23.03.2020, 14:00 | czytano: 2709

Park w remoncie

Fot. Piotr Kuczaj
Rabka-Zdrój zyska kolejny, ogólnodostępny park. Swoje tereny rewitalizuje Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dr. A. Szebesty.
Inwestycja, której koszty sięgają prawie 3 mln zł, ma wzbogacić przestrzeń parkową o nowe urządzenia - ważne z punktu widzenia dwóch najważniejszych grup kuracjuszy tj. dzieci (strefy rekreacji) oraz dorosłych (nowe urządzenia do inhalacji solankowych, aromaterapii, helioterapii, kinezyterapii), a także nowe elementy promujące przyrodę i architekturę małopolskich uzdrowisk.
Planuje się m.in. przebudowę i budowę ciągów spacerowych, rewitalizację parkowej zieleni wraz z szeregiem nowych nasadzeń, budowę elementów małej architektury i lecznictwa uzdrowiskowego, w tym: trawiastych tarasów do helioterapii, tężni solankowej, trzech ścieżek edukacyjnych, a także budowę placu zabaw i boisk dla najmłodszych kuracjuszy powracających do zdrowia w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym.

Nowo powstały park połączy się z istniejącym i cieszącym się dużą popularnością miejskim Parkiem Zdrojowym.

Zakończenie projektu i oddanie kuracjuszom, turystom i mieszkańcom Rabki-Zdroju zrewitalizowanego parku przewidziano na wiosnę 2021 roku.

oprac. r/
komentarze
j2323.03.2020, 18:42
gen ziętek się w grobie przewraca
ciekawski23.03.2020, 16:32
Zastanawiam się jak ten park połączy się z parkiem zdrojowym...?
Mieszkaniec miasta - wsi23.03.2020, 15:42
Ty żeś chyba w Jordanowie nie był... Tam to nawet Archanioł Gabriel nie pomoże. Tacy rządzący że mózg staje. A obecny chyba najgorszy.
ślepa ścieżka w szczawie23.03.2020, 14:17
Rabka ma dobrego gospodarza ! takiego sobie wybrali mieszkańcy. Piszę to z innej perspektywy , bo nie wszyscy mieli takie szczęście jak rabczanie . Tu buduje się i stadion i rewitalizuje park. To np. nie Szczawnica ,gdzie tylko wspomaga się kopaczy i nic poza nimi się nie widzi . To ślepa ścieżka .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl