13.06.2020, 16:55 | czytano: 6226

Wicepremier w Nowym Targu: "Polska zasługuje na ambitne plany"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Mamy okres gorący politycznie. Zbliżają się wybory, które nieszczęśliwie nie odbyły się w pierwszych terminach konstytucyjnych, ale mamy do wykonania plan: musimy te wybory wygrać - mówił dziś goszczący w Mieście wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński.
Zorganizowane w Państwowej Szkole Muzycznej spotkanie pod hasłem "Łączy Nas Polska" moderowała Anna Paluch. Przedstawiając gościa, posłanka przypomniała, że obecny minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego "od 5 lat odpowiada za politykę kulturalną Prawa i Sprawiedliwości". - Będziemy rozmawiać o kwestiach kulturalnych, ale i o sprawach ogólniejszych dotyczących naszego kraju - zapowiedziała.
"Musimy te wybory wygrać"

- Mamy okres gorący politycznie. Zbliżają się wybory, które nieszczęśliwie nie odbyły się w pierwszych terminach konstytucyjnych, ale mamy do wykonania plan: musimy te wybory wygrać. To są wybory bardzo ważne. Wszystkie wybory w demokracji są ważne, bo one decydują o tym, w jakim kierunku dana wspólnota się rozwija, ale te są szczególnie ważne, bo one będą decydowały o tym, czy będziemy mogli kontynuować naszą pracę, którą realizujemy - pan prezydent od pięciu lat, a rząd Zjednoczonej Prawicy od 4 i 5 roku. Bo bez zwycięstwa w tych wyborach, ta praca będzie prawie niemożliwa. To znaczy, będziemy mogli dalej administrować krajem, ale najprawdopodobniej nie będziemy mogli zmieniać Polski w tym kierunku, w jakim idziemy od pewnego czasu. Te wybory zdecydują o tym, czy będziemy kontynuowali to, co udało nam się dotychczas zrobić, czy też będziemy musieli zwolnić tempo i pewnych spraw nie będziemy mogli dla Polski rozwiązać - mówił wicepremier.

Jak dodał "wybory dotyczą kilku wymiarów. Chodzi o wartości, sposób rozwoju, wizję i model docelowy społeczeństwa, kształtowanie gospodarki i pozycji międzynarodowej Polski."

Polska jako wspólnota

Sporo miejsca poświęcił kwestii "sprawiedliwości społecznej". - Dowiedliśmy, że jesteśmy wiarygodni jeśli chodzi o programy społeczne dla całego społeczeństwa. to jest szalenie istotne, że dla całego społeczeństwa. Bo my traktujemy Polskę jako wspólnotę, czyli nie zapominamy o słabszych, o tych którzy mieli może mniejsze szanse rozwojowe. Nie zapominamy o wszystkich regionach Polski - stąd opowiadamy się za zrównoważonym rozwojem, a nie poprzednim modelem polaryzacyjno-dyfuzyjnych, który ograniczał się do inwestowania tylko w wielkie aglomeracje - tłumaczył.

Wymieniając programy społeczne (500+, 300+. Dobry start, rozwiązania dla dzieci i osób niepełnosprawnych) dodał: - To są wszystko programy rewolucyjne jeśli chodzi o zaangażowanie państwa. To ponad 40 mld zł rocznie na samo 500+. Te programy mają charakter dodatkowy - jest to wielki impuls rozwojowy. Wbrew temu co twierdzą hiper-liberałowie - gospodarka bez popytu, bez oparcia się na dobrobycie rodzin, największej liczby osób, które się włączą - taka gospodarka się nie rozwija. Trzeba traktować Polskę jako wspólnotę i wszyscy powinni być w nią włączeni. A tym, co zostali z tyłu - państwo powinno pomóc - mówił minister Gliński.

"To walka o polską kulturę"

Szer resortu kultury wyjaśniał, że obecna polityka ma także wymiar kulturowy. - To także jest walka o polską kulturę. Rodzina, która boryka się z podstawowymi problemami przeżycia trudno by podnosiła swoje aspiracje kulturowe. Ponadto elementem kultury wyższej jest także poczucie godności - rozwijał minister wątek o suwerenności kraju, pamięci o własnych wartościach i historii.

- Myśmy mocno postawili na element kulturowo-tożsamościowy. 83 inwestycje muzealne są realizowane albo przygotowane. Jedna z nich się tutaj szykuje. Chodzi o willę Palace w Zakopanem. Pan marszałek zdecydował o remoncie i stworzeniu w "katowni Podhala" izby pamięci i będziemy to robili. Pan marszałek to zrealizuje, a potem ministerstwo wejdzie we współpracę z Muzeum Tatrzańskim - zapowiedział.
Dodajmy, że na sali obecny był marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

"Tracimy pamięć"

- Pandemia pokazała, że współcześnie poprzez funkcjonowanie świata medialnego - my tracimy pamięć Nie pamiętamy tego, co było 3 miesiące temu. Myśmy drżeli, żeby nie było jak w Lombardii - bo już pokazywane były takie obrazki, że ludzie będą pokotem umierali, bo to nam zagrażało. Teraz wypomina się man te maseczki, respiratory. Ludzie - myśmy gdziekolwiek na świecie chcieli to kupić, za każde pieniądze, od diabła, od Platformy Obywatelskiej byśmy to kupili - gdyby to było możliwe. Takie decyzje żeśmy podejmowali w rządzie i na rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, bo tego wymagała konieczność. I dzięki temu przygotowaliśmy kraj na pandemię i obroniliśmy się przed najgorszym, bo statystyki są bezlitosne dla polskiej opozycji, która opowiada, że Polska to jedyny kraj, w którym nie skończyła się pandemia. Nie skończyła się, ale jest wypłaszczona. Jesteśmy w pełni jako system zdrowia i państwa odporni na to, co się dzieje. Ludzie nie umierają na korytarzach, każdy ma dostęp do respiratora i mamy olbrzymie rezerwy w sprzęcie medycznym. Jako państwo zdaliśmy egzamin i dajemy sobie radę z sytuacją nieprzewidywalną, która niespodziewanie atakuje. Mówię o tym bo to przykład jak codziennie rozwija się nowa rzeczywistość, jak nie pamiętamy tego, co było przez 3 miesiącami i co się działo w Polsce 4,5 roku temu. Naszym zadaniem jest przypominać, co było i gdzie byśmy byli dziś, gdybyśmy nie wygrali wtedy tych wyborów. Apeluję, by przypominać jak to wyglądało - mówił.

Odnosząc się do różnic programowych kandydatów na urząd Prezydenta RP, wicepremier wskazał na "próby tworzenia świata zrelatywizowanych wartości",

"Ludzie pojęcia nie mają, z kim mają do czynienia"

- My bronimy tego, co jest wartościowe. Te 4,5 roku naszej pracy uwiarygadnia ten program, bo pokazuje konkretne rozwiązania dla ludzi. One by nie mogły być zrealizowane bez współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą. System polityczny w Polsce jest taki, że końcówką procesu legislacyjnego jest decyzja prezydenta i prezydent głównie może blokować pewne rzeczy, ale może także rzeczy inicjować i wspólnie z rządem realizować. W momencie gdyby prezydent był z innej opcji, to praktycznie my się cofamy w rozwoju o wiele lat, jesteśmy zablokowani jako Polska i nasze szanse spadają do zera. A Andrzej Duda udowodnił przez te 5 lat, że jest człowiekiem wiarygodnym, któremu naprawdę zależy na społeczeństwie. /.../ On nigdy nie zdradzi, on jest twardy, żaden "długopis". To jest za twardy gość, żeby był czyimś długopisem. Ludzie, którzy tak opowiadają - pojęcia nie mają z kim mają do czynienia. On ma twardy charakter i o ten jego charakter już nieraz nasze środowisko politycznie się rozbijało i nieźle się potrafiliśmy pokłócić przez te 5 lat. Ale pokłócić dla Polski. To nie były awantury, ale różnice zdań. Dlatego prezydent Duda może z podniesionym czołem powiedzieć, że potrafił dwa razy więcej uchwał swojego środowiska zawetować, niż inni prezydenci. Niewiele czasu pozostało do pierwszej tury, dwa tygodnie. Bardzo proszę, by walczyć o ten wybór. O projekty, inwestycje, programy. Polska zasługuje na ambitne plany. Żeby Polska była dobra i szczęśliwa dla wszystkich - podsumował Piotr Gliński.

not. SPalka, zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
myślenie +17.06.2020, 06:48
@katolik
Biorąc wszystkie Twoje argumenty pod uwagę.
trzeba jak najszybciej pozbyć się wpływu na sprawy polskie, jednych i drugich.
Ciągłe wybieranie na zmianę tego "dwupaku" politycznego daje takie skutki, że grzęźniemy!
Tylko z jednym prezydentem,- Krzysztofem Bosakiem- Polska będzie
- Polską, a Polak - Polakiem
Sfeter16.06.2020, 23:12
Ludzie działający na łonie kultury uciekają jeden po drugim. Nie chcą współpracy z Panią z Krzywej i jej poplecznikiem
katolik16.06.2020, 17:43
Dziwi mnie, że niektórych nie przerażają ewentualne rządy PO i spółki, parady półgolasów, których teraz doświadczyliśmy gorszą dzieci i młodzież, a jak Trzaskowski zostałby prezydentem a PO i spółka objęła rządy to będzie to jeszcze promowane, tak jak zrobił to Trzaskowski w Warszawie(karta LGBT), z dzieckiem to w szkole trzeba będzie chyba siedzieć, aby cichaczem go nie seksualizowano wprowadzając pod przykrywką czegoś innego właśnie seksualizację.
Nie mogę się nadziwić ludziom, którzy mają własne dzieci i potrafią popierać takie partie. Nie żal Wam własnych dzieci? Zastanówcie się, jakie mogą być straszne konsekwencje takiej seksedukacji.
kasjopeja16.06.2020, 13:14
Chcemy Bolesława na Ministra Kultury.
Paula16.06.2020, 12:54
Ja już sama nie wiem. Polityką się nie interesuje, ale szukając coś o rządach PO w kontekście wyborów prezydenckich znalazłam wpisując rządy PO taka stronę: http:/.../ nie wygląda to dobrze.
do obiektywny16.06.2020, 12:50
Panie ?Obiektywny? bardzo proszę kilka niezaprzeczalnych faktów z rządów PO: podwyższenie wieku emerytalnego, obowiązkowe posłanie do szkół sześciolatków, demontaż systemu Otwartych Funduszy Emerytalnych (zabrali Polakom 150 mld oszczędności), zniesienie obowiązkowej służby wojskowej, największy deficyt budżetowy w historii,afera hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, afera podsłuchowa, czy afera Beaty Sawickiej ? w większości przemilczane lub zbagatelizowane przez ?wolne media? itd długo jeszcze?. A kto nie pamięta to trudno, sami sobie los wybieramy, a naród który traci pamięć traci swoją tożsamość
pamiętający16.06.2020, 11:21
Do : Wojtek
Nie jestem sympatykiem ani Platformy ani PiS, ale jeżeli twierdzisz, że poprzednicy PiS-u kradli na potęgę, wyłudzali miliardy z VAT, to gdzie doniesienia, oskarżenia do Prokuratury - która wraz z Sądami jest obstawiona przez ludzi z PiS w tym Sąd Najwyższy z Trybunałem Konstytucyjnym na czele - gdzie wszczęcie sprawy przez Sąd i skazania - co nagle nie ma winnych,??? czy może stosujemy zasadę, że my (PiS) nie tykamy Was (PO) a wy (PO) nie tykacie nas (PiS) . Gdzie jest sztandarowa obietnica przed wyborcza PiS-u i Prezydenta Dudy o podniesieniu kwoty wolnej od podatków do 8000,00 zł. - czyżby Cię Wojtku amnezja nawiedziła ??? Co z kopalniami, które pod płaszczykiem medialnej "epidemii - pandemii" PiS chce zamknąć, zlikwidować a niektóre sprzedać jak dostęp do pokładów miedzi w Lubuskiem o wartości wieluset miliardów złotych ??? Mógłbym tak wymieniać jeszcze wiele, bo afer PiSu jest bez liku. Wojtku, nim zaczniesz kogoś oskarżać, wpierw sprawdź co masz w swoim ogródku.
ekipa16.06.2020, 10:56
My w coastoramce lubimy PiS
Obiektywny16.06.2020, 09:22
@Brysiek - może podaj jakieś fakty, liczby, zróbmy rzeczowe porównanie, np. ilości przekrętów za PO i obecnie, przejrzystości życia publicznego, podejścia do obywatela, kosztów życia, zarobków, itd. Twój raczej mglisto-ogólnikowy komentarz nie wskazuje nawet na jeden fakt, a jedynie na wszczepioną nienawiść do PO. I to ma kogoś przekonać do twoich racji? Glosuj dalej na PiS, bo ci wolno, ale wstydź się, bo za zrobienie z Polski średniowiecznego cyrku na kółkach wszyscy wyborcy tej partii powinni się bardzo wstydzić.
górol po Matce16.06.2020, 07:58
obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda
a pon minister to nie powinien być w Auschwitz .............. aaaa rozumiem kampania ważniejsza
a gwiazda Pienin.............. wstydu oszczędź kobieto, ile tam byłaś 10 min....? pamiętam jak wpadałaś a raczej wypadałaś z auta na rynku podczas obchodów 3 Maja :) wcięłaś się w słowo Staroście i z powrotem na następne uroczystości, a Msza ....... co tam ważne że zdjęcie lokalni dziennikarze pstryknęli......... i tak obleciałaś kilka imprez, prężna pani poseł
wojtek16.06.2020, 06:43
Albo sprawny rząd z pomysłami na rozwój i lepsze życie, albo strefy relaksu nad rzekami w których płynie szambo.
wojtek16.06.2020, 06:41
Ludzie mają wybór, czy chcą być okradani przez wszelkiego rodzaju mafie, czy dostawać wsparcie od rządu.
wojtek16.06.2020, 06:39
Rząd PIS musi mieć poparcie prezydenta. Jeżeli tego nie będzie można zapomnieć o wzroście gospodarki i rozwoju Polski.
wojtek16.06.2020, 06:37
Ilu jeszcze osobą opozycja będzie w stanie wmówić kłamstwa? Przecież po objęciu władzy przez PIS miały spaść wszystkie nieszczęścia na Polskę. A w rzeczywistości Polska jest jednym z najlepiej rozwijających się krajów w Europie.
wojtek16.06.2020, 06:34
Jeżeli wśród krytykujących PIS i Dudę są osoby które nie mają sklerozy to niech sobie przypomną co mówili działacze PO. Pieniędzy nie ma i nie będzie, oraz wiele innych bzdur. wtedy można się było na to nabrać, ale nie teraz.
wojtek16.06.2020, 06:30
Brawo rząd po 40 latach istnieje szansa na zbudowanie Zakopianki. Poprzednie rządy tylko obiecywały, a zaraz po wyborach zapominały o obietnicach. Ten Jest wiarygodny.
wojtek16.06.2020, 06:28
Polska pięknie się rozwija, a ludziom żyje się lepiej, czego więcej potrzeba?
wojtek16.06.2020, 06:26
Tylko PIS i Duda zagwarantują rozwój i sprawiedliwy podział dochodu narodowego. Już to udowodnili.
Hańba15.06.2020, 21:31
Wczoraj należało być w Auschwitz - "ministrze"!
Brysiek15.06.2020, 21:02
Piszcie sobie piszcie, ale mądry Polak wie na kogo ma głosować. My zieloną wyspę już mieliśmy i podziękujemy, a jak ktoś nie widzi różnicy teraz a "wtedy" to albo jest za młody albo zmanipulowany, no może jeszcze jest mu wstyd że PO go oszukało bo głosował na inna partię.
Ćwok15.06.2020, 16:55
Kultura w NT na walizkach. Wyemigrowała i wróci po referendum o odwołanie wstążkowej koalicji. Proponuję żeby wszyscy ludzie którzy mają dość zaczęli nosić czapkę kokardki w klapie. Wstążkami i parówkowym skrytożercom mówimy NIE
aktywista WUMLu15.06.2020, 16:45
Pan Gliński albo się spóźnił i przespał zeszły rok, albo nie trafił w tegoroczną datę sierpniową i pomylił miejscowości. "Sabałowe bajania" już się odbyły lub się odbędą. Niestety, ku jego rozpaczy po wyborach. I jak tu rozgrzać te góralskie serca bez płomiennych wystąpień o "kulturze"? No jak? On sam w sierpniu mógłby zaprezentować swój krasomówczy talent mówienia o niczym, nawracając przy okazji chamską hołotę na drogę świetlanej przyszłości pod przewodnią siłą PZPR, upss PiS.
kóltóra w mieście15.06.2020, 12:54
Ale mówimy o prawdziwej kulturze która w NT jest w stanie hibernacji na życzenie.A Zenek M.Hmmm...Dopóki będziemy się zgadzać na zenka i jemu podobnych to będziemy ich mieć w nadmiarze.
zenek zza miedzy15.06.2020, 11:52
To co mówił pan wicepremier wpisuje się w działania naszej głównej głowy od kultury w tym miasteczku i jej kolorowo odzianego dyrektora
kóltóra w mieście15.06.2020, 09:17
Walka o kulturę......w NT.....te słowa aż bolą,......a może miało boleć..Kpina,buta i lekceważenie mieszkańców miasta.To spotkanie rozumiem dedykowane ludziom kultury.Gdzie oni są,konia z rzędem temu kto wymieni mi wśród politykierów z tej sali może jednego człowieczka kultury.Przecież mimo tego że NT im nie sprzyja to przecież oni są.chyba że wyginęli jak mamuty.
HMmmm14.06.2020, 22:58
ambitne plany??? Jakie niby? Polakowi niezachłannemu wystarczy godziwa praca za godziwe wynagrodzenie (czyli takie , żeby wystarczało bez stresu tzw "do końca miesiąca" , odłożenie na wakacje minimum raz w roku i drobne zakupy inwestycyjne dla mieszkania i domu, a ci którzy mieszkania nie mają, żeby mogli spokojnie wziąć kredyt i go spłacić. Normalne godziwe życie. Bez stresu w pracy i tzw "wyścigu szczurów i plecaków". Niestety ostatnie czasy pokazują "szarą, beznadzieją rzeczywistość" - raczej większośći społeczeństwa.
Niezadowolony14.06.2020, 20:11
Kameralne spotkanie, z zachowaniem rygorów pandemii, niektórzy maseczki mają, wstydzą się, że poszli, nie dziwi mnie to.
Mogli worki białe na głowy pozakładać i skandować na cześć Prezesa
Bazyli14.06.2020, 18:57
@ Besala
Ja też się gubię czy w obecnej polityce chaosu kulturalnego i każdego w NT nasze miasto jest miastem owiec, sów (ptaków pospolitych w tej szerokości geograficznej) czy baranów? Chyba jednak to ostatnie. Niestety prym nadają gusta pani wice. No a jaka pani taki kramik. Więc zamiast letnich koncertów organowych, występów filharmoników, wartościowych wystaw, na które nie chadza mamy - Zenka MARTYNIKUKA. Brawo! Ale ja myślę, że zamiast owiec, i sów mamy MISIA - Barejowskiego na Krzywej 1.
ocenka z Krakowa14.06.2020, 17:19
spotkanie polityków PiS
ostatnie
28.06 pogonimy ich na Białoruś i potem dalej
Misiek14.06.2020, 16:23
Tłumy młodzieży , hłe hłe hłe, na szczęście będziemy powoli zegnali to towarzystwo
Besala14.06.2020, 15:33
No to teraz kultura wybuchnie w Nowym Targu! Siłacze w samych majtkach będą ciągali ciężarówki po Rynku, Zenon rozbudzi wrażliwość muzyczną a nazwiska noblistów wygumkuje się i już!
Wicher14.06.2020, 15:11
Pan Gliński z byłej Unii Wolnośći który jest ministrem w rządzie PIS mówi wszystko o suwerenności Polski pod rządami PISu !
takitam.14.06.2020, 14:37
planowac mozna to i owo, ale co z realizacja??? plany to ja znam od lat siedemdziesiatych, tylko jakos ich realizacja jak za komuny szwankowala, tak i teraz niewiele lepiej, by nie powiedziec, ze gorzej...
Burok14.06.2020, 12:45
Nic nie może przecież wiecznie trwać
m14.06.2020, 11:56
Relacja długa, bo akurat ten pan miał dużo do powiedzenia.
Dlatego szanuję ten portal i jego pracowników bo starają się przekazać pełen obraz wydarzenia.
;)14.06.2020, 11:56
DO "Do turysty"

Może źle zinterpretowałeś tekst :)

Mnie też bawi ten "TŁUM NA SALI" :)
obywatel14.06.2020, 10:42
a gdzie "rycerze" p. anki ?
Do turysty14.06.2020, 10:21
Cóż za wnikliwa obserwacja! A gdyby był tłum, napisałbyś, że łamali przepisy i odległości nie zachowali ... no ale coś trzeba było skrytykować, otrzymujesz +5 do umiejętność specjalna: szukanie dziury w całym.

Do smok: nie wiem, jak to funkcjonuje w tych niepodhalańskich rodzinach, ale my darzymy starsze osoby dużym szacunkiem i nie drwimy z ich poglądów politycznych czy przekonań, nawet jeśli mamy inne zdanie.
Egon14.06.2020, 10:03
A "dama z łasiczką" ?
Już wszyscy zapomnieli o bezsensownej transakcji i milionach wyrzuconych w błoto (beneficjent tej kasy to też nastepna sprawa)
Mieszkanka14.06.2020, 07:44
Oj pani posłanko kiepsko pani z tym gadaniem do czynów, na Podhalu ochrona środowiska- marnota,śmiejecie się z warszawskiej czajki A rzeka Bialka to ścieki z B.Tatrzanskiej. Sprawiedliwość społeczna - to może Ci nie PIT-ujący - ( Ci co zostali z tytyłu oderwani od rzeczywistości zaczną myśleć . Hipokryzji tyle w tym, ludzie nie wiedzą z kim mają do czynienia ? ; oj wiedzą, wiedzą!! Tracimy pamięć, tak sie nam wmawia,to jakiś absurd. Kto zyskuje na pandemi? Wiemy wszyscy -obyci z tematem jej kosztów różnorakich ponoszonych przez obywateli).
Pitolenie na okrągło14.06.2020, 07:37
Polityka niech mi znika,
Kultura niech daje nura
Muzyka niech sobie tyka,
A nauka głupka szuka.
Darek14.06.2020, 07:07
PiS niezmiennie tworzy, tym razem ustami Glińskiego, atmosferę zagrożenia. Mówi o tożsamości która rzekomo stracimy, straszy pytając czy wiemy z kim mamy do czynienia, itd. Czy jeszcze ktoś się na taką retorykę w stylu oszustw na wnuczka nabiera? Panie Gliński po owocach ich poznacie. Co zrobiliście dla Polski? Czego się dotkniecie to s... Kupujecie ludzi za plusy, twierdząc że to od was, a ja powiem jak wasza koleżanka, że ludziom te pieniądze się po prostu należą i nie jako plusy od was, ale od podatnika, żadna wasza łaska! Czas na was, Duda won!
Ala13.06.2020, 22:52
Pan Glinskiego to jeszcze zdzierżę... Ale litości ta Pani... wszędzie się zmieści i ten jej osłabiający uśmiech... Masakra.... Kiedy skończy się jej era.. Trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść.. Obłudnicy!!!
spostrzegawczy13.06.2020, 21:57
A radny Łapsa teraz dla "odmiany" popiera PIS?
Smok13.06.2020, 20:57
No i sama młodzież na trybunach oczywiście.

Ja nie wiem jak to funkcjonuje w tych podhalańskich rodzinach, wybiera się najstarszego jak w plemieniu indiańskim, żeby poszedł, nic nie zrozumiał i zadecydował za cały dom, że idziemy na pis?

Haha.
Hshhshaah.
Smok13.06.2020, 20:50
Stek bzdur, żydoska agentura mówi coś o walce o Polską kulturę. Ehe.


Weźcie każdy kto słucha radia, zwróćcie uwagę w wiadomościach na takiej stacji na trzy literki średnio raz w tygodniu jest gadka o żydoskim teatrze, ze cośtam gra, a między tym na przestrzeni miesięcy była jedna wzmianka o muzeum niepodległości - że zamknęli, bo cośtam.

Otwieramy oczy przed wyboramy.
baciok@13.06.2020, 20:18
Wasza kultura jest większa niż moja.
A co na to Pani Poseł Paluch która z dużą KULTUROM OSOBISTOM
gwizdała na Pana Komorowskiego prezydenta Polski na rynku w 2015.
Matrix13.06.2020, 20:16
Wyszedł z tabletu? ??
turysta13.06.2020, 20:10
"Tłumy" na sali ...
Pl13.06.2020, 20:09
Olt jeszcze będziesz płakał
OLT13.06.2020, 18:56
Możesz sobie jeździć wicepremierze Gliński po Polsce, 28 czerwca ten wasz rząd kłamstwa i obłudy runie. Tego wam życzę.
Kis13.06.2020, 18:22
Watychy nie było na spotkaniu z wicepremierem. Wysłał Bolka i Jana z Kowańca. Była dobra okazja na spotkanie i poprawę relacji z marszałkiem Małopolski. Ale po co. Takiego mamy antyburmistrza. Ma długi weekend.
Zenon.M13.06.2020, 17:58
gwiazda Pienin obecna parcie na szkło dalej jest
ff13.06.2020, 17:50
Lubię relacje p. Palki. Są spokojne, rzetelne, pełne.
piotrek13.06.2020, 17:46
500+ 300+ i inne , chcecie kupić głosy a nie żadne tam bajki aby polakom żyło się lepiej - modlę się abyście te wybory przerżnęli ...
obiektywny13.06.2020, 17:25
Orawa olewa Pis tu świetnie ma sie Komuna
beta13.06.2020, 17:16
Piękny artykuł, duży pracy dziennikarza. To tekst sponsorowany?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl