21.05.2020, 19:15 | czytano: 1731

NOWOŚĆ NA PODHALU! OPERACJE BARIATRYCZNE W ALLMEDICA (art. sponsorowany)

Otyłość to problem, który dotyka coraz większej grupy ludzi na całym świecie. Otyłość może być spowodowana zarówno chorobami, szczególnie genetycznymi, jak i niewłaściwym trybem życia. Nie zawsze pomocna może okazać się jedynie zmiana trybu życia czy przejście na odpowiednią dietę. Czasem nawet bardzo restrykcyjne diety mogą okazać się niewystarczające, zwłaszcza wtedy, gdy powodem zachorowań są czynniki genetyczne. W wielu przypadkach najskuteczniejszym sposobem walki z otyłością okazuje się operacja bariatryczna.
Chirurgia bariatryczna to zróżnicowane zabiegi operacyjne w swoich skutkach prowadzące do upośledzenia wchłaniania pokarmu. Efekt ten osiągany jest poprzez zmniejszenie objętości żołądka czy też zmianę drogi pokarmowej. Skutkiem tego jest nie tylko utrata masy ciała, ale także utrzymanie zredukowanej masy w dłuższej perspektywie czasu. Wartością dodaną powyższych zabiegów bez wątpienia jest zapobieganie rozwojowi innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II czy też zwyrodnienie stawów.

Już od czerwca w ALLMEDICA w Nowym Targu będą dostępne zabiegi bariatryczne:
- Ominięcie żołądka (Gastric By-pass)
- Rękawowa resekcja żołądka


Konsultacje oraz zabiegi przeprowadzone będą przez wybitnego specjalistę prof. dr hab. n. med. Piotra Majora - chirurga specjalizującego się w chirurgii bariatrycznej i metabolicznej.


Profesor jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegim Medicum w Krakowie. Od czasu studiów związany z II Katedrą Chirurgii Ogólnej UJ CM. Swoje doświadczenie zdobywał w renomowanych ośrodkach chirurgicznych w kraju i za granicą m.in. na Oddziale Chirurgii Bariatrycznej Homerton University Hospital w Londynie, The Center of Obesity Surgery in the AZ Sint-Jan Hospital w Belgii czy Hospital Universitario Bellvitge w Barcelonie. W 2017 roku uzyskał elitarny dyplom europejskiej specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej (F.E.B.S. – Fellowship of the European Board of Surgery). Posiada certyfikat umiejętności dla chirurga bariatrycznego przyznany przez Sekcję Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Od ponad 10 lat jako chirurg zajmuje się pacjentami chorującymi na otyłość. Jest jednym z pionierów chirurgicznego leczenia otyłości w Małopolsce oraz jednym z twórców krakowskiego ośrodka bariatrycznego, uchodzącego aktualnie za jeden z wiodących ośrodków chirurgicznego leczenia otyłości w kraju.

Autor licznych prac opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Za swoją działalność badawczą w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości otrzymał liczne nagrody i wyróżnienie, w tym prestiżową nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Profesor jest uznanym, czynnym członkiem krajowych i międzynarodowych, chirurgicznych towarzystw naukowych:
  • Towarzystwa Chirurgów Polskich,
  • EAES (The EuropeanAssociation of EndoscopicSurgery),
  • IBC,
  • IFSO (International Federation for the Surgery of Obesity and MetabolicDisorders).


Serdecznie zapraszamy na konsultacje!
Pierwszy dzień przyjęć prof. dr hab. n. med. Piotra Majora - 3 czerwca 2020 r. w klinice Allmedica, przy al.1000-lecie 111 w Nowym Targu.

Umówić się na konsultacje można pod numerem +48 18 265 74 88 (Centrum Obsługi Pacjenta), przez e-rejestracje lub w dowolnej placówce grupy Allmedica.


DLACZEGO ALLMEDICA?

ALLMEDICA to sieć klinik medycznych na terenie Małopolski zlokalizowanych w pięciu kompleksowo wyposażonych obiektach medycznych. ALLMEDICA oferuje pełen zakres konsultacji oraz specjalistycznych badań i zabiegów. Wysokiej klasy specjaliści oraz sprzęt najnowszej generacji są gwarancją bezpieczeństwa oraz zadowolenia każdego Pacjenta. Zapraszamy serdecznie!

Zobacz pełną wersję podhale24.pl