02.09.2020, 13:25 | czytano: 7778

Nożownicy w areszcie

Fot. Policja Zakopane
W centrum Zakopanego, w pobliżu klubu nocnego, wywiązała się awantura pomiędzy kilkoma osobami. W jej trakcie 39-letnia kobieta wyjęła nóż.
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Młody turysta został zraniony w klatkę piersiową. Pokrzywdzony szybko trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy.
- Niezwłocznie rozpoczęły się poszukiwania kobiety i pozostałych uczestników zdarzenia - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - Policjanci na podstawie uzyskanego rysopisu, bardzo szybko wytypowali i odnaleźli kobietę. Razem z nią zatrzymany został również młody mężczyzna, który jej towarzyszył. On również jak się później okazało zranił w twarz innego turystę na Krupówkach. Zatrzymane osoby tj. 39-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna pochodzący z Krakowa w przeszłości zatrzymywani byli już za przestępstwa kryminalne. Policjanci odnaleźli narkotyki oraz nóż, który będzie dowodem w sprawie. Napastnicy działali bez wyraźnego powodu będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zakopanem przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował na trzy miesiące zatrzymaną bezpośrednio po zdarzeniu parę z Krakowa. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

oprac. r/ KPP Zakopane
zobacz także
komentarze
Karaś03.09.2020, 07:04
5 lat powinni dostać
chuliganów eliminować prewencyjnie03.09.2020, 06:59
To urok Zakopanego. Zjeżdżają tu różne męty z całego kraju , bo tu tłok i trudniej ich wyłowić w tłumie i stąd te rozboje, wymuszenia. Wieczorami to spokojny człowiek musi raczej siedziecćw domu , bo strach się bać . policja musi się niestety sprężyć , bo inaczej nikt spokojny do zakopanego nie przyjedzie . Cała prawda , chuliganów trzeba z zakopanego eliminować
ian.02.09.2020, 17:22
dokąd będą takie bajeczne kary czy szanowna władza nie widzi co się dzieje co to za kara skok z nożem to nie żarty a potem taki napadnięty żegna się z życiem......
Tatusiek Na Towarze02.09.2020, 15:05
"W przyszłości byli zatrzymywani" wydało się rząd juz potrafi podróżować w czasie :O
jaga202.09.2020, 13:54
Zawsze jakieś bandziory nie szanującego cudzego życia ani zdrowia tylko swoje autodestrukcyjne zabawy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl