21.04.2020, 12:50 | czytano: 4796

Policjanci zatrzymali w Poroninie mężczyznę, który napadł, pobił i okradł inwalidę

Policjantom udało się ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju, do którego doszło w centrum miasta na przystanku komunikacji miejskiej. Zakopiański sąd aresztował go na dwa miesiące.
Pierwsze informacje, do których dotarli zakopiańscy kryminalni były bardzo niejasne. Ustalili, że pod koniec marca doszło do poważnego zdarzenia kryminalnego na jednym z przystanków komunikacji miejskiej w Zakopanem, jednak nikt nie zdecydował się na oficjalne zawiadomienie policji. - Wiedzieliśmy, że miały w nim uczestniczyć dwie lub trzy osoby, których przez dłuższy czas nie udawało się zidentyfikować. Upór i doświadczenie śledczych doprowadziło do rozwikłania zagadki i ustalenia tożsamości pokrzywdzonego, którym okazał się 59-latek z Zakopanego z pewnym stopniem inwalidztwa - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.


Mężczyzna został dotkliwie pobity i obrabowany na przystanku. Sprawca rozboju zabrał mu telefon komórkowy oraz drobne pieniądze, a pobitego zostawił na przystanku. Pokrzywdzony nikogo o tym fakcie nie powiadomił. Kryminalni analizując sprawę wytypowali i ustalili gdzie może przebywać domniemany przestępca. Jak się później okazało, trop był dobry. Kompletnie zaskoczonego 31-latka kryminalni zatrzymali w Poroninie. Wśród jego rzeczy znalazł się zrabowany podczas rozboju telefon komórkowy. Agresywny sprawca rozboju został zatrzymany, a zakopiański sąd aresztował go na dwa miesiące. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
qwerty21.04.2020, 18:23
Uwielbiam ten tekst: "Zaskoczonego XX-latka zatrzymali policjanci". Zróbcież kiedy akcję z kamerą, chciałbym zobaczyć te zaskoczenie :)

A przede wszystkim gratulacje dla policji że mimo koronawirusa nie porzucają spraw gdzie nie było oficjalnego zgłoszenia.
prawnik21.04.2020, 17:19
Brawo Policja że wytapiacie chwasty , DZIĘKUJEMY .
anty drań21.04.2020, 14:19
Ale cowboy,jakbys chciał pocwiczyc zapraszamy na nowotarskie blokowiska kozaku.Bic starszego Pana inwalide,co ci siedz w tej glupiej glowie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl