03.05.2020, 08:50 | czytano: 3411

Nowotarski MCSiR otwiera obiekty sportowe

arch. Podhale24
NOWY TARG. Stadion piłkarski, lodowisko, korty tenisowe i boiska wielofunkcyjne, będące w administrowaniu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji - zostaną w poniedziałek otwarte.
Zgodnie z zaleceniami Prezesa Rady Ministrów oraz zarządzeniem burmistrza Nowego Targu, od 4 maja infrastruktura sportowa zostanie udostępniona osobom zainteresowanym rekreacją - w niepełnym na razie zakresie.
Stadion Miejski przy ul. Kolejowej 161:
 stadion piłkarski/lekkoatletyczny przy wskazanym limicie maksymalnie 6 osób,
 jeden kort tenisowy przy wskazanym limicie maksymalnie 4 osoby.

Miejska Hala Sportowa Gorce przy Al. Tysiąclecia 74:
 stadion piłkarski/lekkoatletyczny przy wskazanym limicie maksymalnie 6 osób,
 boisko wielofunkcyjne przy wskazanym limicie maksymalnie 6 osób,
 trzy korty tenisowe przy wskazanym limicie maksymalnie 4 osoby na jeden kort.

Miejska Hala Lodowa przy ul. Parkowej 14:
 boisko piłkarskie przy wskazanym limicie maksymalnie 6 osób,
 boisko wielofunkcyjne przy wskazanym limicie maksymalnie 6 osób.

Wejścia osób będą weryfikowane – uczestnik zgłosi pracownikowi MCSiR wejście na obiekt.
"Od poniedziałku 4 maja wznawia swoją działalność noclegową Hotel Gorce z uwzględnieniem wymogów i ograniczeń wynikających z zaleceń i aktualnych obostrzeń. Pozostała infrastruktura sportowa pozostaje nieczynna do odwołania" - głosi komunikat MCSiR.

s/
zobacz także
komentarze
utrudniony dostep o07.05.2020, 21:42
Stadion miejski to jedynie dla kopaczy wojasowych , a gdyby tak lekkoatleci chcieli pobiegać co nie co , to mogą jedynie nocą po 23- ciej, bo kopacze od rana do póżnych godzin. Czyżby tylko wojas miał patent na korzystanie z obiektu . Przecież to również stadion miejski i wyposażony jest w urządzenia lekkoatletyczne, tylko ,że nie ma do nich dostępu . Coś w tym mieście nie funkcjonuje jak należy.
JA03.05.2020, 21:43
Czy aby na pewno to jest miejskie centrum sportu i rekreacji?
To chyba agenda miejska wydzierżawiania i udostępniania obiektów sportowych. A gdzie działalność merytoryczna? Jakie to centrum?.
Katarzyna03.05.2020, 12:20
Poproszę jeszcze o basen, wystarczy zimny sportowy, dla ratowania odporności traconej w bezruchu ;). Przecież woda w nim jest stale dezynfekowana. :)
Wyrocznia03.05.2020, 11:59
Dziadek, ale ten wirus przedostaje się przez błony śluzowe, więc rękawiczki spełniają taką samą funkcję jak i skóra na dłoniach. Wracasz do domu, myjesz dokładnie ręce i tyle. Łapy z daleka od twarzy czy to w rękawiczkach czy bez - tak to ma wyglądać. Bawi mnie to jak ludzie wchodzą do sklepu we własnych rękawiczkach tłumacząc, że przecież mają i nie muszą zakładać jednorazówek. A skąd wiadomo czy wcześniej taki delikwent nie podcierał sobie nochala w tych rękawiczkach? Pomijając fakt, że ten koronawirus nie jest aż tak groźny jak go media wykreowały, to ludzie zachowują się alogicznie.
dziadek03.05.2020, 10:42
Kiedy powrócą zdemontowane urządzenia siłowni pod chmurka w parku? Bardzo przydatne do rozciągania mięśni i stawów zwykłych ludzi, nie wyczynowców budujących masę mięśniową. Wiele ludzi często z tego korzystało, bo można samemu sobie pomóc w niedomaganiach ciała. Można ćwiczyć w masce i rękawiczkach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl