06.07.2020, 15:12 | czytano: 6609

Remont na raty. Inwestycja w centrum Miasta ciągnie się od roku

zdj. Czytelnik Podhale24
NOWY TARG. Rozkopana ul. Krzywa drażni naszych Czytelników. Mamy dla nich dobrą i złą informacje.
"Na Krzywej nadal nic się nie dzieje z wykopem. Ani sprzętu ani pracowników." "W tamtym roku przez całe lato była rozkopana, bo MPEC kładł rury. Teraz rozkopali ją znowu na całe lato, bo te rury za blisko gazu położyli! Kpina!!!! I to zaczęli zaraz po tym, jak życie wróciło. Były 2 miesiące, gdy po ulicach nikt nie chodził, nie było żywego ducha, zamknięte sklepy, nawet urząd - ale wtedy tego nie zrobili tylko teraz, kiedy ludzie mają szansę coś zarobić znowu rozkopano im ulice!" - to fragmenty listów poirytowanych Czytelników.
Przypomnijmy, po ubiegłorocznych pracach polegających na układaniu sieci ciepłowniczej do Miejskiej Hali Lodowej, w ubiegłym miesiącu znów rozkopana została ulicy Krzywa. Okazało się, że konieczne jest przesuniecie gazociągu - w niektórych miejscach o kilkadziesiąt centymetrów. Ponowne rozkopanie jezdni nie wniknęło z beztroski odpowiedzialnych za inwestycję, ale nie do końca dokładnych map. O konieczności przebudowy gazociągu było wiadomo niemal od początku rozpoczęcia prac.

- Czekamy na pracowników gazowni. Teraz w rozkopie leżą i stare i nowe rury. Muszą stare odgazować i popiąć system do nowych. My nie możemy tego zrobić - rozkłada ręce Grzegorz Ratter. Prezes MPEC zapowiada, że w tym tygodniu najpóźniej odcinek Krzywej do skrzyżowania z ul. Długa ma zostać zrobiony.

To jednak nie koniec. Na poprawę gazociągu czeka jeszcze jeden kawałek drogi - od Długiej do Mickiewicza.

- My szybko to zrobimy - zastrzega prezes Ratter. Pozostaje pytanie, czy gazownia tym razem szybko upora się z podłączeniem nowych rur.

s/ zdj. Czytelnika
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
parkingowy07.07.2020, 08:05
Wtenczas pobudują sobie garaże, nabędą nowych manier. I o to chodzi moi mili Państwo.
Ekonom06.07.2020, 22:57
Pniok , napisałeś konkretnie . I wokół tego tematu powinna być polemika i dyskusja. Bo takie przekręty są prawie na każdej ,,publicznej" budowie. Ale nikt nie porusza tematu odpowiedzialności nadzoru , a tam biorą bardzo konkretne pieniądze !
pniok06.07.2020, 20:59
Już ktoś powinien za to siedzieć ! A tutaj nawet nie ma pytania KTO zawinił ??? Ktoś te plany przecież robił , ktoś je zatwierdził , na miejscu musiał być ktoś z nadzoru , i co ? I nic ! Gruba kasa poszła w błoto , ale to właśnie polskie realia . " Ręka rękę myje " a kasę wyciągnie się później - z kieszeni użytkowników ekologicznego grzania .
abc06.07.2020, 17:22
to tylko polska!!!
normalność!!!
STAŚ06.07.2020, 17:17
Bulgożeg...
Co masz do Watychy, jakie aluzje ??? Czy, aby burmistrz czyta i egzekwuje plany ? No bez jaj, może jeszcze winny temu prezydent, nasz, a może USA !!!
Biznes06.07.2020, 16:38
A za tę całą szopkę zamieniania gazu na miał węglowy. Podwójne remonty zapłacą mieszkańcy bloków. Emeryci i renciści. Do których za cztery lata znowu zapuka Grześ błagając o głosy.
gaz,gaz06.07.2020, 16:08
po zakopaniu przyjdzie komisja i stwierdzi że sa za blisko instalacji elektrycznej i a5 od nowa.
Dociekliwy06.07.2020, 15:34
Ale mamy specjalistów, a koszt poprawek doliczą do opłat stałych za korzystanie z przyłącza.
Życie
Bulgożeg06.07.2020, 15:19
Z wizją i konsekwencją. Cały Watycha. Rozkopywali rok temu po to żeb y w tym roku rozkopywać na nowo. Tak jak z dachami kawiarenek, które wymieniali za nasze 100 tys zł po dwóch latach. Gdzie sens, logika, zdrowy rozsądek i gospodarność?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl