06.04.2020, 17:20 | czytano: 3304

Roboty drogowe na terenie przejścia granicznego w Chyżnem

Fot. GDDKiA
Zgodnie z zapowiedziami, w Chyżnem, gdzie odbywa się teraz kontrola na granicy ze Słowacją, rozpoczął się remont drogi.
Wymieniono już krawężniki. Dziś trwało frezowanie starej nawierzchni, a 7 kwietnia układana będzie nowa nawierzchnia. W trakcie prac ruch odbywał się będzie na wprost, czyli tak jak przed wprowadzeniem kontroli związanych z epidemią koronawirusa.

Od 1 do 3 kwietnia wymieniane były krawężniki i wyregulowano studzienkę spustową. Prace nie miały wpływu na płynność ruchu. W poniedziałek 6 kwietnia odbywało się frezowanie zniszczonej nawierzchni, a na 7 kwietnia zaplanowane jest uzupełnianie ubytków i układanie nowej warstwy ścieralnej nawierzchni, na zatoce przy DK7. Na tą zatokę kierowane były pojazdy do kontroli na granicy polsko-słowackiej, wprowadzonych z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa.
By nie utrudniać ruchu pojazdów uzgodniono ze służbami przeprowadzającymi kontrole, że ruch odbywał się będzie w trakcie remontu na wprost, a nie poprzez zatokę. W związku z tym, nie będzie dodatkowych utrudnień dla ruchu. Po ukończeniu robót kierowcy przekraczający granicę ponownie kierowani będą na już wyremontowaną zatokę, natomiast przejazd na wprost DK7 zostanie zamknięty.

Przydrożna zatoka przy DK7 w Chyżnem była częścią przejścia granicznego, przed wejściem Polski i Słowacji do strefy Schengen. Po zniesieniu kontroli granicznych nie była remontowana, ponieważ przejazd odbywał się na wprost drogą krajową z pominięciem zatoki. Z uwagi na to, że rzadko służyła na krótki postój, podlegała jedynie bieżącemu utrzymaniu. Po wprowadzeniu kontroli stara nawierzchnia oraz krawężniki uległy zniszczeniu i remont stał się niezbędny.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl