29.05.2020, 23:08 | czytano: 5831

Rynek w Krościenku pięknieje (zdjęcia)

zdj. pieniny24
Kto był ostatnio w centrum Krościenka widział szeroko zakrojone prace budowlane na tamtejszym rynku. Efekty tych prac widać już w okolicy starego kościoła. Jak informuje wójt Jan Dyda – mieszkańcy i turyści doczekają się nowej płyty rynku jeszcze w tym roku.
Trwa intensywna przebudowa północnej pierzei rynku w tym przebudowa chodnika, przebudowa jezdni, kanalizacji deszczowej, miejsc postojowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, oraz montaż oświetlenia. Rynek jest teraz wielkim placem budowy, gdyż jednocześnie trwa przebudowa Ratusza. Cała inwestycja powoduje utrudnienia w ruchu pieszych i samochodów, także w ich parkowaniu. Teren do parkowania pojazdów dostępny jest m.in. przy ul. Jana III Sobieskiego (parking obok kościoła- podkreśla Wójt Gminy. Wszyscy rozumiemy niedogodności, ale wytrwamy i niebawem doczekamy się nowej atrakcyjnej, estetycznej i bardziej funkcjonalnej przestrzeni publicznej.
Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem”, który wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Gmina na ten cel pozyskała dotację ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w wysokości 4, 15 mln zł oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości ponad 400 tys. zł.

UG Krościenko/JD
zobacz także
komentarze
jaś11.06.2020, 22:31
Tak tak bardzo ładnie tylko czemu szara Suzuki parkuje od dość dawna na ścieszcze rowerowej i w dodatku na chodniku gdzie obowiązuje znak B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach!!!! a tam nie tylko to auto parkuje ale ono najczęściej
Obserwator31.05.2020, 22:12
Coś dziwne te przebudowy. Bo chyba gazociag na rynku położyli i jakieś przyłącza zrobili. A przetargu na budowę gazociągu jak i pozwolenia na jego budowę nie ma.
Rozumiem że jedno przy drugim jak najbardziej wskazane żeby 2 razy rynku nie rozkopywac. Ale czy zgodnie z prawem to już nie jestem pewny.
Janko31.05.2020, 10:18
Gdyby tak w NT wyrzucić auta z rynku. Byłoby pięknie
Maria G.30.05.2020, 07:50
To dobrze że Krościenko się rozwija bo jest perełką regionu Pienin. Mamy w okolicy jeszcze Szczawnicę ale ta niestety 2 lata temu stanęła w miejscu z inwestycjami i już nie ruszy. Przynajmniej z obecnymi władzami.
NN30.05.2020, 05:31
W Krościenku w Rynku otworzono prywatną restaurację pod starą nazwą " Przełom". Piękne wnętrze tworzące wspaniałą atmosferę a smaczne i w dobrej cenie dania (bogate meni )sprawiają przyjemność bycia w tym miejscu. Wyremontowane centrum Rynku z superową jedyną restauracją stworzy dobre klimaty dla lokalnych mieszkańców jak również turystów. Polecam nową restaurację w której byliśmy gośćmi w dniu otwarcia, piątka z plusem.pozdrawiam i milego pobytu pięknym w swoim rodzaju Krościenku.
p.30.05.2020, 00:56
Samochody jeszcze wyrzucić i będzie bajer.
:(((30.05.2020, 00:01
Rynek w Krościenku to był piękny trzydzieści lat temu.Teraz pod ,,turystę,, jak w każdym takim miasteczku w Polsce.Szkoda.Badziewie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl