14.07.2020, 14:43 | czytano: 3808

Agresor z zarzutami

ZAKOPANE. - Mężczyzna podejrzany o stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy w stosunku do swojej żony usłyszał już zarzuty - informuje rzeczik KPP w Zakopanem.
- 48-latek znęcał się nad swoją żoną wszczynając awantury, niepokojąc, zastraszając, a także używając wobec kobiety przemocy fizycznej. W stosunku do agresora został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do ofiary oraz natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Roman Wieczorek.
Do przemocy od dłuższego czasu dochodziło w „zaciszu” domowym w jednej z tatrzańskich miejscowości. Kobieta kilka dni temu we własnym domu została pobita przez agresywnego męża, który jednocześnie groził jej pozbawieniem życia. Gdy była bezpieczna postanowiła, że dłużej już nie będzie znosiła agresji i ataków na siebie. Ostatecznie złożyła zawiadomienie w zakopiańskiej komendzie policji. Śledczy niezwłocznie o sytuacji powiadomili Prokuraturę, która wystąpiła do sądu z oskarżeniem agresora. W efekcie działań śledczych Sąd zastosował wobec 48-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz wydał nakaz opuszczenia domu.

- W trudnych sytuacjach mogą państwo liczyć na wsparcie stowarzyszenia „Podhale Nasz Dom” w lokalnym punkcie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem mieszczącym się w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 7, tel.-724222700 - przypomina rzecznik Komeny Powiatowej Policji w Zakopanem.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
klio15.07.2020, 13:10
@ moderator,masz rację.
Xx15.07.2020, 11:41
Klio! Naucz się czytać ze zrozumieniem zanim coś napiszesz.
Cyc Malina15.07.2020, 07:32
Żeby to prawo chciało działać w obie strony to byłoby dobrze, a tak to w 90% lub więcej chłop z automatu jest skazany na niepowodzenie w takich sprawach lub podobnych. Oczywiście mówimy o tym kiedy to kobieta jest zła, bo nie raz prawa do dziecka dostaje kobieta chociaż to lepszym rodzicem jest mężczyzna to w takim przypadku kobiecie zabiorą prawo dopiero chyba wtedy jakby chciała zabić dziecko a mężczyzna za jednego klapsa prawie by dożywocie dostał.
Piła łańcuchowa14.07.2020, 22:21
Zakopane to chyba jedyna gmina w Polsce ktora nie podjęła uchwały w ślad za stosowna ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Kobiety powiedzcie stop w sposób zdecydowany.
klio14.07.2020, 20:30
Ma zarzuty i pozostawili go w domu? A pokrzywdzona musiała się wynieść.Co za sędzia i prokurator?Zamiast jemu wystawić nakaz opuszczenia domu i zbliżania się do ofiary,to baba musiała bokserowi zrobić miejsce.SPRAWIEDLIWOŚĆ nie do końca.

Cytat z artykułu: "W stosunku do agresora został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do ofiary oraz natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania".
Moderator.
Tutejsza14.07.2020, 15:34
W końcu skuteczne prawo !!!
Mój ojciec góral do końca mieszkał z nami -mimo wyroku.
Zobaczymy ile góralek powie STOP.
Boją się bo to "tradycja" takie "rodzinne" lanie no i rodzina taką pewnie zezre.....
Odwagi kobiety !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl