21.04.2020, 19:00 | czytano: 6839

Waksmund: wyremontowane drogi i gaz w centrum (zdjęcia)

Z opóźnieniem kończy się, rozpoczęta w zeszłym roku, przebudowa ulic w centrum Waksmunda. Przyczyna zwłoki była jednak istotna.
Inwestycja, która jest na ukończeniu, a jej termin mija w maju, obejmuje przebudowę ulic Na Równi, Kościelnej i Nadwodniej. Kosztowała ponad 3 miliony złotych i była współfinansowana z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa. Prace obejmowały m.in. remont nawierzchni drogi, chodnika i przebudowę zatoki autobusowej. Termin zakończenia inwestycji był wyznaczony na jesień ub. r., ale jak tłumaczy wicewójt gminy Nowy Targ Marcin Kolasa, został wydłużony, gdyż pojawiła się możliwość budowy linii, którą z Nowego Targu do Waksmunda poprowadzony jest gaz. Na czas budowy linii prace na budowie drogi zawieszono. - Po zakończeniu prac do gazu będą mogły być podłączone obiekty gminne i prywatne - podkreśla wicewójt.
Aktualnie na placu budowy drogi trwają ostatnie prace. Ich efekty można już oglądać na własne oczy lub na załączonych zdjęciach.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jestem z Waksmunda23.04.2020, 06:49
Część ul.Koscielnej należy jeszcze do prywatnych osób. Pan Kolasa nie wspomniał że gmina remontuje Ale nie chce wykupić bo prawo własności się przedawnilo i poza tym nie ma pieniędzy. Po lesie kupują i regulują A główna ulica we wsi może zostać zagrodzona A asfalt zwinięty. Co wtedy zrobi Kolasa ? Wywłaszczy jak to potrafią i pochwali się że załatwił. Poszerzyli drogę i narobili syfu nawet nie informując właścicieli O zakresie robót. Teraz oczywiście trzeba mu dziękować jaki to ludzki Pan bo zrobił remont. Jak długo jeszcze takie bezprawne rzeczy będą się działy w Waksmundzie.
ja22.04.2020, 14:16
banda sprzedawczykow,zwykla propaganda,potrzebna do innej sytuacji
POKRZYWDZONA22.04.2020, 12:43
pouwlaszczala sobie droge nic chlopu nie dajac ,to nich k....a robi i niech sie nie chwali jaki to ,,DOBRY WUJEK,,
Jestem z Waksmunda21.04.2020, 22:42
Kokot nie myl mnie z takimi dziadami co nic nie mają i po krwawicę moich pradziadów ręce wyciagnęli. Gorzko pożałują tego dnia .
Jan21.04.2020, 22:41
Oj tam..O tam... co tam drogi, co tam zniszczona przyroda ...Nasz wicewójt i laptopa umie obsługiwać. Jak przyjechał do nas na wieś to nie miał czasu z ludźmi rozmawiać bo 5 zebrań w tym samym czasie miał. Ale uparcie coś sprawdzał w laptopie ...Nasz wójt ów kaszę sobie nie da dmuchać ..Jak niewygodne pytanie to zamiast odpowiadać to lepiej pytajacego atakować im głośniej tym lepiej...Nasz wicewójt i na rowerze umie jeździć i filmiki nagrywa....Nasz wicewójt nawet maseczki sam pakuje i lokalnym przedsiębiorcom da zarobić... Nasz wicewójt jest niczym wódz naszego kiedyś uwielbianego sąsiada, myślę że wiecie którego. Wice... A może by z rekinami poplywać ?? Może już pływa z rekinami biznesu z Waksmundu.. co my mali wiemy. Gdzie nam tam do wice...
;;21.04.2020, 21:56
PANIE WICE KOLASA wstydu pan oszczędż
Kokot21.04.2020, 21:53
Do jestem z waksmunda. Zazdrościsz bo pewnie nie masz działki w okolicy inwestycji i nic z tego nie będziesz miał he he he
Górol z Gorc21.04.2020, 21:23
Do Qwerty chłopie co ty wiesz... To wszystko już jest obstawione,, ustawione przez władze Waksmunda i władze gminy.... Zwykły Waskmundzianin nic nie będzie mieć z tego jedynie go zatrudnia do sprzątania kibli
Zatroskany21.04.2020, 21:13
Waksmund niech sobie robi drogi po lesie do prywatnych biznesów za sołeckie pieniądze a nie gminne.! Nie tylko Waksmund i Kolasa jest w nowotarskiej gminie ! Panie wójcie Kolasa - chamuj !
Lud21.04.2020, 21:03
Bo ludowi wiejskiemu trzeba informacje segregować i trzymać go w ciemnocie. To widać najlepiej na stronie fejsbukowej gminy, gdzie teksty przekazuje sie pismem obrazkowym jak dla ludzi pierwotnych (po każdym słowie obrazek), no ale sami mieszkańcy chcieli takiego traktowania
Jestem z Waksmunda21.04.2020, 20:46
Qwerty zmień dilera. Waksmund powącha tylko smród po terenowkach które rozjeżdżają nasze prywatne lasy . Nie ma szans nawet na spacer wyjść do lasu bo odbywa się w tumanach kurzu i ryku silników. Parkingi to już odpowiednie osoby wyszykują sobie od Nowego Targu A Waksmund pozbędzie się tylko kilku hektarów lasu gromadzkiego .
Jestem z Waksmunda21.04.2020, 20:39
Żałosne jak można lansować się i non stop przechwalac takimi mizernymi remontami. Drogi w Waksmundzie są tragiczne i ten odtrąbiony przez pana Kolasę sukces ma przykryć fakt że niesamowita kasa poszła na drogę po prywatnych lasach bez pytania o zgodę właścicieli. Zdewastowano parę kilometrów lasu i umożliwiono rajdy samochodami i quadami dla setek pojazdów tygodniowo w większości O rejestracji KTT . Kolejne olbrzymie pieniądze mają być przeznaczone na kilometr drogi do prywatnej inwestycji na mocy specustawy co samo w sobie jest przestępstwem. Tego wicewójt Kolasa nie ogłasza do publicznej wiadomości. Wstyd i hańba .
Wstążka21.04.2020, 20:27
Nowy Targ miał wstążki a teraz będzie miał pomalowane kamienie. Na miarę możliwości Koziołka Matołka ze Stolicy Podhala. Jedynie słusznej! Hej!
Qwerty21.04.2020, 20:13
Waksmundziany z tą Bramą w Gorce to tak jakby w totolotka wygrali na razie tego jeszcze nie ogarniają ale jak zaczną turyści zjeżdżać i kasę zostawiać to ogarną... bo kasę to liczyć każdy umie. Na całym cywilizowanym świecie jeżeli powstaje inwestycja która w perspektywie będzie dawała zatrudnienie bezpośrednio i pośrednio mieszkańcom to włodarze drogi budują i się cieszą a w Waksmundzie problem tak 3 kroki do przodu pomyśleć to już za daleko? Podpowiem Wam zamiast krytykować parkingi róbcie.
Sensacja21.04.2020, 19:51
Waksmund nie ma nowych dróg tylko nowe nawierzchnie bo starą nawierzchnie zniszczyli jak wkopywali rury pod linię gazową
Pod publiczke21.04.2020, 19:12
Teraz trzeba się pochwalić jakie są plany budowy drogi za gminne pieniądze do prywatnej inwestycji która jest w Gorcach i kosztować będzie prawdopodobnie dwa razy więcej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl