29.05.2020, 18:48 | czytano: 4705

Akcja ratunkowa w górach

zdj. Podhale24
TATRY. Śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego został wezwany na pomoc turyście, który powiadomił, że doznał urazu nogi. Do wypadku doszło w rejonie Gęsiej Szyi - informuje ratownik dyżurny Rafał Mikler.
Ubiegły tydzień był tragiczny w statystykach ratowników - dwa wypadki śmiertelne, do tego kolejne wypadki spowodowane poślizgnięciami na zalegających jeszcze w dużej ilości śniegach i upadki, na szczęście skończone tylko kontuzjami.
"Niestety nie pomagają informacje i prośby by rozsądnie wybierać cele swoich wędrówek, stosownie do swoich umiejętności, wyposażenia i panujących w Tatrach warunków. Ratownicy mieli sporo pracy" - podsumowuje Adam Marasek.

Ratownicy przypominają, że ten tydzień pogodowo także nie sprzyja wycieczkom. W Tatrach jest zimno, pada śnieg, deszcz lub deszcz ze śniegiem. - Warunki w górach są zimowe, widoczność ograniczona, a szlaki częściowo zasypane i na pewno śliskie. Odradzamy wycieczki w wyższe partie Tatr - dodaje ratownik TOPR.

s/
zobacz także
komentarze
klio30.05.2020, 10:47
Tym pseudo turystom to można gadać jak do ściany.Dlaczego nie wykupią sobie specjalnego ubezpieczenia jak chcą wybierać karkołomne wycieczki.My jadąc za granicę kupujemy zawsze polisę.TOPR powinien coś takiego zasugerować i każda taka akcja pomocy do takiego głupiego wypadu w góry niech będzie zapłacona z takiej polisy a nie za darmo dla kogoś z takim ''widzimisię''.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl