29.07.2020, 08:40 | czytano: 2250

Kasprowy bez kolejnych zarażeń

Ostatnie testy wykonane wśród pracowników Polskich Kolei Linowych w Zakopanem nie wykryły nowych zakażeń.
- Łącznie potwierdzone zostały 4 przypadki COVID-19 w załodze pracującej w dziale technicznym ośrodka Kasprowy Wierch - poinformowały dzisiaj władze spółki. - Wszyscy chorzy wraz ze swoimi rodzinami przebywają na kwarantannie.
Pierwszy przypadek wykryto u jednego z pracowników ośrodka PKL Kasprowy Wierch blisko dwa tygodnie temu. Kolejne osoby, które miały wynik pozytywny pracowały w obsłudze technicznej i nie miały bezpośredniego kontaktu z klientami. Badania przeprowadzone przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem, potwierdziły obecność patogenu u dwóch kolejnych pracowników ośrodka z tej grupy. Osoby te również nie miały bezpośredniego kontaktu z klientami.

Jak informuje Marta Lewkowicz z PKL, wszyscy pozostali pracownicy, którzy aktualnie pracują w ośrodku PKL Kasprowy Wierch zostali przebadani na obecność koronawirusa i ich testy medyczne dały wynik negatywny. - By wyeliminować możliwość rozprzestrzeniania się epidemii zastosowane zostały wszelkie niezbędne procedury bezpieczeństwa i obsługę klientów prowadzą dwa niezależne zespoły. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco i opiniowana przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem. Ośrodki PKL są czynne i prowadzą działalność w reżimie sanitarnym dostosowanym do zaleceń związanych z COVID-19.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
CODE 1329.07.2020, 09:15
Sciemy ciag dalszy...popatrzcie na Krupowki,gorskie szlaki ludzie bez maseczek a wy ludzi w domach izolujecie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl