15.07.2020, 16:49 | czytano: 6702

Gdy wyszedl z więzienia, czekali na niego pogranicznicy

zdj. KaOSG
Obywatel Wietnamu był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Zajmował się produkcją narkotyków na dużą skalę. Wczoraj opuścił mury Zakładu Karnego w Trzebini. Tam czekali na niego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.
Odsiedział wyrok – teraz opuści Polskę
Wczoraj 41-letni Wietnamczyk zakończył odbywanie ponad 3-letniego wyroku. O fakcie tym strażników granicznych poinformował Zakład Karny w Trzebini. Gdy cudzoziemiec opuścił więzienne mury, został skontrolowany przez funkcjonariuszy SG z Zakopanego.

- Okazało się, że Azjata nie posiada żadnych dokumentów oraz tytułu prawnego do przebywania na terytorium Polski. Ponadto, w związku z jego kryminalną przeszłością zachodziła obawa, że dalszy pobyt w naszym kraju może zagrozić bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu. W związku z powyższym, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali 41-latka. Wietnamczyk zostanie osadzony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, gdzie będzie oczekiwał na wyrobienie dokumentów. Następnie czeka go deportacja do ojczyzny oraz wieloletni zakaz wjazdu do Polski i pozostałych krajów strefy Schengen - informuje Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

opr. s/
komentarze
Matijas15.07.2020, 23:12
Ale byciar ten pogranicznik a zatrzymany to takie chuchro.
oli15.07.2020, 18:20
Prawidłowo.Szkoda tylko,że musieliśmy go ytrzymywać przez 3 lata.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl