11.06.2020, 12:20 | czytano: 3915

Procesja Bożego Ciała w Poroninie (zdjęcia)

"Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. W tym roku parafianie i goście zgromadzili się na Eucharystię przy ołtarzu polowym przy wyciągu narciarskim „U Kominka” w Białym Dunajcu (część parafii Poronin). A następnie przeszli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.
Modlili się o zachowanie od nieszczęść, o ustanie epidemii i o błogosławieństwo Boże w domach i dobytku.
Początek święta Bożego Ciała sięga roku 1263, kiedy to w Bolsenie we Włoszech jeden ksiądz, wątpiący w rzeczywistą przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, wziął hostię do ręki, ta zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany do dziś w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. Dotąd widać na nim plamy. W czasie procesji Bożego Ciała obnosi się ten korporał zamiast monstrancji. W 1264 r. papież Urban IV ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła.
To wtedy powstał tekst: Przed tak wielkim Sakramentem, Upadajmy wszyscy wraz, Niech przed Nowym Testamentem, Starych praw ustąpi czas, Co dla zmysłów niepojęte, Niech dopełni wiara w nas.

Nadesłał: ks. Arkadiusz Zych
zobacz także
komentarze
Piotr11.06.2020, 18:04
Do Oli. Nie. Jestem buddystą . Nie wolno?
oli11.06.2020, 17:04
...Piotr...byłeś chociaż w kościele,bo o procesji nie wspomnę?
PAL11.06.2020, 14:37
Piotr
Zjedz snickersa
Piotr11.06.2020, 13:08
Dlaczeo nie ma policji, która nie każe za nie zachowanie 2 m dystansu , skoro nie ma maseczek? Ludzka głupota nie ma granic. W Małopolsce Kovid się ropowszechnia z dnia na dzięń i ma się coraz lepiej, resztę dowioza nam turyści, bo zakopianka pękała dzisiaj w szwach ( brak pielegniarek, lekarzy, sprzetu), a mamuski narażają siebie, swoje dzieci, rodzicow, dziadkow na zakażenie. Niedbanie o swoje zdrowie jest grzechem, a narażanie innych jeszcze większym.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl