16.05.2020, 11:04 | czytano: 3524

Sytuacja w zakopiańskim szpitalu wraca do normy. "Z napływem turystów spodziewamy się, że być może pojawi się u nas to zakażenie"

Arch. Podhale24.pl
Szpital Powiatowy im. T. Chałubińskiego poinformował, że po okresie przerwy, związanej z pandemią koronawirusa, swoją działalność wznowiły już poradnie specjalistyczne. Podobnie jest z tzw. zabiegami planowymi – tutaj po przerwie również są już wykonywane. Przesunięcie terminów takich zabiegów w większości przypadków nie przekroczy 30 dni.
- Pacjenci są przyjmowani zarówno w poradniach specjalistycznych jak i na oddziały szpitalne - mówi dyrektor Regina Tokarz. - W szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin aby zminimalizować to ryzyko zakażenia i chronić naszych pacjentów. Oczywiście spodziewamy się z napływem turystów, że być może pojawi się u nas to zakażenie. Jesteśmy szczęśliwcami, ze dotychczas tutaj, na terenie powiatu tatrzańskiego były tylko 2 osoby, które już tak naprawdę są zdrowe. Dotychczas nie mieliśmy takiej sytuacji, żeby to zakażenie pojawiło się w naszej placówce, ale też dlatego nie będziemy luzować obostrzeń sanitarnych na SOR – nadal każdy pacjent który tutaj wchodzi musi mieć mierzoną temperaturę i musi wypełnić ankietę epidemiologiczną – bez tego taki pacjent nie może wejść do szpitala, pomijam tutaj pilne przypadki, które są przywożone karetką bo jest to oczywiste - dodaje.
oprac. r/ Szpital Powiatowy w Zakopanem
komentarze
plandemia16.05.2020, 19:23
nierozumie,pustki w szpitalach a teraz wznawianie dzialalnosci? z czego do czego?
Pacjent16.05.2020, 18:10
Taaaa,a mnie dzisiaj zadzwonili o 8 rano że moja wizyta w przychodni ortopedycznej została...odwołana.
ppf16.05.2020, 11:43
Szpital wznawia działalność to i branża funeralna odżyje
Zobacz pełną wersję podhale24.pl