04.09.2020, 16:42 | czytano: 5792

Punkt Konsultacyjny dla osób z dodatnim wynikiem COVID-19, przebywających w izolacji domowej

arch. Podhale24
Na podstawie porozumienia pomiędzy Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, a Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu, nowotarska placówka medyczna przejęła opiekę nad osobami zarażonymi wirusem SARS-CoV-2, które nie wymagają hospitalizacji z terenu powiatu nowotarskiego.
Punkt Konsultacyjny działa w formie "teleporady".
Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu z chorym decyduje o jego miejscu izolacji, czy też hospitalizacji- jeżeli stan zdrowia tego wymaga. Dodatkowo na prośbę pacjenta wypisuje zwolnienie lekarskie, a także ustala datę kolejnego wymazu.

Rejestracja do Poradni Konsultacyjnej dla pacjentów z pozytywnym wynikiem wymazu na SARS-CoV-2, czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00, pod numerem telefonu: 18 263 37 64. Rejestracji można dokonać również pod adresem mailowym: konsultacja.covid@pszs.eu.

Taka sama procedura kontaktu obowiązuje, gdy chce się uzgodnić termin wymazu w kierunku SARS-CoV-2.

Ponadto do osób, które nie mają możliwości przyjazdu własnym środkiem transportu na wymaz, zostanie wysłana specjalna karetka „wymazowa”.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Obserwator05.09.2020, 13:46
Sam Covid groźny ale najgroźniejsza jest nasza biurokracja. Telefon do sanepidu do szpitala czy gdziekolwiek o pomoc , odpada, nie można sie dodzwonić. Miałem koniec kwarantanny o czym poinformował mnie system z apki ale jak nie masz potwierdzenia administracyjnego czyli z sanepidu to musisz brać urlop bezpłatny bo co masz zrobić. Leca w c... Takiego bałaganu nie pamiętam jak żyję nawet za słusznie minionej epoki i mam wątpliwości czy dobrze,że minęła
a&16505.09.2020, 10:32
W wczoraj dzwoniłem do sanepidu i zero kontaktu jak zadzwoniłem na 112 to pani milicjantka powiedziała że nie są od takich zgłoszeń ---- Brawa instytucją Państwowym --- Bardzo ozięble pozdrawiam ---
fajerman05.09.2020, 09:05
@gilda
"Obostrzenia" jakie panują w nowotarskim ZOZ-ie są dla mnie nie zrozumiałe. Mam swojego lekarza i leczę się w Poliklinice w Krakowie, gdzie dostęp do wszystkich gabinetów lekarskich (różne specjalizacje) nie jest obłożony obostrzeniami, każdy pacjent może tam wejść bez żadnych problemów - tylko dwa wymogi : badanie temperatury i maseczka - i droga wolna.
gilda04.09.2020, 22:52
Pic na wodę!!! Spróbujcie się do dzwonić! Dzisiaj dzwoniłem od 8.00 do 12.00 myślicie że ktoś odebrał? Bałagan jakich mało! Trzeba być zdrowym żeby się dostać do przychodni albo na szpital. To wszystko pięknie wygląda w TVPPiS
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl