05.05.2020, 14:04 | czytano: 5122

Wójt Ochotnicy Dolnej nie ma koronawirusa: "Mam ujemny wynik testu"

zdj. FB
"Mam bardzo dobrą wiadomość - nadzieje się spełniły, mam jednoznacznie wynik negatywny, czyli nie byłem zarażony koronawirusem" - napisał w oświadczeniu Tadeusz Królczyk,. Jak pisaliśmy wczoraj, wójt Ochotnicy Dolnej czekał w domowej kwarantannie na wynik testu na zakażenie patogenem.
"Obecnie czuje się znacznie lepiej. Kwarantanna już mnie nie będzie obowiązywać, ale do czasu pełnego powrotu do zdrowia odwołałem wszystkie spotkanie i pozostaję w tzw. trybie pracy zdalnej. Chciałem bardzo podziękować kierownictwu i pracownikom SANEPIDU w Nowym Targu oraz lekarzom ze Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu oraz pracownikom nieznanego mi laboratorium. Mój przykład pokazuje, że bardzo szybko udaje się przeprowadzić test i rozwiać wszystkie wątpliwości" - napisał samorządowiec na portalu społecznościowym.
I dodaje: "Jeśli macie objawy wskazujące na infekcję nie lekceważcie tego – dla własnego bezpieczeństwa oraz najbliższych i wszystkich osób, z którymi się spotykacie, skontaktujcie się z lekarzem pierwszego kontaktu i on po rozpoznaniu zdecyduje czy objawy kwalifikują na test. Jeśli tak, to nie zwlekajcie ani chwili… Proszę mi wierzyć, że pracownicy Służby Zdrowia i SANEPIDU pracują bardzo ciężko dla naszego bezpieczeństwa. Niemniej znajdą czas dla każdego, to takiej pomocy wymaga. Chciałem podziękować wszystkim za wsparcie mi okazane, które było potrzebne, bo czekanie na wynik, nawet jak się ma wiarę i nadzieję, ale jednocześnie wyraźne objawy, nie należy do przyjemnych".

Wójt dziękuje wszystkim za oferty pomocy, dostawy zakupów, które otrzymał od sąsiadów, ale też od osób mieszkający w znacznej odległości. "Wszystkim pozdrawiam a szczególnie tych, którzy czekali na tę wiadomość i życzę tego co w tym czasie najważniejsze – dużo zdrowia! Dbajcie o siebie!" - apeluje na zakończenie.

oprac. s/
zobacz także
komentarze
Ha ha ha06.05.2020, 09:15
Ale przecież tylko o to chodzi wojtowi - taniutki populists
apolityczny mieszkaniec Ochotnicy05.05.2020, 21:48
Zdrowia życzę, tylko zastanawiam się po co ta szopka? Nie można było poczekać kilka godzin na wynik testu zamiast robić sensację? Tani marketing.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl