03.08.2020, 10:06 | czytano: 3473

Ruszyła XII Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Ponad 50 kolarzy bierze udział w dorocznej pielgrzymce rowerowej przez całą Polskę. W sobotę kolarze weszli na Giewont, a w niedzielę wyruszyli w pierwszy etap z Zakopanego do Ludźmierza. Tu, w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, odbyła się uroczysta msza św.
Kolarze spotkali się z prezesem Andrzejem Skupniem i członkami zarządu głównego Związku Podhala, a po modlitwie i pamiątkowym zdjęciu przez Pomnikiem Papieskim ruszyli w trasę do Krakowa. Dziś planują dotrzeć do Częstochowy, a niedzielę dotrzeć na Hel.
Tegoroczne hasło pielgrzymki to „Królowo nasza od zarazy chroń”. Za organizację pielgrzymki odpowiada Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice oraz Związek Podhalan.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
a03.08.2020, 20:30
A gdzie maseczki na twarz,a gdzie dystans 1;5m gdzie w tym wszystkim Sanepid.Nie wiem czy wszyscy dojadą zdrowi chociaż tego im życzę
was03.08.2020, 19:55
przepraszam od kiedy to się do Bazyliki wchodzi w opiętym tyłkiem i w gaciach , pytam gdzie na świecie jest taki zwyczaj Chyba się zapomnieliście gdzie jesteście co na to prezes Skupień??//
Zobacz pełną wersję podhale24.pl