07.06.2020, 09:10 | czytano: 4407

Pożegnanie maturzystów – jakie będą tegoroczne matury?

zdj. Weronika Błażusiak
Społeczność krościeńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego pożegnała tegorocznych abiturientów. Żeby zapewnić absolwentom maksymalne bezpieczeństwo uroczystość odbyła się w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku.
Uroczystość miała nietypową formę - jej uczestnicy musieli przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów dotyczących dystansu społecznego. Wszyscy przed wejściem do kościoła dezynfekowali ręce, obowiązywały maseczki oraz co najmniej dwumetrowy dystans między uczniami. Nauczyciele wręczali abiturientom nagrody w jednorazowych rękawiczkach.
Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą sprawowaną przez szkolnego katechetę ks. Stanisława Kłysia. W trakcie części oficjalnej wychowawcy wspólnie z dyrektorem LO Robertem Dębskim nagrodzili maturzystów za wysokie wyniki w nauce, pracę na rzecz klasy i szkoły oraz reprezentowanie LO na różnych zawodach sportowych. Podniosłym momentem było uhonorowanie Julii Zborowskiej oraz Sylwii Ptak tytułem „Primus Inter Pares”(pierwszy wśród równych sobie). Wyróżniającym się absolwentom reprezentanci klas drugich wręczyli „Medale Żeromskiego”. Maturzyści nagrody odbierali razem z rodzicami.

Absolwenci liceów i techników z niecierpliwością czekają na maturę, która rozpocznie się już w poniedziałek 8 czerwca. W tym roku, ze względu na epidemię korona wirusa maturzyści będą się zmagali tylko z częścią pisemną – egzaminów ustnych nie będzie. W trakcie matur będą obowiązywały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do budynku umieszczone będą pojemniki z płynem dezynfekcyjnym. Każdy wchodzący będzie miał mierzoną temperaturę. Maturzyści zostaną wpuszczeni do szkół w odstępach czasowych, a podczas przemieszczania się po korytarzach będą musieli zasłaniać nos i usta. Ławki w salach egzaminacyjnych rozstawione będą w co najmniej 1,5 metrowych odstępach. Po każdym egzaminie klasy będą dokładnie dezynfekowane oraz wietrzone.

wb pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Besala07.06.2020, 14:12
Czy szanowna dyrekcja ma świadomość, że kierowana przez nią placówka nie jest szkołą wyznaniową i że jest opłacania ze środków publicznych i czy odebrała zgodę od wszystkich abiturientów na zorganizowanie tej bardzo ważnej dla nich uroczystości w kościele?
@virus i @mat07.06.2020, 13:29
To zamknij się w domu i nie wychodź z niego już nigdy! Wtedy będziesz bezpieczny !! Oszczędzisz nerwów normalnym ludziom !!
matt07.06.2020, 11:11
Potem mieszkańcy tradycyjnie zrzucą winę na obcych.
virus07.06.2020, 10:29
Wątpię czy pomieszczenie kościoła jest w tych czasach bezpieczne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl