14.07.2020, 14:54 | czytano: 4806

Ukraińcy wydaleni z Polski

zdj. KaOSG
Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, których dane figurowały w wykazie cudzoziemców niepożądanych w Polsce. Obydwaj cudzoziemcy dopuścili się wcześniej przestępstw na terenie naszego kraju.
- 37-latek zatrzymany przez funkcjonariusz z Placówki SG w Zakopanem został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Natomiast jego 36-letni rodak zatrzymany przez strażników granicznych z Placówki SG w Krakowie-Balicach, usłyszał wyrok za spowodowanie kolizji drogowej, którą spowodował znajdując się również pod wpływem alkoholu - podsumowuje Michał Tokarczyk z KOSG.
Po uprawomocnieniu się wyroków sądowych dane cudzoziemców zostały wpisane do wykazu osób niepożądanych w RP. Strażnicy graniczni wydali wobec każdego z zatrzymanych obywateli Ukrainy decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski. Ponadto cudzoziemcy zostali objęci 3-letnim zakazem ponownego wjazdu do RP oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

opr.s/
komentarze
pol15.07.2020, 13:09
Jak przestępcy ,to prawidłowo,wydalić.Dość mamy swoich pijaków i narkomanów na drogach.Jak chcą uczciwie pracować i pomagać rodzinie ,to dać im spokój.My też byliśmy w takiej samej sytuacji i też nas nie chciano.Teraz się zmieniło i nas potrzebują,ale za póżno,niech im ciemnoskórzy pomogą.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl