27.06.2020, 15:20 | czytano: 4145

Wypadki w Tatrach

Arch. Podhale24.pl
Rozpoczął się weekend, przyjechali turyści i w Tatrach doszło do pierwszych wypadków.
Najpierw ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem otrzymali informację, że w Dolinie Roztoki zasłał turysta. Na miejscu okazało się, że mężczyzna może mieć zawał serca. Pacjent został przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do zakopiańskiego szpitala.
Kolejny wypadek miał miejsce w rejonie Rysów. Turyści podczas schodzenia zjechali po płacie śniegu i zatrzymali się na skałach. Ranne zostały dwie osoby - jedna ma uraz nogi, druga uraz głowy i klatki piersiowej. Oboje zostali przetransportowani do szpitala.

Po godz. 14 ratownicy dostali zgłoszenie od turystów o osobie, która spadała po śniegu ze szlaku na Rysy. Na miejsce poleciał śmigłowiec, ale nikogo nie znaleziono.

Ratownicy polecieli też na Wołowiec udzielić pomocy turyście, który zasłabł.

r/
zobacz także
komentarze
Krzysztof Kossakowski28.06.2020, 22:22
Bądźmy konsekwentni. Jeśli drzewo zwali wam się na dom albo odfrunie dach to płaćcie za przyjazd służb bo nie zadbaliście o swoje obejście wcześniej, jeśli woda zaleje wam piwnicę również.Jeśli spowodujecie wypadek lub kolizję drogową to też płaćcie bo przecież mogliście zostać w domu albo jechać komunikacją publiczną. Jeśli złamiecie nogę na chodniku to też powinniście bulić bo trzeba było tam nie chodzić albo uważać.
Pracę TOPR oceniam bardzo wysoko i mam szacunek dla tych ludzi.
Warto zapoznać się z opinią szefa TOPR Jana Krzysztofa na temat pomysłu wprowadzenia odpłatności za akcje ratunkowe.
Było o tym sto milionów razy.
Ubezpieczyciele już zacierają ręce. Będzie więcej baranów do strzyżenia
misiek z gór28.06.2020, 11:22
Witam ; wprowadzić opłaty za interwencję TOPR-u to się innym odechce łazić tam gdzie nie wolno ,pozdrawiam.
POLAK27.06.2020, 22:01
Dlaczego ci wielcy turyśći nie płacą za loty smigłowca to PARANOJA w biały dzień.50000 tyś.za interwencje to się nauczą turystyku
Zobacz pełną wersję podhale24.pl