18.09.2020, 12:53 | czytano: 3890

Wolniej, noga z gazu

arch. Podhale24
Dziś prowadzony jest na drogach kaskadowy pomiar prędkości.
Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzą w ramach akcji - ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).
Road Safety Days to akcja prowadzona we wszystkich europejskich krajach w dniach 16-22 września 2020 r. z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.

Działania mają również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych.

KPP w Nowym Targu, s/
zobacz także
komentarze
podgrzybek19.09.2020, 17:17
@nogaty, nie musisz czekać na policję. Samemu działaj, jeśli Ci to przeszkadza. Na pewno wiedziałeś takie dziwne wyloty rur przy potokach. Kup parę pianek, gazety. Najpóźniej kolejnego dnia będzie wiadomo który sąsiad chce Cię otruć i sprowadza zagrożenie epidemiologiczne, przy okazji sabotuje działania wodociągów. Proponuję zaczęć o Niwy. Tam będziesz maił wysyp.
ze wsi19.09.2020, 17:04
@nogaty, będą robić pomiar kaskadowy żeby ustalić która kupa wygra wyścig do bałtyku ;-)
Czy lepsza będzie kupa sołtysia czy ciemnoludzka?
rajdowiec spod giewonta19.09.2020, 13:18
Jak ja jadę to za mną jest kolejka aż pod Giewont a dopiero jestem w Szaflarach = stosuje się do przepisów ograniczenia to wychodzi na to że jestem albo idiotą albo inwalidą ,hy
nogaty19.09.2020, 08:50
Jeszcze poinformujcie kiedy będą kontrolować nielegalne zżuty ścieków.
fred19.09.2020, 05:31
No w Lipnicy Wielkiej niech stoją w piatek i w niedzielę jak niewolnicy jadą do Wiednia.Tam dopiero robią wyścigi.
acc19.09.2020, 01:39
"Działania mają również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną ? dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności." - KPP Nowy Targ
W jaki sposób o tym przypominają? Zamiast karać za przekroczenie prędkości kierują tych uczestników ruchu na jakieś obowiązkowe wykłady, szkolenia w tym praktyczne z aspektów bezpieczeństwa w RD? A jadącym przepisowo rozdają bilety do kina? Płyny do spryskiwaczy albo karty rabatowe na paliwo? Dawanie mandatów niczego nikogo nie nauczy, jak już to zwalniania przed radiowozem i za nim, zwalniania przed kontrolą stacjonarną i ostzegania oraz korzystania z ostrzeżeń innych uczestników RD. Wypowiedź medialna jest bardzo słabą formą prewencji.
Genton18.09.2020, 15:25
W Orawce powinni zbadać ,nadmierna prędkość wyprzedzanie na podwójnej ciągłej przy szkole to już norma i nie tylko piątek wieczór i niedziela po południu wieczór
Julian18.09.2020, 14:17
Tam na groniu zawsze stoją na skrzyżowanie..że jak się jedzie że wsi na główną drogę to trudno wyjechać bo nic nie widać od strony Białki bo policja zasłania..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl