19.04.2020, 15:11 | czytano: 11228

Trwa gaszenie pożaru w Gorcach (zdjęcia)

zdj. OSP Rdzawka
GORCE. Jak informowaliśmy, przed południem w lesie na Maciejowej wybuchł pożar, który objął teren ok. stu metrów kwadratowych.
Według wstępnej oceny strażaków, najprawdopodobniej zapaliły się odpady po ścince. Możliwe, że pożar rozprzestrzenił się od niedogaszonego ogniska.
W akcji gaśniczej biorą udział jednostki zawodowe i ochotnicze Straży Pożarnej. Wykorzystywany jest tez specjalistyczny samochód z jednostki OSP w Obidowej. Do pomocy włączyli się też ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

Zdjęcia otrzymaliśmy od strażaków z Rdzawki. Dziękujemy.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
LUDZIE - WŁĄCZCIE W KOŃCU MÓZGI !!20.04.2020, 08:18
CZŁOWIEKU ! Podobno istoto rozumna!
Ciesz się tym, że możesz wyjść do lasu, ale nie pal ogniska, bo jest sucho! Jak idziesz lasem, to aż trzeszczą patyki pod butami !
A Ty bezmyślna "osobo" po ognisku zostawiasz rozżarzony popiół i idziesz do domu !!!! Jakim trzeba być bezmózgowcem, żeby w pobliżu mieć strumyk i nie zagasić ?!
W ostatnich dniach kilka razy spotkała mnie taka nie miła sytuacja !!!
kazimir20.04.2020, 06:18
100 m kwadratowych potężny pożar !!!! ja mam większy ogródek na jarzyny
brawa dla straży19.04.2020, 20:52
Całe szczęście, że strażacy opanowali pożar, zanim się więcej nie spaliło.
Jak w ogóle można być takim matołkiem, żeby przy takiej suszy robić ognisko w lesie blisko drzew i wyschłej trawy... Jak już robić, to w wyznaczonych miejscach, otoczonych kamieniami, z dala od drzew i trawy, ewentualnie gdzieś nad potoczkiem na kamieniach, jakieś małe ognisko ostrożne i w każdym przypadku należy potem dokładnie zalać wodą. Chyba, że to papierosa ktoś rzucił i się trawa zajęła. Albo znów jakiś podpalacz, co sobie lubi sadystycznie popatrzeć, jak natura ginie. Ostatnio takich się nakociło matołków, jak zresztą co roku na wiosnę. Sucho jak pieprz, a ludzie często kompletnie bezmyślni, niestety.
Jontek19.04.2020, 19:04
Jest niesamowicie sucho w lasach. Apeluje do wszystkich o rozwagę i nie palenie w lesie ognisk.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl