21.04.2020, 12:00 | czytano: 6255

Pieniński Park Narodowy również otwarty dla turystów, TPN tylko częściowo

Fot. Piotr Korczak
Już nie tylko Gorczański i Babiogórski Park Narodowy, ale również Pieniński Park Narodowy został w całości otwarty dla turystów. Otwarty został, ale tylko częściowo Tatrzański Park Narodowy.
Od 20 kwietnia szlaki turystyczne w Pienińskim Parku Narodowym zostały otwarte dla zwiedzających. Udostępnienie galerii widokowych na szczytach Trzech Koron i Sokolicy nastąpi 21 kwietnia. Ruiny zamku w Czorsztynie zostaną udostępnione w najbliższych dniach. Wprowadzono czasowe limitowanie wejść: na galerię widokową Trzech Koron - 4 osoby, na galerię widokową Sokolicy - 4 osoby, do ruin Zamku Czorsztyn - 40 osób. Do odwołania zamknięte zostają: wystawa przyrodnicza w dyrekcji PPN w Krościenku n.D. i pawilony edukacyjne PPN.
Od 20 kwietnia szlaki na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego są otwarte z wyjątkiem Akademickiej Perci.

Z kolei władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o otwarciu tylko kilku dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką, Ku Dziurze.

oprac. r/ na zdjęciach otwarta Dolina Strążyska (Fot. Piotr Korczak)
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Otwarty las w nowej rzeczywistości23.04.2020, 16:02
Czy wszyscy ludzie to barany? No tych na Podhalu zwłaszcza po wiośnie jest I będzie duźo więcej ,jak nie wezma do Włoch,ale nie o tym , otwarli czéściowo lasy po 2-tygodniowym zamknięciu,czyli tam gdzie wolno zdażyli zamontować coś,co jest nieporzadane dla workout pezeciętnego banana.Dzisiaj park dał zdjecie wilka ,a jak wiemy zwierzę tojest w podgladaniu trudne,ale z foto pułapki juź nie ,a ludzie ? A ludzie juz nie ,ale trzeba by zatrudnić duża ilość strażnik?w ,z fotopułapki,kt?ra przekazuje ,bez ryzyka zobaczenia ,pełny obraz całego terenu jest o wield bardziej skuteczny I tańszy,niezdyscyplinowany ?turysta? ,quadowiec,motocrosista,pozyskiwacz grzyb?w i cała reszta ,nawet za twz potrzeba,rozr?żnia jaki kolor majtek nosisz,można jeszcze wile wymienić ,tylko po co ?
Marian21.04.2020, 17:32
i po 10 dniach od nowa koronawirus wzrośnie!!!!!!!!!!
Robert21.04.2020, 15:12
Do????????? Zgadzam się z Tobą całkowicie.
venti76721.04.2020, 14:42
Jak zwykle TPN na końcu ,musi zaczerpnąć informacji w Rzadzie ,acz kol wiek dziwie się temu przecież park jest tak czy siak pod nadzorem PIS
/.../
Venti767 - zadbaj o siebie. Moderator.

łoś21.04.2020, 14:25
...... wszystko otworzą przed wyborami inaczej nos do ........
????????????????21.04.2020, 13:07
Chwała Bogu.
Janusze już czekają na majówkę!
A takiego....
Niech przyroda odpoczywa od was jak najdłużej.
Grilujcie sobie na balkonach.
Tak jak wszystkie łosie - na łosiedlu...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl