06.05.2020, 11:05 | czytano: 4873

Nocny pościg ulicami Poronina za pijanym kierowcą

Arch. Podhale24.pl
Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w Poroninie, a następnie w szaleńczym tempie uciekał przed patrolem policyjnym.
Minionej nocy dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że na zakopiance w Poroninie do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierowca opla. Samochód z dużą prędkością przejechał obok radiowozu i pomknął dalej. Patrol rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania opla na myślenickich numerach rejestracyjnych.
- Pościg dość szybko się zakończył, gdy uciekający został skutecznie zablokowany przez policyjny radiowóz - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Bardzo szybko potwierdziły się nasze przypuszczenia, co było powodem ucieczki. 24-letni kierowca z Zakopanego miał w organizmie blisko 1.5 promila alkoholu, a ponadto nigdy nie zdobył prawa jazdy. W trakcie pościgu popełnił wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

Za jazdę po alkoholu grozi kara do dwóch lat w więzieniu. Natomiast konsekwencje za ucieczkę przed policją są o wiele surowsze i za to przestępstwo może młodemu kierowcy grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło: KPP Zakopane, r/
zobacz także
komentarze
Dociekliwy06.05.2020, 20:08
15-letni zakaz na pewno go nie powstrzyma, skoro teraz, bez prawka i na podwójnym gazie, sobie jeździ.
Wiokary06.05.2020, 13:27
"Kwarantannę" ma zapewnioną
prawnik06.05.2020, 13:01
Za jazdę po alkoholu To nie jechał drogą ?????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl