06.08.2020, 09:27 | czytano: 1738

Tablice interaktywne i globusy dla dwóch szkół w gminie Czarny Dunajec

Szkoły w Chochołowie i Odrowążu otrzymały 114 tys. zł. na doposażenie swoich pracowni. Nowe pomoce dydaktyczne trafią do klas, w których uczy się geografii, biologii, chemii i fizyki. Pieniądze na zakup sprzętu gmina w Czarnym Dunajcu otrzymała z Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z całej puli 114 tys. zł. Szkoła Podstawowa w Chochołowie otrzyma 60 tys. zł. Pozostałe 54 tys. placówka w Odrowążu. Obie szkoły od lat zabiegały o wsparcie finansowe, które pozwoliłoby uzupełnić braki w sprzęcie wspierającym nauczanie właśnie z takich przedmiotów, jak geografia, fizyka czy chemia.
Wśród rzeczy, które pomogą uczniom w szybszym przyswojeniu wiedzy znalazły się m.in.: tablice interaktywne, globusy, plansze dydaktyczne, modele komórek zwierzęcych, zielniki, planetarium i zestawy preparacyjne.

Z nowoczesnych środków dydaktycznych młodzież będzie mogła już skorzystać w tym roku szkolnym.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
starszy06.08.2020, 17:36
Tablica z kredą,gąbką,mapy rozwijane na stojaku geo. z polami,globusy nie tylko europy,ameryki też i linijka,cyrkiel do ,,wbijania,, wiedzy.Tak mnie uczono(na globusy nie było kasy). Komórki zwierzęce poznawało się w kuchni jak mama robiła rosół,gulasz.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl