06.09.2020, 17:44 | czytano: 5482

Drogi są zniszczone. Nie wiadomo, które naprawiać jako pierwsze

Na 218 tysięcy złotych oszacowano szkody popowodziowe na terenie gminy Łapsze Niżne. Najwięcej strat lipcowe ulewy wyrządziły we wsi Kacwin. Program usuwania szkód wysłany został do wojewody małopolskiego. Nie wiadomo jednak, czy w tym roku, jakieś roboty zostaną wykonane. Wszystko w związku z pandemią.
Jak wyjaśnia Jakub Jamróz wójt Łapsz Niżnych, na pomoc Urzędu Wojewódzkiego gmina może liczyć, jeżeli wartość poniesionych szkód oszacowano na co najmniej 5 procent budżetu, a wojewoda zakwalifikował je jako uszkodzenia powstałe wskutek powodzi.
- W tym roku nie będzie remontowana żadna z tych uszkodzonych dróg. Będziemy planować ich remont w przyszłym roku. Obecnie zostały przywrócone do chwilowej przejezdności i użyteczności - wyjaśnia wójt Jamróz.

Gmina planowała w tym roku remont pięciu dróg. Ze względu na "covid" prace zostały zawieszone. W związku z tym prawdopodobieństwo, że to te właśnie te zniszczone zostaną doprowadzone do użyteczności jest znikome. Jak przewiduje Jamróz - w pierwszej kolejności wykonane zostaną trasy, przy których prace zaplanowano właśnie na 2020 r., a ich nie wykonano.

- Na razie w ramach tegorocznych szkód nie mamy przekroczonych tych 5 magicznych proc. z ogólnej puli budżetu, z kolei ten na przyszły rok nie jest jeszcze gotowy – twierdzi wójt Jamróz. - Więc wolałbym nie wskazywać wykonania konkretnych popowodziowych inwestycji, bo później może okazać się całkiem inaczej - zastrzega.

js/
zobacz także
komentarze
wk...........07.09.2020, 16:57
Boże ....1.Nie mieszaj do tego Boga.2.Kto dał ci prawo obrażać moją osobę ćwoku! 3. Nieuku jak chcesz pisać to się najpierw naucz.4.Nie mam najmniejszego zamiaru polemizować z tobą, a to dlatego że nie masz pojęcia o niczym!5.Jeśli masz jakieś kłopoty z głową i nie potrafisz myśleć logicznie to trzeba się udać do lekarza. 6.Materialistów między innymi takich jak Ja możesz pocałować wiesz gdzie???? Ty mnie nie strasz bo się z....sz!!!Jak się chce elektrownię to trzeba stracić grunty,które były naszym środkiem do życia w tych czasach kapujesz gł....e!!!!!!!!!!!
też wyborca07.09.2020, 14:22
Mój wpis będzie nie na temat........ jaki jest stan drogi w takiej czy innej miejscowości,to każdy widzi?? Ale tak ogólnie o działalności całej Gminy,Rady,Wójta i reszty tego towarzystwa. Jak oglądam sesje to odnoszę wrażenie że oglądam Sabałowe bajania radni zasuwają takie baje że łeb mały! Wójt z kolei występuje w roli gawędziarza, przewodniczący przyjął rolę cenzora i tak to jest z roku na rok w tej Gminie.Jest ciekawa sprawa dwie rzeki wpływają do Niedzicy a największe zniszczenia w Kacwinie ciekawa sytuacja????????
Boże07.09.2020, 14:04
Do wk ty nieuku nie myty niech wszędzie zrobią chałę banki i elektrownie to też będą przynosić zyski. Materialistów takich jak ty powinni wiesz
jednoimienny07.09.2020, 11:14
"Drogi są zniszczone. Nie wiadomo, które naprawiać jako pierwsze"

Ja podpowiem: nie naprawiać, postawić znak "uwaga wertepy".

Oszczędzamy na asfalcie i progach zwalniających.

Mozna się rozejść.
wk...........07.09.2020, 10:02
do....Bez sil!!! Szlak mnie trafia jak czytam te wpisy te jęki to skomlenie Radnych z Trybsza,Łapsz W.itp. Wójcie na rany Chrystusa proszę wytłumaczyć tym nieukom skąd Gmina czerpie zyski,nie owijać, w bawełnę i przestać opowiadać bajki!!!! Przykład... wpłacania podatku tych miejscowości do Gminy. Trybsz około 250 tyś za 5 lat.. Niedzica 20 mil.za 5 lat.. Kacwin 1 mil.za...10 lat oczywiście.Raz już pisałem na tej stronie,jeśli Wam nie po drodze z Niedzicą to w..........ć ją z Gminy i po sprawie!!! Ale po przeczytaniu na stronie Gminy raportu kontroli RIO. to przy takiej polityce pewnie możecie wszystko tylko trzeba mieć na uwadze żeby Gmina nie wylądowała na przysłowiowym bruku WŁADZO!!!!!!!!!!!!
Z kac wina06.09.2020, 22:03
A sześć milionów złotych znalazło się na zrobienie drogi do prywatnej inwestycji w waksmundzie (bramy Gorc )
dont slip tunajt06.09.2020, 21:25
Jak towarzystwo nie wie które drogi naprawiać to może warto zapytać o zdanie gwiazdę Pienin, gdzie by chciała mieć sesję zdjęciową. W końcu to wyjątkowa specjalistka od drogownictwa..
Bez sil06.09.2020, 20:37
Panie wójcie gmina Łapsze Niżne to nie tylko kacwin i Niedzica w zeszłym roku trybsz był dwa razy zalany dokładnie ulica za woda i co szkoda gadać nadejdzie czas rozliczeń
Zobacz pełną wersję podhale24.pl