03.04.2020, 15:22 | czytano: 3468

Tatrzański Park Narodowy zamknięty również dla mieszkańców

zdj. Piotr Korczak
W połowie marca, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, Tatrzański Park Narodowy w Zakopanem zamknął ruch turystyczny w Tatrach. Zakaz wejścia nie dotyczył mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Od dziś nikt już nie ma możliwości spacerowania po szlakach. To decyzja Ministra Środowiska i dotyczy wszystkich parków w Polsce.
Mimo wprowadzonych 13 marca ograniczeń, na szlakach można było zauważyć turystów. Teraz restrykcje zostały zaostrzone.
- To decyzja Ministerstwa Środowiska, od dziś wszystkie parki narodowe w kraju zostają zamknięte. Obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się po szlakach. W naszym Parku zmieni się to o tyle, że zakazem objęci zostają wszyscy, także mieszkańcy powiatu tatrzańskiego - mówi w rozmowie z Podhale24 Paulina Kołodziejska.

Przy wejściach na teren parku pojawią się strażnicy. - W tej chwili ruchu na szlakach prawie nie ma, ludzie spacerowali tylko od czasu do czasu. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdować się mogą teraz tylko nas pracownicy i ewentualnie służby ratunkowe, prowadzące jakieś akcje - dodaje rzeczniczka TPN.

s/
zobacz także
komentarze
kalkulator04.04.2020, 08:22
Minister kazał - Dyrekcja Parku musi, Aż się wierzyć nie chce, że mamy tylu , jak to powiedział Korwin Mikke IDIOTÓW W RZĄDZIE. Czy można się zakazić - zarazić od drzew, kamieni, potoków itd zachowując stosowny odstęp między wędrującymi ??? Przeraża mnie to, że GŁUPI NARÓD TO KUPUJE i daje sobie narzucać IDIOTYCZNE NAKAZY - Za chwilę "rząd" durny naród ubezwłasnowolni, zaczipuje, na siłę, wbrew woli zaszczepi lub nafaszeruje nietestowanymi farmaceutykami i durni ludzie przyjmą to z oklaskami. Nakręcanie paniki strachu przynosi efekty.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl