26.08.2020, 09:40 | czytano: 2463

Płyta na jubileusz

Wydaniem okolicznościowej płyty Orkiestra Dęta OSP w Ochotnicy Dolnej zamierza uczcić w tym roku jubileusz 35-lecia działalności. Projekt ma być sfinansowany z budżetu gminy.
Jak informuje Monika Jagieła, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, na jubileuszowym krążku pn. "Jubileuszowa fantazja", znajdzie się 14 utworów.
- Są one bardzo różnorodne pod względem muzycznym – zapowiada Jagieła. - Jeden z utworów jest nagrany z kapelą góralską "Wstonzecki". Jest to utwór regionalny "Ej Lubaniu, Lubaniu", do którego słowa napisał najstarszy członek orkiestry i jego żona. Muzykę opracował kapelmistrz orkiestry Piotr Matusiewicz.

W zespole jest 55 muzyków. Najmłodszy członek ma 10 lat, a najstarszy 80 lat. Dyrygentem orkiestry jest Piotr Matusiewicz, a kierownikiem od samego początku Kazimierz Konopka.

Orkiestra pełni szczególną rolę w życiu kulturalnym gminy i regionu. Koncertuje na uroczystościach państwowych, kościelnych i okolicznościowych. W swoim repertuarze posiada utwory regionalne, patriotyczne, marszowe, rozrywkowe, a także kościelne. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień przyznanych podczas konkursów. Za swoje osiągnięcia i ogromne zaangażowanie w życie kulturalne gminy oraz naszej Ojczyzny orkiestra została odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Kultury Polskiej".

Wydanie płyty sfinansuje gmina.

js/ zdj. Orkiestra Dęta OSP w Ochotnicy Dolnej / facebook
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl