15.06.2020, 15:10 | czytano: 6387

Groźne zderzenie rowerzysty i kierowcy skutera

Do wypadku doszło na ulicy Za Torem w Poroninie.
Wczoraj wieczorem 15-latek z Białego Dunajca jadąc środkiem jezdni stracił panowanie nad rowerem i nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w skuter. Oba jednoślady w wyniku zderzenia przewróciły się na jezdnię. Rowerzysta został zabrany do zakopiańskiego szpitala z obrażeniami głowy. Nie miał kasku ochronnego. Policjanci ukarali 500-złotowym mandatem 17-latka z Zakopanego, który kierował skuterem bez wymaganych uprawnień, a ponadto wyprzedzał w miejscu do tego nieprzeznaczonym.


Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
piechur15.06.2020, 17:45
To jest granda co się dzieje z tymi skuterami, motorami, crossami - jeżdżą jak chcą, bez uprawnień, wiedzy, uprzejmości, kasku, byle tylko najszybciej i najbardziej niebezpiecznie jak się da. To samo z rowerzystami - na tylnym kole po chodniku ostatnio mnie mijał, a jakby stracił równowagę i przywalił mi tym kołem, to kto zapłaci za implanty, leczenie, rehabilitację, leki, zwolnienie od pracy, itd.? Zapewne rodzice mądrzy inaczej kupią pojazd, ale ubezpieczyć, nauczyć, przemówić do rozumu - to już za dużo pracy...
qwerty15.06.2020, 15:16
Nie bronię skuterzysty, ale z artykułu wynika że rowerzysta który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skuter nie dostał mandatu za "nieostrożną jazdę"
Zobacz pełną wersję podhale24.pl