12.06.2020, 12:45 | czytano: 6388

Ogromna popularność #GaszynChallange na Podhalu. Pompki robią strażacy, policjanci, a nawet wójt Czarnego Dunajca i ksiądz z Orawy

Z szerokim odzewem w powiatach nowotarskim i tatrzańskim spotkała się akcja charytatywna #GaszynChallange. Polega ona na tym, że osoby nominowane przyjmują wyzwanie, robią pompki i wpłacają pieniądze na rzecz Wojtusia z województwa łódzkiego, który choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni).
Najpierw prym wiedli strażacy z naszego regionu. Większość jednostek OSP przyjęła wzywanie. Pompki robili strażacy m.in. z Raby Wyżnej, Szaflar, Małego Cichego, Trybsza, Poronina, Nowego Targu, Zubrzycy Górnej czy Krościenka nad Dunajcem i wielu innych jednostek.


Wyzwanie przyjęli też policjanci z Zakopanego, a potem nominowali kolegów z Nowego Targu. Tu również wyzwanie zostało przyjęte.

Do akcji włączyli się urzędnicy. Pompki wraz z pracownikami robił wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski oraz pracownicy Urzędu Gminy w Jabłonce.Do wyzwania dołączyli też m.in. piłkarze:

'

I parafia z Zubrzycy Dolnej:Ostatecznie udało się zebrać ponad milion złotych na pomoc dla chłopca, ale akcja trwa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc innym dzieciom.

oprac. r/
komentarze
Kucyk14.06.2020, 10:11
Do Gmina Czarny Dunajec. Pani w czerwonej sukience ściemnia
MORCIN Z RATŁOWA12.06.2020, 23:23
Czy ktoś obserwuje tego "WÓJTA" z Czarnego Dunajca? Wójt, który, żeby powiedzieć trzy zdania musi mieć karteczkę. Kim jest taki człowiek??? MORCIN CHYBA :D
Orawianka12.06.2020, 15:48
Zapominacie o wielu organizacjach i instytucjach. O Sołtysach i radach sołeckich, m.in. z Lipnicy Malej i Zubrzycy Dolnej oraz o Księżach, Ksiądz z Zubrzycy Dolnej bije rekordy popularności - dajcie ich tutaj też!!!!
Ehhh12.06.2020, 12:52
No zaje!@#$

Respiratory, które miał kupić rząd za 200 baniek wyparowały, ale Ty się obywatelu zrzucaj. Po raz kolejny. Akcja wspaniała, ale to nie tak powinno być, że w państwie pieniądze znikają nie wiadomo na co, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo komu, a my się musimy co chwilę dokładać na leczenie naszych obywateli.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl