09.08.2020, 19:32 | czytano: 19435

Dramatyczna seria wypadków (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
W ciągu godziny doszło do trzech poważnych wypadków w Zakopanem i Poroninie.
W Zakopanem przy na skrzyżowaniu ulic Kasprusie i Kościelnej rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym.

Rowerzysta upadł na dach samochodu. Jest podejrzenie urazu kręgosłupa. Ratownicy medyczni usztywnili to i przewieźli karetką do szpitala. Przejazd został czasowo zablokowany.


Inny rowerzysta został ranny w wypadku na moście w Poroninie.


Obrażenia tego rowerzysty okazały się poważne. Przewieziony został do Nowego Targu, skąd śmigłowcem przetransportowano go do krakowskiego szpitala.


Z kolei w Poronienie na Kośnych Hamrach motocyklista wpadł w poślizg i upadł na jezdnię. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

s/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
Problem jest złożony13.08.2020, 11:07
Szanowni Państwo,
Problem z tym co się dzieje na drogach jest bardzo złożony... Trzeba przyznać otwarcie, że jakimikolwiek pojazdami jeździmy to większość z nas nie umie nimi jeździć... Nie umiem ja, nie umie Jasiek, Tomek czy Mirek... Dlaczego? Problem siedzi głębiej - jesteśmy zbyt słabi psychicznie. Ogólnie jako naród, a widać to na drogach wyraźnie. Wystarczy się przejść po mieście i widać jakie ludzie robią sceny za kierownicą. Ktoś ruszy z miejsca 5 sekund dłużej to ktoś za nim już trąbi i przeklina. Jedzie ktoś w zabudowanym 60 km/h wyprzedzą go wszyscy, a jeśli się nie da to mruganie światłami drogowymi... Jeździmy za blisko innych pojazdów nawet na wysokich prędkościach... Rowerzyści w większości nie używają kasków, no bo skoro jadą dystans 10 km to nie trzeba... A gdy zdarzy się wypadek to najczęściej próbuje się obwinić kogoś kto w nim poniesie śmierć... Śledztwa robione są byle jak, a opinie "biegłych" pisane często pod kogoś... Bo skoro mam pieniądze i dojścia do prokuratury czy sądu to jakże by to było sobie nie pomóc. Próbujemy w sądach za grube pieniądze odwracać rzeczywistość, żeby tylko formalnie udowodnić niewinność - zazwyczaj wtedy gdy nie wszystko wiadomo jak doszło do wypadku... Sądy to instytucje w których nie powinno być Krzyża Chrystusa a może i godło Polski tam też nie pasuje... Tam jest "zabawa w ciuciubabkę" z adwokatem który ma dobrze płacone... Niestety tacy jesteśmy w większości. Nie umiemy się przyznać do błędu, nie wolno nikogo nawet upomnieć bo można mieć tylko poważne problemy. Życzę Państwu, zawsze bezpiecznej jazdy i żadnych niechronionych uczestników ruchu na Państwa trasach. Pozdrawiam serdecznie.
cymbał10.08.2020, 22:12
@spostrzegawczy.Odstęp? Taki żeby mu coś ,,miłego,, przez okno z auta powiedzieć a on nie mógł cie opluć.(mam kartę,w podstawówce zrobiłem i po kolei wszystkie kategorie prawka,zacząłem w 1978)
Podwilcanin10.08.2020, 09:41
Dramat to ozegral się dziś o 5.46 w Orawce . ciężarówka z drzewem się pzewrucila na tartaku .? Tak ludzie gadają
spostrzegawczy10.08.2020, 08:54
cymbał bez karty rowerowej.
Widać że jesteś bez karty rowerowej o prawie jazdy nie wspomnę. Jaki powinien być odstęp od wymijanego rowerzysty? Pytanie egzaminacyjne dla ciebie.
Broda10.08.2020, 08:48
Jeżdżą jak cielęta tymi rowerami. Gdzie to się pchać jak w weekendy taki ruch a ścieżek nie ma.
życie09.08.2020, 21:19
W Zakopanem na skrzyżowaniu ul. Kasprusie i Kościeliskiej. Kościelna jest naprzeciw starego kościółka.
cymbał bez karty rowerowej.09.08.2020, 20:33
Takie teraz szerokie chodniki,zero ludzi na nich,pobocza ,dróżek rowerowych ale walić to.Pojadę wąską drogą(zawężoną przez chodniki) gdzie pełno tirów,autek.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl