29.07.2020, 10:00 | czytano: 2657

Przygotowania do gazyfikacji rabczańskiej gminy

Arch. Podhale24.pl
- Cały czas prowadzone są rozmowy Polską Spółką Gazownictwa na temat rozbudowy sieci gazowej w Chabówce, Ponicach i Rdzawce - zapewnia burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.
- Na zapytanie gminy skierowane do PSG o harmonogram rozbudowy sieci gazowej w gminie Rabka-Zdrój, otrzymaliśmy pismo podpisane przez Zastępcę Dyrektora ds. Technicznych Pana Władysława Ziomka, które wyjaśnia tę sprawę. Z przekazanych informacji wynika, że prace związane z rozbudową sieci gazowej są zaawansowane, a datą decydującą o rozbudowie będzie rok 2021 r. - informuje włodarz Rabki-Zdroju.
Burmistrz dziękuje też wszystkim osobom zaangażowanym w sprawę rozbudowy sieci gazowej, a zwłaszcza tym mieszkańcom, którzy wyrazili zgodę na przejście przez ich działki rurociągu z gazem. - Bez tych zgód rozwój sieci gazowej w naszej gminie będzie niemożliwy - podkreśla.

oprac. r/ UM Rabka-Zdrój
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Edi z Rabki29.07.2020, 23:18
Obraz panującej nam władzy, kształtuje informacja przedstawiana w mediach, a nie faktyczne działanie, i fatalne skutki podejmowanych posunięć władzy Gminy. Burmistrz lewą ręką przekazuje pisma o przyspieszenie gazyfikacji Gminy Rabka, a prawą ręką podpisuje pisma uniemożliwiające prowadzenie tej gazyfikacji. Brak doświadczonych pracowników Urzędu Gminy, w przyjmowaniu najbardziej rozsądnych rozwiązań dla rozwoju Gminy, powodują, że sugestie Burmistrza Rabki-Zdroju, pracownicy wykonują bez refleksyjnie, ze szkodą na wizerunku Gminy. Pomimo dwukrotnego zwrócenia się do Burmistrza o wyrażenie zgody na ułożenie GAZOCIĄGU - SIECI GAZOWEJ, Burmistrz Rabki zablokował jedyną drogę,budowę gazociągu w gruncie drogi dojazdowej (wewnętrznej) , który zasilałby wiele posesji. Pomimo podjęcia próby pertraktacji i i pisemnych wyjaśnień, brak zrozumienia przez pracowników Gminy, zablokował doprowadzenie sieci gazowej do tej części Rabki znajdującej się nieopodal wsi Chabówka
z Rabki29.07.2020, 13:35
To jeszcze kanalizacja i szybki internet, i będzie jak w wielkim mieście.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl