten problem. Telefon aby utrzymać zasięg musi pracować pełną parą i co za tym idzie szybciej rozładowuje baterie, ale to nie jest jedyny problem, większym jest to że musi podnosić moc nadawania co jest szkodliwe bo mamy go przy sobie cały czas, nadajniki niezależnie od wszystkiego pracują cały czas z tą samą mocą. Wiem co mówię bo zajmuję się rozbudową sieci telefonii komórkowej. Poza tym pochodzę z Zubrzycy.
Jarek22.03.2020, 18:12
To wszystko przez małą moc nadawania która jest najniższa w Europie, do tego dochodzi słabe zagęszczenie nadajników (czytaj masztów) i dlatego to tak kiepsko chodzi, telefon szybciej się rozladowuje, bo musi pracować pełną parą żeby utrzymać zasięg a co za tym idzie jest przez to bardziej szkodliwy bo podnosi moc nadawania a maszty nie zależnie od wszystkiego pracują cały czas z tą samą mocą. Wiem co mówię bo zajmuję się rozbudową sieci od piętnastu lat, w Polsce, Niemczech, teraz w Austrii.
takie tam22.03.2020, 16:09
tak myślę że większość z was ma telefony stacjonarne i Internet z kabla i nie trzeba nic więcej z komórki można rozmawiać przez wi-fi calling i zasięg cały czas 100% na co wam nadajniki jak tak jest elegancko i super do mnie też zasięg nie dociera a tak korzystam i mam zasięg cały czas
Marcin22.03.2020, 15:15
Problem małych miejscowości z zasięgiem wynika z braku inwestycji sieci Play, Plus, Orange i T-Mobile w rozbudowie infrastruktury telekomunikacyjnej. Oczywiście, że brak pokrycia zasięgiem małych miejscowości uwarunkowany jest ekonomicznie. Jeśliby zaproponować operatorem sieci pewne korzyści z postawienia dodatkowych masztów telekomunikacyjnych. Sądzę, że pokrycie zasięgu całego kraju byłoby możliwe. Z drugiej strony aby 5g mogłoby funkcjonować w małych miejscowościach. Potrzeba było do każdego masztu telekomunikacyjnego doprowadzić światłowód.
Ponadto obecnie epidemia koronowirusa przyspieszy modernizację telekomunikacyjną sieci , gdyż Państwo będzie musiało zapewnić pracę zdalną choćby z powodu epidemi. Dotyczy to głównie urzędów z czasem będzie kontakt tylko przez internet. Ludzie odejdą o możliwości chodzenia do urzędów z powodu technologi jaką daje postęp w rozwoju cywilizacji.
Na temat promieniowania i szkodliwości odziałowywaniu masztów telekomikacyjnych, który jest wyniku niewiedzy strachu i lęku.
W dzisiejszych czasach, gdzie postęp i technologie stały się codziennością a przesył informacji odbywa się drogą choćby przez wifi. To promieniowanie elektryczno-magnetyczne zdecydowanie wzrosło w dużych miastach.
Tak więc wzrost zachorowania na raka w Polsce bardziej wynika z lęku, strachu i stresu niż z oddziałowywania samych masztów telekomunikacyjnych.
Mieszkaniec ORAWKI22.03.2020, 03:11
Ja chętnie kupię działkę gdzie nie ma zasięgu
Gdzie nie ma PROMIENIOWANIA
MAXIMUS21.03.2020, 21:53
Nikt tu nie namawia do budowy 5G. Chodzi tylko o wzmocnienie sygnalu. Dla tych co nie rozumieją że znikajacy sygnał generuje największe spustoszenie w waszych głowach podczar rozmowy a kiedy smartfon trzymacie w kieszeni to ciągłe logowanie gotuje wasze jajka lub jajniki. Trochę tak jak zwarcie elektryczne. Dalej szukam chetnego prawnika do poprowadzenia pozwu zbiorowego. Kilka lat temu 5 giga internetu ledwo wystarczało a dziś dostępne 50 giga w byle abonamencie a 2 giga w miesiąc nie można wykożystać z powodu braku zasięgu. Dla tych którzy czują się zdrowo z powodu słabego sygnału gratuluję. Operator powinien dostarczyć sygnał bezpieczny czyli umżliwiajacy nawiązanie połaczenia internetowego itelefonicznego zgodnie z umową.
.
bt21.03.2020, 21:17
Co za cudowne miejsce bez internetu ,chyba przyjade do Was na wakacje z dziećmi. Czas tylko dla rodziców!!! Myślalam że już nie ma takich miejsc Zazdroszczę!!!
Miejscowy21.03.2020, 19:18
Sołtys chyba nie wie co gada ......masa kra
Nigdy nie zgodzimy się na budowę BTS -a w zubrzycy .
To generuje straszne promieniowanie

Ludzie opamiętajcie się zanim nie jest za późno .
Po co wam komórki w domach w domach jest kablowy telefon stacjonarny
Komórka kilka razy się sprZydaje jak jedziemy gdzieś za miasto ale żeby w domu komórki używać to już Paranoja .
Lolek21.03.2020, 19:12
Maximus ja tez jestem za tym aby wszystkie nadajniki usunąć i i komórki zlikwidować bo to gorsZe niż wirus z Wuhan ...

Zubrzycanie opamiętajcie się ...zarazę chcecie u siebie .
Pan Tadeusz21.03.2020, 19:09
@Zosia napisała całą prawdę o braku zasięgu, nakupowali sobie cwaniacy wzmacniaczy i myślą, że im wszystko wolno. Powinni się przejechać po wsiach , wlepić wysokie kary to zasięg by się od razu poprawił.
Zenek21.03.2020, 19:06
OKej ma racje ....
Komórki powinny zniknąć z rynku . To promieniowanie jakie to generuje to jest straszne .
A co dopiero 5 g ....połowa ludzi umrze przedwcześnie przez ta zarazę .
Ludzie nie wiedza co piszą ...masakra .
Ja proszę żeby w Orawce wylonczyli nadajnik bo strasznie jest mocny i tak promieniuje na ludzi ze prawie wszystkich głowa boli .......
Płacowy21.03.2020, 19:02
Nie kombinujcie z masztami , z nadajnikami to chorobliwe zagrożenie niesie choroby i przedwczesna smierć dla ludzkości w Orawce jak postawili nadajnik to zasięg jest super ale wszystkich głowa boli . Jest to dziadostwo jakich mało ja byłem zadowolony jak nie było komórek .
Ja będę pisał pismo żeby wylonczyli nadajnik i komórki pudło wek , bo nie da się żyć przez to dziadostwo .
eleni 8821.03.2020, 18:05
W Lipnicy Malej z tego co mi wiadomo to mieszkańcy nie chcą się zgodzić na BTS.A w tej Zubrzycy Dolnej to ciekawe gdzie to postawią.
urzednik21.03.2020, 15:45
W Lipnicy Małej wieze budują juz 10 lat
Jaga21.03.2020, 13:21
Z tych komentarzy wynika,że w większości naszych wsi jest ten sam problem.
W mojej rodzinie mamy umowę z różnymi operatorami ja w Plusie. Rodzina w innych. Mieszkamy obecnie w Zaskalu. Chcąc przeprowadzić sprawnie rozmowę trzeba wyjść przed dom. W mieszkaniu brak zasięgu. Istna masakra gdy istnieje potrzeba zarejestrowania się np. do lekarza albo załatwienia urzędowej sprawy. Bo rozmowy prywatne ostatecznie można załatwiać np. na spacerze. Telefon to niby wygoda ale nie w tej formie, a jeszcze teraz gdy istnieje potrzeba izolacji i wszystko załatwia się telefonicznie?
tldr21.03.2020, 13:10
Żadne badanie nie wykazało szkodliwości sieci 5G więc proszę przestać siać panikę.
Smoleń21.03.2020, 12:43
@MAXIMUS to nie Hameryka by bawić się w pozwy.
Zosia21.03.2020, 12:31
Ludzie montują wzmacniacze sygnału co jest nielegalne ponieważ zakłóca sygnał pozostałym, w promieniu 2 km. Kilku takich cwaniaków i cała okolica nie ma zasięgu. Trzeba pisać skargi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Oni sprawdzą kto ma zamontowany taki reapiter i zaraz zasięg się poprawi.
nie zależy im na klientach , nie znają się w BOK21.03.2020, 11:55
w Gronkowie, PLAY i inne sieci - praktycznie nie ma zasięgu .Może i dobrze bo jesteśmy zdrowsi. Reklamacje nic nie dały BOK - ma w "nosie" klienta.
Góral babiogórski521.03.2020, 11:47
W Lipnicy Wielkiej - to już koszmar z zasięgiem !!! Na "brzyskach" to jeszcze Plus jako-tako !!!Z internetem mobilnym to sodoma i gomora !!! Za to sieci słowackie - to chodzą doskonale !!!! A może to już nie Polska ?????
Janek21.03.2020, 11:40
W lipnicy Małej to samo !
komu wierzyć ?21.03.2020, 11:18
W innych państwach zawieszają prace nad sieciami 5 G , a tu nieuświadomieni chcą ją budować na gwałt . Ponoć badania wykazały ,że 5 G to gorsza zaraza od koronowirusów .
Totalne nie znają się, brak poszanowania klienta21.03.2020, 11:13
W Gronków też jest problem z zasięgiem. Reklamacje do Play nic nie dawały. - kompletnie BOK umiejętnie spławia klientów
OKey21.03.2020, 10:45
Ludzie cieszcie się, że macie mniejsze promieniowanie, a nie proście o nowe BTSy. 5G to nic dobrego tylko zwiększone promieniowanie. STOP 5G.
Pozdrawiam Orawiok
p.21.03.2020, 10:25
W Ludźmierzu na równinie! i też trzeba ,,T-Mobila'' szukać jak zbiega, bo nie uchwytny czasem. Zmiana telefonu też nie skutkuje.
MAXIMUS21.03.2020, 10:18
Witam.jestem mieszkańcem Podszkla i tez zauważyłem że jakość połączeń komórkowych pogarsza się z tygodnia na tydzień,w całej okolicy również w Jabłonce i Piekielniku. obecnie należę do sieci PLAY ale problem występuje we wszystkich sieciach opisanych w artykule
Posiadam tel.komórkowy od końca lat dziewiędziesiątych i kiedyś nie było problemu z odebraniem lub nawiązaniem połączenia a teraz trzeba się nachodzić po domu by nawiązać połączenie. sieci obiecują nam wszystko bez limitu i jeszcze więcej nie mając możliwości technicznych do spełnienia tych warunków. sieć jest przeciążono i w efekcie brak zasięgu. UWAŻAM ŻE JEST TO TEMAT NA POZEW ZBIOROWY.
hary21.03.2020, 09:16
Aż się proszą o 5 G
JJ21.03.2020, 09:08
Bardzo dobrze, nie tylko na Orawie jest słaby zasięg!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl