15.07.2020, 22:30 | czytano: 10115

Urząd Gminy w Poroninie - zamknięty

zdj. Łukasz Nodzyński/UG Poronin
"Szanowni Mieszkańcy, otrzymaliśmy informację z zakopiańskiego Sanepidu, że u jednego z pracowników Urzędu Gminy Poronin zostało potwierdzone zarażenie koronawirusem. 19 urzędników, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, przebywa na kwarantannie i będą poddani badaniu na obecność koronawirusa" - poinformowały w komunikacie władze Gminy Poronin.
Pozostali pracownicy, którzy nie byli narażeni na bezpośredni kontakt - będą pracować w czwartek i w piątek w trybie wewnętrznym. Urząd Gminy zostaje zamknięty. Możliwy będzie jedynie kontakt telefoniczny i mailowy.
"Pamiętajmy o noszeniu maseczek, o zachowaniu dystansu i o częstej dezynfekcji rąk. Dbajmy o siebie i innych" - apelują władze gminy.

Przypomnijmy, że w poniedziałek zamknięty dla petentów został Urząd Miasta w Zakopanem.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Oburzony18.07.2020, 19:39
Widzę, że temat koronawirusa zszedł na politykę.. Na ten temat nie mam zamiaru się wypowiadać bo nie jestem ani za partią rządząca ani za partią najbardziej opozycyjną. Czytam i stwierdzam po prostu bezstronne fakty. Jak widać nie wszyscy idą tą drogą...
leming doskonały18.07.2020, 12:51
@Oburzony
Brakło argumentów w dyskusji ??? Jak głoszą niezależne źródła informacji, mają nastąpić poluzowania - zniesienia restrykcji. Po raz kolejny powtarzam - pandemii nie było i nie ma a rząd, żeby się wytłumaczyć ze swoich decyzji zrobi kozłem ofiarnym Ministra Zdrowia Pana Szumowskiego (oczywiście, włos z głowy mu nie spadnie) i przy "rekonstrukcji" rządu, nastąpi wymiana osobowa na tym stanowisku. Obyśmy tylko "nie wpadli z deszczu pod rynnę"
Oburzony18.07.2020, 09:58
Do: leming doskonały

Ciekawe jakie głupoty i żenujące wypowiedzi będziesz wyrażał gdy sam zachorujesz :D :D :D
leming doskonały18.07.2020, 07:07
@Oburzony
"Leming doskonały zapomniał przytoczyć całej wypowiedzi ministra Szumowskiego (którą się tak ciągle zasłania) a która wyrażała, że owszem, maseczki nie chronią nas w ogóle przed zarażeniem ale chronią INNYCH przed NAMI!!! "
Ale jesteś zmanipulowanym człowiekiem - łykasz propagandę jak pelikan rybę - odsyłam do archiwum RMF - odsłuchaj wypowiedź Pana Szumowskiego w całości, (żeby nie było, że wyrywam coś z kontekstu) jako zaproszonego gościa u red. Mazurka - nie ma w Jego wypowiedzi słów "ale chronią INNYCH przed NAMI!!! " Jesteś manipulantem i wsadzasz ludziom w usta słowa których nie wypowiedzieli. Linka nie wrzucę, bo admin nie puści, więc musisz poszukać sam. Jesteś wystraszonym, zalęknionym i zmanipulowanym człowiekiem - wyłącz tvpis , przestań łykać rządową propagandę a będziesz zdrowszym człowiekiem.
Oburzony17.07.2020, 22:58
Do: leming doskonały

Leming doskonały zapomniał przytoczyć całej wypowiedzi ministra Szumowskiego (którą się tak ciągle zasłania) a która wyrażała, że owszem, maseczki nie chronią nas w ogóle przed zarażeniem ale chronią INNYCH przed NAMI!!! I jeśli tak zasłaniasz się opiniami lekarzy itp to posłuchaj lekarzy, którzy mają udowodnione jaka jest różnica między osoba, która jest zarażona i nosi maseczkę a osobą zarażoną, która lekceważy wszystkie nakazy tak jak Ty. No ale skoro tak Cię interesuje cudze życie... Skończ czytać te propagandowe głupoty!!!! Tobie może nic nie być, może to już przechorowales i nawet nie wiesz. Ale przez takie lekceważące podejście do sytuacji może umrzeć twoja żona, dziecko, rodzice, znajomi itp....
leming doskonały17.07.2020, 11:44
@K
Ot kolejna osoba, która dała się zmanipulować i wierzy w bzdety typu jedna pani drugiej pani
" Maseczki dają efekt jeżeli wszyscy to tego by się stosowali ale wiadomo jak taki jeden leming z drugim mądrzejszym ma to gdzieś to wiadomo że to nie przynosi odpowiedniego skutku, nikt ci nie każe nosić maseczki cały czas tylko w miejscach publicznych."
Odsyłam do pierwszych wypowiedzi (z marca br) Ministra Zdrowia Pana Szumowskiego i eksperta wirusologa prof. Guta - co daje noszenie maseczek "nim zmienili zdanie z powodu poprawności politycznej" Otwórz człowieku oczy, przestań się bać i zacznij racjonalnie myśleć.
K17.07.2020, 10:01
Lemingu kończ już naprawdę z Twoimi teoriami że to medialna pandemia, znajoma mieszka we Włoszech i około 100 jej sąsiadów ta niby twoim zdaniem plandemia posłała ich na tamten świat, a nie byli to ino ludzie starsi. Ty naprawdę powinieneś porozmawiać z jakimś lekarzem w realu na temat swojej ,,głowy,, , bo Tobie ta tv ino miesza w głowie słuchasz tego ino co potwierdza twoje teorie a inne reportaże mijasz szerokim łukiem,. Maseczki dają efekt jeżeli wszyscy to tego by się stosowali ale wiadomo jak taki jeden leming z drugim mądrzejszym ma to gdzieś to wiadomo że to nie przynosi odpowiedniego skutku, nikt ci nie każe nosić maseczki cały czas tylko w miejscach publicznych. Ale leming jest mądrzejszy, naprawdę nie masz czasu na nic innego niż tylko śledzić info na temat Covid 19 skoro uważasz że to nic takiego to czemu ciągle się tym interesujesz, chyba już jakaś fobie masz??? A może uważasz jak ten 30 latek w USA, zaraził się specjalnie bo twierdził że to żart a teraz już jest na tamtym świecie, życzę zdrowia
leming doskonały16.07.2020, 23:15
@Oburzony
Większych bajek dawno nie czytałem - wyłącz tv - wszystkie, poszukaj w necie telewizji niezależnej np wRealu24 a sam się przekonasz jakimi bredniami jesteś "karmiony" i jak te brednie łykasz. Nie posługuj się przykładami Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, bo te informacje zostały już dawno zdementowane - jako informacje nieprawdziwe. Poszukaj wypowiedzi lekarzy, polityków z w/w państw co myślą o całej "plandemii" . Co do obostrzeń "wprowadzonych" w Polsce (koń by się uśmiał) - odsyłam do pierwszych wypowiedzi (z marca,kwietnia) Ministra Zdrowia Pana Szumowskiego czy eksperta - wirusologa prof. Guta. Mam nadzieję, że osób racjonalnie myślących - pozbawionych strachu, nie dających się zmanipulować jak Ty będzie coraz więcej i więcej, bo cała ta "plandemia" to jest jedna wielka ściema.
Mario16.07.2020, 18:17
A ja współczuję lemingowi doskonałemu ????.
Oburzony16.07.2020, 18:12
Do: leming doskonały

Owszem, szpitale w POLSCE świecą pustkami właśnie dlatego, że na samym początku pandemii w naszym kraju zostały wprowadzone rygorystyczne obostrzenia. Ale niestety przez takich ludzi jak Ty może stać się to co stało się między innymi we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech.. Tam naprawdę brakowało łóżek, respiratorów i tym podobnych. Między ludźmi była selekcja - kogo ratować a kogo skazać na śmierć. Mam nadzieję że osoby myślące tak jak Ty ockną się w porę zanim będzie za późno i zanim nie będą miały kogoś na sumieniu.
leming doskonały16.07.2020, 16:07
@J
Nigdy nie twierdziłem, że koronawirusa nie ma - one (murujące koronawirusy) są z nami od dziesiątek lat ale pandemii nie było i nie ma - jest tylko pandemia medialna, którą Ty i Tobie podobni łykacie jak pelikan ryby. Po raz kolejny za ekspertami wirusologii jak i Min.Zdrowia Panem Szumowskim powtarzam - maseczki nic nie dają i przed niczym nie chronią a wręcz przeciwni osoby je noszące narażają się na poważne choroby. Przez takich jak Ty i tobie podobni, którzy niepotrzebnie noszą maseczki, na jesień będziemy mieć kolejną falę przeziębień, gypy, chorób grypopodobnych "zakwalifikowanych - zdiagnozowanych" jako covid-19, bo trzeba w społeczeństwie utrzymać na wysokim poziomie strach, emocje, bo takimi ludźmi się łatwo manipuluje. Domyślam się, że będziesz jedną z pierwszych osób w kolejce po "szczepionkę /covid" ale czy to na pewno będzie to ??? skoro te wirusy ciągle mutują.
leming doskonały16.07.2020, 15:52
@Oburzony
Twoja buta i indolencja mnie przeraża. Ludzie umierali, umierają i będą umierać czy Ci się to podoba, czy nie - jedni młodo, inni w sędziwym wieku. Praw natury nie zmienisz. Trzeba być kompletnym bezmózgowcem, żeby drugą osobę zmuszać do zachowań, (noszenia maseczki) które w niczym nie pomogą a wręcz przeciwnie, bardzo szkodzą. Z tego co wiem, szpitale zakaźne świecą prawie że pustkami ale Ty łykasz propagandę i wprowadzasz ludzi w strach, lęk, że w szpitalach brak miejsc dla chorych. Trzeba być osobą kompletnie pozbawioną empatii, by używać wobec ludzi takich określeń. Wyłącz tv i przestań powtarzać bzdury wyssane z sufitu, które nie mają miejsca w rzeczywistości. Ot - znalazła się kolejna osoba, która innym chce organizować życie i wymuszać na nich bzdurne zachowanie - takich ludzi z zapędami dyktatorskimi powinno się izolować. Mimo wszystko, życzę dużo zdrowia.
Poroniec16.07.2020, 15:26
Nareszcie !
Pani Wójt proszę zajmować się tym co trzeba.
Wiedzieć wszystko to nic nie wiedzieć i proszę o tym pamiętać !
koza16.07.2020, 13:08
W takim razie nie powinni brać wynagrodzenia !!!! Przecież to jakaś paranoja . Urzędy Gminne i Miejskie plus starostwa pozamykane. A URZĘDY POCZTOWE działają normalnie. No niech mi ktoś skarze różnicę ,czym te urzędy się różnią! Na pocztę wirus nie wchodzi? Może komuś nie chce się pracować i znaleźli sobie dogodny grajdołek w którym się zamykają i co oni tam robią? Petentów nie ma a wypłata jest. Witamy w świecie pisowskiego dobrobytu. Co to ma być? 2000+ dla urzędnika? a reszta ma na to zarobić? Brawo WY!
gorol16.07.2020, 11:12
Zablokować im pensje
J16.07.2020, 10:00
Lemingi nie zakładają maseczek i nie dezynfekują rąk bo to ,,zwierzątka ,, które nie słuchają nikogo mają swoje teorie i ich się trzymają , lemingu doskonały skończ już te swoje komentarze , bo widzę tobie nie służy czytanie i słuchanie informacji na temat Covid 19, każdy wierzy w to co mu wygodniej albo masz gdzieś życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych, Ty uważasz że to rozdmuchana sprawa, a może ciężko Ci założyć maseczkę, albo widzę że to Ty nie wychodzisz z domu bo ino cytujesz, komentujesz wszystkie nowinki, reportaże z internetu czy telewizji, każdy inny nie ma czasu żeby śledzić na bieżąco wszystkie informacje, bo to jednak pochłania sporu czasu, zdrowia naprawdę życzę bo wszystkim nam się przyda. Koronawirusy jest i Ty tego swoimi komentarzami nie zmienisz, nie zanegujesz, a jak Ty już to postrzegasz to twoja sprawa i nie krytykuje tych którzy dbają o siebie swoich bliskich zakładając maseczkę i dezynfekujące ręce , przez takich jak Ty, że ich to nie dotyczy bagatelizują zalecenia a potem jest co jest
Oburzony16.07.2020, 09:41
Do: leming doskonały


Prędzej czy później pewnie zachorujesz na tą straszną chorobę i wtedy przestaniesz lekceważyć wszystkie zalecenia. Takich jak Ty powinno się zamykać w więzieniu. Siejecie zagrożenie dla innych. Tak się składa, że osobiście znam osobę, która była zarażona. Nikomu tego nie życzę! Upokarzanie? Ha! Na zachodzie było pełno takich bezmózgowców a teraz został im tylko płacz bo trzeba wybierać kto ma być leczony a dla kogo nie ma już miejsca.
Przestań siać propagandę!!!!!
Marek16.07.2020, 08:00
No i przyszły "dutki" na Podhole i zaraza tyz-oj bedzie sie dzioło oj bedzie
leming doskonały16.07.2020, 07:49
do : Staszek
"Czy tak trudno zdezynfekować ręce i ubrać maseczkę?"
Tak - niektórym ludziom jest bardzo trudno, niektórzy w ogóle tego nie robią, ponieważ nie godzą się na upokarzanie i takie traktowanie ze strony rządzących, zwłaszcza, że maseczki - traktują jako niewolnicze kagańce - przed niczym nie chronią i w niczym nie pomagają. Kiedy wreszcie ta oczywistość do Was dotrze, że nie ma żadnej pandemii, jest tylko wrzawa medialna i rzesze przestraszonych, zmanipulowanych ludzi z Tobą Staszku na czele.
Staszek15.07.2020, 23:22
Ludzie ignorują zasady higieny i obowiązek zakrywania ust, szczególnie w mniejszych obiektach handlowych i usługowych... Czy tak trudno zdezynfekować ręce i ubrać maseczkę?
Poronianka15.07.2020, 23:10
19 osób? A co z resztą pracowników? Każda z tych objętych kwarantanną osób na pewno miała kontakt z innymi pracownikami, oraz wieloma innymi osobami, chociażby w sklepie czy kościele... to ten wirus w końcu jest czy go nie ma? Bo skoro to taka poważna sprawa to dlaczego wszyscy pracownicy od razu nie zostaną objęci kwarantanną i zbadani, żeby zapobiec ewentualnemu dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa?
To jest naprawdę chora sytuacja..
leming doskonały15.07.2020, 22:46
Polecam dzisiejsze wystąpienie w sejmie Posła Brauna na temat "plandemii" i książkę "Fałszywa pandemia"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl