11.05.2020, 13:28 | czytano: 7338

Znaleziono pieniądze

Arch. Podhale24.pl
Dzisiaj na Komisariat Policji w Czarnym Dunajcu zgłosił się uczciwy znalazca pewnej sumy pieniędzy. Po komunikacie m.in. na Podhale24.pl o ich znalezieniu, zgłosił się ich właściciel, do którego wróciły.
- Warto zaznaczyć, że postawa znalazcy zasługuje na szczególną pochwałę, miejmy nadzieję, że większość z nas w takich okolicznościach postąpiłoby podobnie - podkreśla podkom. Mariusz Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
r/
komentarze
Janosik12.05.2020, 07:50
W dzisiejszych czasach ludzie mają tyle pieniędzy, że ich nie pilnują, łatwo gubią.
Ci co je odnajdują, też nie potrzebują, więc szukają tych co zgubili.
Banki też nie potrzebują pieniędzy, bo żeby zniechęcić ludzi do wpłacania, tak poobniżali odsetki od lokat, że niedługo będą ujemne.
To wszystko przez ten PiS. Tyle porozdawali pieniędzy, że ludzie już tych pieniędzy nie chcą.
Nie ma jak za PO. Minister finansów powiedział cyt. "pinędzy nie ma i nie będzie".
Donald Tusk jako premier deklarował, że on sam dałby dzieciom nawet 1000 zł, dzięki czemu byłby ?najszczęśliwszym premierem w Europie?, ale nie wie, gdzie są ?zakopane miliardy?.

Chciało by się krzyknąć: Komuno wróć!
do scooby kroolik11.05.2020, 20:48
dobrze piszesz zgubiłem portfel 3 razy w życiu w tym raz ukradli i wtedy jak ukradli to odzyskałem dokumenty bo ktoś wyrzucił pusty a ktoś znalazł a jak zgubiłem z większą ilością to się nie znalazł a ja już 5 oddałem i nie zatrzymam bo to nie moje zależy jak kto wychowany
Morgrabia11.05.2020, 18:59
Znalezione niekradzione?.... Zresztą 10procent z urzędu idzie do znalazły.. A jakby właściciel się nieznalazlas to idzie na diety posłom. A powinno wrócić do znalazły...
scooby11.05.2020, 18:42
Żeby być uczciwym wystarczy mieć wyobraźnię i empatię. Aby móc sobie wyobrazić co może czuć drugi czlowiek, ten, który zgubił pieniądze, czy jakąś cenną rzecz. Jeśli potrafimy sobie to cierpienie innego człowieka uświadomić dzięki wyobraźni i jednocześnie samemu je odczuć dzięki empatii, to wtedy nie zatrzymamy cudzej własności dla siebie. Nie chcemy komuś przysparzać bólu. Niestety, sporo ludzi jest pozbawionych wyobraźni, a także empatii, lub posiada te cechy w niewielkim stopniu. Takie osoby, nawet jeśli im przypadkiem zaświta w głowie myśl o drugim człowieku, to i tak mają w tyle, co on przeżywa. Są to osoby egocentryczne, zatrzymane psychicznie na etapie rozwoju przedszkolnego, gdzie caly świat kręci się wkoło własnego ja. Nigdy nie rozwijają się dalej i żyją w ciasnym światku samego siebie, spełniania wyłącznie własnych potrzeb i zachcianek. Jest to świat zapewne prostszy, a dzięki prostocie łatwiejszy, ale bardzo ubogi duchowo i emocjonalnie. Dla mnie tacy egoistyczni ludzie są i zawsze będą moralnymi, duchowymi i intelektualnymi nędzarzami.
Bóg wynagrodi - postawa godna chrześcijanina11.05.2020, 17:35
Brawo! Bóg wynagrodzi - na pewno !
:))))!11.05.2020, 14:07
Człowiekowi przychodzi znowu chęć do życia bo tych jajach z popaprana grypa jak się czyta takiego ,,newsa,, .Dużo,dużo zdrówka UCZCIWY!!!
Talon11.05.2020, 13:48
Ciekawe ile będzie zgłoszeń że zgubił 1400zl ;-) co do znalazcy brawo za postawę!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl