16.07.2020, 14:57 | czytano: 3514

Gmina Poronin odwołuje imprezy, ale zajęcia dla dzieci są kontynuowane

PORONIN. "W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszej gminie, stale monitorujemy sytuację i współpracujemy z zakopiańskim Sanepidem. Na ten moment informujemy, że zajęcia półkolonii, zajęcia na Gminnym Stadionie Sportowym oraz zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się normalnie".
Rano pojawiła się informacja, że kwarantanną objęte mają zostać dzieci przebywające na koloniach na terenie gminy. m. in. w Murzasichlu i Poroninie. Jak podało Radio Kraków - trwa pobieranie wymazów od uczestników tamtejszej kolonii. U jednej osoby z personelu został potwierdzony wynik pozytywny w kierunku koronawirusa.
W komunikacie Urząd Gminy przypomina, że Ośrodek Pomocy Społecznej, Zarząd Gospodarki Komunalnej i Centrum Usług Wspólnych pracują w normalnym trybie, a Urząd Gminy jest zamknięty.

Dodatkowo z uwagi na "wzrost zachorowań w ostatnich dniach, wstrzymano ostatnie przygotowania do tegorocznej edycji Poroniańskiego Lata."

- Dziś, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, podjęliśmy decyzję o ostatecznym odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia. Mamy nadzieję, że niektóre z zaplanowanych wydarzeń uda się zorganizować późnym latem i jesienią - informują władze Poronina.

s/
zobacz także
komentarze
ZenekWielki16.07.2020, 21:30
Będzie, będzie się działo ...
Pytanie16.07.2020, 21:07
A w gminie Jabłonka imprezują na całość
plandemia16.07.2020, 16:17
uuu sprawdzaja kto ma jakie geny?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl