25.06.2020, 14:04 | czytano: 2512

Zakopiańska Rada Miasta decyduje o absolutorium dla burmistrza Leszka Doruli (aktualizacja)

fot. Piotr Korczak
W Zakopanem trwa Sesja Rady Miasta, na której odbędzie się głosowanie nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Leszkowi Doruli. Wiceburmistrz Tomasz Filar przedstawił Raport o Stanie Miasta, nad którym miała rozpocząć się dyskusja. Żaden z radnych ani mieszkańców nie miał jednak uwag do raportu.
Po wysłuchaniu raportu radni udzielili burmistrzowi votum zaufania. 17 radnych było za, 1 przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.
Burmistrz Dorula podziękował swojemu zastępcy za przygotowanie sprawozdania.

- To był rok dużej liczby inwestycji. Jeśli ten rok będzie podobny, jeśli Bóg pozwoli to możemy nabrać optymizmu. Wiele było zaplanowane i na razie dużo nie udało się zrealizować w tym roku przez koronavirusa. Teraz będziemy nadrabiać. Mimo tego że często się różniliśmy w radzie, to zostało dużo zrobione.To była dobra robota - mówił burmistrz Dorula dziękując za otrzymane votum zaufania.

Następnie radni przegłosowali uchwale o przyjęciu sprawozdania finansowego. W tym przypadku również nie było żadnych pytań, uchwała została przyjęta 16 głosami za.

Ostatecznie radni udzielili burmistrzowi absolutorium 17 głosami, przy 2 głosach wstrzymujących się.
- Jestem mile zaskoczony, bo to znaczy ze idziemy dobra drogą i potrafimy dla mieszkańców, przedsiębiorców i swoich rodzin zrobić wiele. Dołożę wszelkich starań, żeby nadal pracować tak jak potrafię - podsumował głosowanie burmistrz Leszek Dorula.

Burmistrz podziękował za pracę urzędnikom i skarbnik miasta, Helenie Mamcarz, której wręczył bukiet kwiatów.

pk/
Może Cię zainteresować
komentarze
rozwód z langiem28.06.2020, 14:29
Ja bym mu nie dał za Tour de Pologne. Musi wziąć rozwód z :angiem , bo w tym mieście nie da się żyć .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl