25.03.2020, 08:10 | czytano: 10697

Dyrektor szpitala nie jest zarażony koronawirusem

zdj. Podhale24
NOWY TARG. - Czuję się dobrze. Wynik testu mam ujemny - powiedział w rozmowie z Podhale24 Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.
Dyrektor Wierzba przebywa na domowej kwarantannie, którą wymogło jego wcześniejsze spotkanie z posłem Edwardem Siarka. Przypomnijmy, że parlamentarzysta niestety został zakażony wirusem.
Mimo podania wyniku testu, dyrektor szpitala pozostanie w domu do czasu oficjalnego skrócenia kwarantanny. Decyzję taką podejmie Sanepid. - Decyzja kwarantannowa mnie obowiązuje. Dopóki nie zostanie cofnięta to nie ruszam się z domu - podsumowuje krótko.

s/
zobacz także
komentarze
Gaga02.04.2020, 22:44
Proponuję zwolnić pana dyrektora Marka Wierzbę który na to zasługuje ..Zwalnia wybitnego lekarza i ciezko pracującą pielęgniarkę w czasie epidemii

Czy to jest jego prywatny szpital? Piszą tym chyba ze dużo się odkaża.m
hałas26.03.2020, 13:44
do @olsen
oczywiście. Można się zgodzić ze wszystkim ale napewno nie z obrażaniem i poniżaniem człowieka!.tego typu obraźliwe wpisy żadnej ze stron nie pomagały a tylko dały żer ludzią do wyładowywania swoich frustracji. Było wiele wpisów odpowoednich i perspektywistycznych w tej tematyce Cóż komuś z obelg kiedy nie rozwiązują sedna sprawy. Której wynik oczywiście będzie odpowiedni w pdpowiednich do tego instytucjach.
przywrócić i przeprosić26.03.2020, 09:52
Pielęgniarka nie jest osobą publiczną.Na własnej stronie internetowej,
może zamieszczać poglądy i opinie,jakie chce-byle by kogoś nie obrażały.W końcu jest to przejaw demokracji-wolności słowa.Na miły Bóg, to nie jest
powód do zwolnienia.Gdzie my żyjemy,co się z nami porobiło !!!!!
Jagna26.03.2020, 08:21
To było chamskie i świńskie zachowanie wierzby ,ale co się spodziewać po tych /.../
Waldemar Szemla26.03.2020, 05:35
W piątek wróciłem z zagranicy ,wypełniła kartę podałem adres i nr. Tel.odbywam samotnie kwarantannie. Na granicy powiedzieli że sanepid do mnie zadzwoni policja mnie kontroluje i tak sobie siedzę na tej kwarantannie i cisza nikt nie dzwoni z sanepidu jak się czuje .też bym chciał mieć zrobiony test tak jak Pan Wierzba i inni urzędasy a tu nic .
Obserwator25.03.2020, 21:45
Kto ma rację przy takim zwolnieniu, orzeknie sąd bo jak sądzę ta Pani złoży pozew
olsen25.03.2020, 18:39
do@ hałas
Minister Szumowski z PiS dobie pandemii publicznie podziękował włodarzowi szpitala za zdolność i do podejmowania kierowania .A cóż ten antagonizm do mądrali .Tu nie jest Raba Wyżna ,Skawa ani Polska Orawa żeby im powtarzać dwa razy . A wyborcy mają prawo żądać od tych co na nich głosowali i zwrócić im uwagę jak źle robią.
Inni pracownicy25.03.2020, 17:54
Minister nie powinien ukarać Pana Dyrektora.
hałas25.03.2020, 17:50
Wszyscy Mądrale w końcu się uspokoili.A teraz za te obelgii i wyzwiska istne rynsztokowe ( Sprawa zwolnienia położnej) a zarazem złe życzenia powinny być przeprosiny!!! Jak można mieć się za inteligentną osobe a używać w stosynku do drugiego człowieka takich słów!!! To że Pan W. miał zrobiony test w trybie przyśpieszonym to chyba logiczne z uwagi na obejmowane stanowisko a do tego funkcje polityczną. Przecież w dobie pandemii nasi włodarze muszą być zdolni do podejmowania kierowania i wdrażania procesów zarządczych. Po to żeśmy ich wybierali w wyborach i z uwagi na większość która wybrała należało by tej wybór uszanować a nie opluwać. Można się nie zgadzać z decyzjami tej osoby ale nie oblewać taką smołą tego człowieka.
pracownicy25.03.2020, 17:40
Minister powinien ukarać Pana Dyrektora za takie zachowanie.
Wektor25.03.2020, 17:08
Dyrektora oceniam po jego działaniach w sprawie pielęgniarki, która myślała,
że jej wszystko wolno. I uważam w dalszym ciągu, że postąpił prawidłowo i zdania
nie zmieniam. Natomiast jeżeli chodzi o jego zachowanie w sprawie tz. kwarantannej,
to trzeba wiedzieć, że posłowie i członkowie Solidarnej Polski muszą WYJAŚNIĆ całą sprawę,
dla dobra ogółu społeczeństwa. Ludzie, którzy głosują w wyborach samorządowych, muszą się
głęboko zastanowić, na kogo głosują i zreflektować się przy następnych wyborach. Niektórzy
ludzie nie nadają się do polityki. Totalna opozycja tylko czeka na taką okazję,
aby grillować polityków dobrej zmiany i robić wielkie halo. Takie prawo opozycji.
Chociaż uważają, że są bardzo biedni i nie mogą się przebić do OBYWATELI z informacją,
jak to w Polsce jest źle i tragicznie.

Do @Joanna M.

Pani wywody są bardzo interesujące i niech pani pisze jak najwięcej na tym forum,
ponieważ byłoby mi, niezmiernie przykro, jakby zabrakło osoby tak wykształconej, jak pani.
orbi25.03.2020, 16:12
Anna jakbyś rzetelnie czytała artykuły o pośle to byś byś głupot nie pisała. W pewnym sensie odbył kwarantannę w szpitalu zakaźnym w Myślenicach, gdzie czekał na wynik testu.
???25.03.2020, 16:04
Ktoś napisał w komentarzach do artykułu o pośle"to się teraz dowiemy kto był u Marka na urodzinach" no to się dowiadujemy.
oby25.03.2020, 16:00
Kogo my wybieramy na Podhalu na posła, starostę i radnych wojewódzkich? Poseł zarażony koronawirusem, a tu wygląda, że dowiadujemy się po czasie, z kim się spotykał, gdzie był itd., a co wiemy w sumie? To my mieszkańcy Podhala i okolic mamy być przedmiotem troski w tym momencie zagrożenia epidemiologicznego a nie notable. Odmiennym przykładem są samorządowcy z Kieleczczyzny, którzy jeszcze przed wprowadzeniem kontroli granicznych wrócili z partnerskiego samorządu w Niemczech i dobrowolnie poddali się kwarantannie!
zostać w domu25.03.2020, 15:39
A co z pracownikami Starostwa Powiatowego i Urzędu Raba Wyżna? Były komentarze osób przy artykule o zarażeniu się przez posła koronawirusem, że poseł był widziany w starostwie, a jego żona w okolicach urzędu gminy w poprzednim tygodniu.
Anna25.03.2020, 13:44
Mieszkańcy powiatu zasługują na rzetelną informację, dlaczego nikt nie mówił że Pan Siarka, osoba publiczna,jest na kwarantannie, dopiero dowiadujemy się jak zachorował, Sanepid w Nowym Targu Zawalił.
fk25.03.2020, 12:59
Z mojego punktu widzenia społeczeństwo zachowuje się fantastycznie jest bardzo zdyscyplinowane, Rząd robi co może niestety dysponują takimi kadrami jakie zastali w rozmaitych służbach, sanepidach, w niektórych żenada.Niestety i nasi reprezentanci-poseł, dyrektor, komendanci zachowują się jak słonie w składzie porcelany.Może by nam nowotarski sanepid wyjaśnił jakie były zasady kwalifikowania kto idzie do kwarantanny w związku z wpadka Pana posła, które obiekty były dezynfekowane.
venti76725.03.2020, 12:51
Do olsen
Co Ty pieprzysz jak nie ma nic wspólnego???? to jest jedna wielka ,...PIS i na pewno żadnej nagany nie dostanie porostu ręka rękę myje i każdy każdego kryje .
Teraz Dyrektor jest na kwarantannie bo za duza jest nagonka na Niego i trza się schować w swoim bunkrze
@25.03.2020, 12:47
Również chciałam wyrazić poparcie w sprawie zwolnienia pani która kilka lat temu zasłynęła komentarzem na fb gdzie wypowiadała się pogardliwie o dzieciach i ich udziale w życiu publicznym m.in. przy wpisie na fb o tym, że nie powinny pojawiać się w restauracjach Już wtedy zdziwiło mnie to, że pisze te słowa położna. Było to po prostu niesmaczne.
olsen25.03.2020, 12:35
Minister Szumowski z PiS bardzo krytycznie wypowiedział się na temat nieodpowiedzialnego zachowania pod wpływem emocji dyrektora Marka Wierzby . Dlatego powinny wobec niego powinny być zastosowane środki ostrej nagany od Władz Powiatowych .Chciałem wszystkim przypomnieć żeby powstrzymały swoje emocje wobec PIS. Pan Wierzba nie ma nic wspólnego z PIS oprócz tego że startował z listy PIS jako koalicjant kandydat Solidarnej Polski. Pozostaje tylko ubolewać nad nieodpowiednim zachowaniem Dyrektora i Posła Siarki zdając Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu bryg. Mariusz Łaciak i jego zastępca st. kpt. Piotr Domalewski trafili na kwarantannę po spotkaniu z Posłem .Przecież taka kwarantanna musi trwać dwa tygodnie, i wczoraj poinformowano przez media że skończyła się ta kwarantanna dla komendantów .To jest wielka nieodpowiedzialność podczas epidemii o której nas przestrzegają Władze, spotykać się w środku kwarantanny którą przechodzą komendanci po spotkaniu z Posłem .Obaj Panowie zrobili wielką krzywdę przez swoją nieodpowiedzialność władzy PiS ,a zwłaszcza Prezydentowi wystawiając ich na szykany w obecnym tak ciężkim czasie .
Joanna M.25.03.2020, 12:23
Wektor chłopie Ty nawet nie próbujesz udawać obiektywnego hahaha. Dobrze ze jzyk zmieniłeś.
Wektor25.03.2020, 12:04
Dobra wiadomość. Dyrektorzy szpitali w sytuacji zagrożenia państwa polskiego,
muszą być zdrowi, aby zarządzać sytuacją kryzysową. Jeżeli jest podejrzenie zarażenia
dyrektora placówki, to test powinien być wykonany natychmiast. I proszę nie płakać.
Brawo za podjęte decyzje, w końcu, po co jest dyrektor. My obywatele musimy wiedzieć,
że na stanowisku dyrektora Nowotarskiego szpitala jest odpowiedzialna osoba.
nowy25.03.2020, 11:52
Szkoda że tak szybko nie wykonuje się testów osób, które przyjechały z zagranicy i nie mają wysokich gorączek tylko przeziębienia...., a Pan Dyrektor ledwie kwarantanna i test wykonany, bo Sanepid szybko zareagował i na profilu podziękowania Pana Dyrektora dla Pani Dyrektor. A gdzie reszta naszych obywateli? Im pomoc z Sanepidu tak szybko nie przychodzi.....
derr25.03.2020, 11:17
Dobra wiadomość. Wszystkim życzę zdrowia.
Miejscowy25.03.2020, 11:14
To jak to już testy zrobiono tak szybko?A inni muszą czekać?Dziwne i bardzo niesprawiedliwe,ale pewnie uważają iż to tak po chrześcijańsku
Zosia samosia25.03.2020, 10:32
My musimy czekać na testy tygodnie a panowi zrobili w dwa dni ....
Magda25.03.2020, 09:41
W poniedziałek wymaz a we wtorek po południu wynik? Ciekawie ciekawie...
Smok25.03.2020, 09:25
No i w tym artykule wyszły sympatie polityczne strony, jak byk!

Jakie wolne media... LOOOOL
LJ25.03.2020, 09:04
To dobrs wiadomość
Pracownicy25.03.2020, 08:56
Brawo Dyrektorze. Cieszymy się, jak również cieszymy się z dyscyplinarnego zwolnienia pani , która nie powinna pracować na stanowisku , do którego się nie nadawała. Wszystkim ulżyło.
szczery25.03.2020, 08:50
A p Wójt Szaflar jak się czuje?
bo dzisiaj w Szaflarach została odwołana sesja Rady Gminy
xxxxx25.03.2020, 08:35
No to teraz może pan dyrektor zmienić wypowiedzenie z dyscyplinarnego na wypowiedzenie ze strony pracodawcy! Bo pielęgniarka pracowała uczciwie przez 27 lat. To nie mało dużo cięższej pracy niż pan ma.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl